קרדיט סוויס: כך תוכלו לנצל את עליית רמות הפחד בשוק המניות

בבנק השוויצרי יעצו ללקוחות לנצל את מחירי האופציות על מדד ה-VIX, שנסחרות כעת ברמות שפל היסטוריות
|
ירידות
המדדים בארה"ב קבעו שיא חדש פעם נוספת בשבוע שעבר, מה שהביא לירידה נוספת במדד ה-VIX, הלא הוא 'מדד הפחד' של וול סטריט, לשפל שלא נראה מאז חודש אוגוסט. ה-VIX סגר את השבוע ברמת 12.44 נקודות, לאחר שנסחר עד יום ד' סמוך לרמת 12.13 נקודות.

רמות אלו, שמשקפות ציפיות של השחקנים בשוק האופציות לתנודתיות נמוכה מאוד במדד ה-S&P 500, מאפשרות לנצל את רמת המחירים הנמוכה באופציות לונג ושורט על ה-VIX, וכך לייצר עודפת ברגע שרמת התנודתיות תעלה בחזרה למעלה.

דרך הפעולה באופציות על מדד הפחד תלויה באמונה של המשקיע בכיוון השוק. אם אתם מאמינים שהמפולת בוול סטריט ביום ה' האחרון היתה סימן לבאות והשוק מתחילת תיקון מטה, כדאי להצטייד באופציות קול על ה-VIX, שנסחרות כעת ברמות שפל היסטוריות.

לעומת זאת, אם אתם מצפים להמשך העליות בשוק המניות, ולירידה נוספת של ה-VIX אל מתחת ל-12 נקודות, כדי לקנות אופציות פוט על המדד, שנסחרות אף הן בזיל הזול.

האסטרטגים בבנק ההשקעות השוויצרי קרדיט סוויס יעצו ללקוחותיהם לקנות עכשיו אופציות (קול או פוט, תלוי בציפיות) מאחר שהן נסחרות כעת ברמות הנמוכות ביותר אי פעם, ומתוך ציפיה לעלייה בתנודתיות בקרוב.

אם אתם דוביים על השוק, בקרדיט סוויס ממליצים לקנות אופציית קול על ה-VIX שפוקעת ב-15 ביוני, וכתיבת אופציית קול שפוקעת ב-20 ביוני. אסטרטגיה זו עולה למשקיע 75 סנט, ומכסה עד הפקיעה מספר אירועים שיכולים להקפיץ את התנודתיות - הבחירות באוקראינה (ב-25 במאי) והחלטת הריבית הבאה של ה-ECB.

מצד שני, לקוחות שמצפים שרמת הפחד בשוק המניות תישאר ברמות אלו או תמשיך לרדת קיבלו המלצה לרכוש אופציות פוט על ה-VIX שיעלו במחיר אם המדד ירד.
נתונים: יאהו פייננס
נתונים: יאהו פייננס
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות