האם קיימות הזדמנויות כעת בשווקים?

ירידות השערים בשווקי המניות יצרו הזדמנויות השקעה. זה התחום שהכה את כל המדדים בעשור האחרון וצפוי להמשיך להוביל
|
(144)
ההֲפַכְפְּכָנוּת (Volatility) השתלטה על הבורסות ומשגעת את "המשקיע ההגיוני". מה גורם למדד הדאו לרדת בין בוקר יום ו' האחרון לצהרי יום ב' האחרון 1,203 נקודות ומשם לעלות, בפתיחת המסחר ביום ג', ב-900 נקודות לרדת בתוך 4 שעות ב-564 נקודות ובתוך 20 דקות לעלות ב-383 נקודות?
שום משקיע הגיוני יליד המאה ה-20 לא מבין זאת, המכונות ומנהלי ההדג' דווקא כן ואלו הולכים ומתחזקים בכל פעם שמגיע תיקון לאחר שבירת שיאים. ההדג'ניקים והרובוטים הם רוע הכרחי כאשר מהפכת הטכנולוגיה מטפחת וזה, לשמחתנו, עובד רק בטווח הקצר (בינתיים). הטור הזה מכוון אך ורק למשקיע ההגיוני.
   
המחירים עדיין גבוהים
השיקול היחיד, שמבחינת המשקיע ההגיוני תומך כרגע במניות, הן העובדות הכלכליות, כל יתר השיקולים שליליים. רמות המחירים עדיין גבוהות והתיקון הנוכחי הוא עדיין מהקטנים שבין 7-8 תיקוני ההערכה מאז תחילת 2009. ההערכות עדיין גבוהות לטעמנו כיוון שבדרך לשיא האחרון של כול הזמנים, במהלך אוגוסט וספטמבר, "נופחו" מחירי המניות, באמצעות אופטימיות מוגזמת אשר לובתה ע"י פרשנים, אנליסטים, "מומחי הרשת" וגופים אינטרסנטיים לרמות כ"כ מוגזמות שעל מנת לקרבן לערכים הגיוניים דרוש תיקון גדול יותר.
אבל רמת ההערכות היא החלק הפחות לוחץ על המניות כרגע, המהפך המהיר מאופטימיות לפסימיות הוא הלוחץ העיקרי, שהרי צצו ועלו התפתחויות שמאפשרות סיפורי אימה שמרתיעים מהמשקיעים שיקול דעת מבוסס עובדות.
יש בעיות באירופה, ארה"ב וסין
ישנן הבעיות באירופה מהברקזיט ועד למצב בגרמניה ובצרפת וישנן הבעיות בארה"ב כמו החשש מהמשך העלאות הריבית, ההגירה והחומה, סין וכמובן הנשיא טראמפ שמי שטיפה מכיר את האיש יודע שהוא לא רק נהנה ממלחמותיו בתקשורת הוא מלבה מאבק זה בהתלהבות.
שימו לב שסגן הנשיא פנס מופיע איתו בקביעות לאחרונה וזאת על מנת להזכיר לדמוקרטים ולתקשורת שאם "ימפיצ'ו" אותו יקבלו את המיטב שבאוונגליזם. בכול מקרה, מתחילת 2019 ובעקבות השליטה הדמוקרטית בקונגרס, יתחדש העליהום על הנשיא טראמפ ובעצמה.
כל הגורמים השליליים הנ"ל, שלבטח שכחנו כמה נוספים, מבטיחים שכותרות טובות לא נראה בקרוב והעורכים ימשיכו לחגוג את חגיגות האימים שלהם שמלוות את השווקים, ללא הצלחה, מאז 2009.
זה לא משבר, רק תיקון (שוב)
הישגו הגדול של הנשיא טראמפ, בדיוק כמו הישגו הגדול של נתניהו הוא ההצלחה לנתק בין פרשנות התקשורת לפרשנות הרוב בציבור (כך זה נראה). זו הסיבה מדוע כותרות האימים אינן משפיעות כפי שחשבנו/חששנו שתשפענה. אנחנו מקווים שהמשקיע ההגיוני ניצל את אוגוסט-ספטמבר למימוש רווחים, במיוחד בתחום הטכנולוגי ופינת המזומנים בתיק ההשקעות שלו מלאה.
חשוב לזכור שאת העיתוי האופטימלי לכניסה בעת תיקון קשה מאוד לאתר. למשקיע שמסכים אתנו שמדובר שוב בתיקון ולא במשבר נוסח 2008, אנחנו מציעים (כרגיל) הרבה סבלנות. התיקון עוד לא הסתיים ומי שאינו יודע את העיתוי הנכון לקניה (כמונו) שיעשה זאת בשלבים.
ההזדמנות שבתיקון, תעשיית הטכנולוגיה הרפואית
נסקר היום את תחום הטכנולוגיות הרפואיות כיוון שתחום זה, לצד תחום הסייבר והמוליכים למחצה, הם התחומים המעניינים ביותר ובתנאי שהתיקון יוביל למחירים מעניינים/כלכליים יותר (על 2 האחרים נכתוב במהלך התיקון).
הטכנולוגיות הרפואיות, טכנולוגיות ההגנה על האינפורמציה ותחום המוליכים למחצה, שמאז 2009-10 הובילו בקצב צמיחתן את הכלכלה האמריקאית והגלובלית, ימשיכו לדעתנו לעשות זאת ואפילו אם אכן נראה האטה בכלכלה הגלובלית והאמריקאית בשנתיים-שלוש הקרובות.
מדוע?
כי השקעות המו"פ לשנים הבאות בתחומים אלו כבר נעשו ובתהליך. בנוסף, הטכנלגיות הללו נדרשות יותר והופכות קריטיות יותר לתהליך ההתקדמות של תעשיות הבריאות והטכנולוגיה שהצרכן דורש. יתרה מכך, הן מייעלות את הפעילות הכלכלית כולה ותומכות במלחמה בעליות המחירים ולבסוף, הביקוש הצרכני/בטחוני למוצרים החדשניים שלהן יילך ויגדל.
עוד הערה אחת, כניסה למגזרים מעניינים אינה צריכה לבוא על חשבון השקעות מובילות בתיק כמו מדד מרכזי, בעיקר ה-S&P שהוא עמוד השדרה של מדיניות ההשקעה במניות.
הטכנולוגיה הרפואית הכתה את כל המדדים בעשור האחרון
אם תבדקו תשואות של סלי/קרנות השקעה בתחום הטכנולוגיה הרפואית תגלו שבכול תקופת זמן בעשור האחרון הם הכו בתשואה את כל המדדים המובילים, אפילו את שני המגזרים האחרים שהזכרנו, או סלים פופולאריים כמו ה-QQQ.
חשוב כמובן להבין על מה בדיוק אנחנו מדברים ואנחנו לא מדברים על "תעשיית הבריאות" שמיוצגת ע"י סלים מהסוג של XLV או "תעשיית הטכנולוגיה" שמיוצגת ע"י ה-XLK. מגזר ה-Medical devices, כמו מגזר ה-Cyber security או מגזרי המוליכים למחצה, הוא תת-מגזר צעיר יחסית בתעשייה שצומח מהר ושלמעשה מהווה מנוע צמיחה לתעשייה כולה. מגזר ה-Medical devices מיוצג ע"י סלים מהסוג של IHI או XHE, בדיוק כפי שסלים מהסוג של PXQ או CIBR מייצגים את קטגוריית ה-Cyber security  וה-SOXX שמייצג את המוליכים למחצה.
מהו העיתוי הנכון להשקעה?
לפני שנדבר על תעשיית ה-Medical devices בואו ונברר מה זה בכלל "השקעה בעיתוי נכון"? במאה ה-20 היה קל יותר לקבוע נקודות כניסה ויציאה ממניות. היו אז פלטפורמות הערכה שהתבססו על מודלים שהתפתחו לאורך המאה והוכיחו עצמן. הפלטפורמות פותחו תחילה ע"י הפרופסורים ג'ון מיינארד קיינס, ברנרד ברוך ובנג'מין גרהאם, שפעלו במחצית הראשונה של המאה ה-20 ושודרגו, במהלך המחצית השניה של המאה ה-20, ע"י הפרופסור סמואלסון (שרוב הבייבי-בומרס שמתעניינים בכלכלה גדלו על ספריו והרצאותיו) ו"בעזרת" התיאוריות שפיתחו הפרופסרים פרידמן ושטייגליץ.
הפלטפורמות הללו נתנו למשקיעים אמת מידה (bench mark) להערכה וקביעת העיתוי נעשתה בהתאם לאמת מידה זו שכללה הערכה כלכלית/חשבונאית של החברה ותחזיות המקרו של התעשייה שבה החברה פעלה וכמובן השוואה למתחרותיה. יחסים כמו מכפילים ומרווחים למיניהם (מה-PE דרך ה-Return On Equity וה-Total Debt/Equity ועד ל-Current Ratio וה-Operating Margin ועוד, אפשרו למשקיע ההדיוט להעריך חברות ומניות.
מהפכות הטכנולוגיה, האינפורמציה והגלובליזציה לא שינו את מודל ההערכה של המאה ה-20, אמות המידה עדיין נכונות, עדיין משתמשים במכפילים ובמרווחים אבל רמות היחסים השתנו וזאת בעקבות השינויים האדירים בציפיות שיצרו המהפכות.
הסטנדרטים של המאה ה-20 השתנו
איך אפשר היה להסכים עם אמות המידה להערכה של המאה ה-20 אל מול השינויים שהביאו המהפכות ברמות המקרו והמיקרו? מישהו יכול היה, בתחילת המאה ה-21, להשתמש בתחזיות של המאה ה-20 לגבי חברות וותיקות כמו אפל או נוקיה? מישהו יכול היה לעבור למאה ה-21 עם ההערכות שניתנו לתעשיות התקשורת והרכב בסוף המאה ה-20? מישהו היה מאמין, בסוף המאה ה-20, שיקומו חברות בנישות שכלל לא היו קיימות במאה ה-20 ושבתוך שנים בודדות יגיעו למכירות של עשרות מיליארדי דולרים כשהן צומחות בקצב דו-ספרתי ורווחיות מאוד?
מישהו חלם על תופעות כמו פייסבוק, נטפליקס או טסלה ועוד 50 כאלו בבורסה? האם יש ערך למכפיל הצמיחה "ההגיוני" של המאה ה-20 לצורך ההערכה במאה ה-21? איך מעריכים "עיתוי נכון לכניסה" למניה של חברת רכב בת 15 שהוציאה מכונית ראשונה, חשמלית, לפני עשור ומובילה את הנישה שהיום ברור שתחליף בקרוב את תעשיית הרכב כפי שהכרנו במאה ה-20? מישהו חשב על אפשרות של עשרים שנה ללא אינפלציה ובעלויות מימון אפסיות?
מישהו חלם על הצטרפות של מאות מיליוני משקיעי-יום חדשים שפועלים מקוון ולפי "תרבות כותרות"? מישהו בוול סטריט העריך את עצמת המכונות? את השיקולים שלהן להערכות? אז כאשר מדברים על "השקעה בעיתוי נכון" חשוב להבין שאם נמתין ל"עיתוי נכון" אה-לה המאה ה-20 צריך להמתין לירידות של 40% בנאסד"ק ועוד 20% ב-S&P ולהפסקת העברת האינפורמציה ברשת ובאלחוט. מי שמאמין שלשם נגיע כדאי שימתין ולכן נשאיר את "העיתוי הנכון" למשקיע ויועציו.
תעשיית ה-Medical devices 
תעשייה זו מורכבת מהחברות שמספקות לתעשיית הבריאות ציוד ומיכשור תומך שתרומתו לשיפור השירות הרפואי, הארכת החיים, מניעה ואבחנה, הולכת וגדלה ככול שמהפכת הטכנולוגיה מתקדמת. הציוד תומך בכל מגזרי הרפואה והבריאות ומאפשר התייעלות הרפואה מחד והתקדמות משמעותית ברמת ואיכות הטיפול.
מאז תחילת המאה ובמיוחד בעשור האחרון מתקדמת התעשייה בצעדי ענק ובעשור האחרון נוספו 15 מיליון מכשירים חדשים ששינו את מערכות הטיפול והמניעה בצורה משמעותית. השינוי הגדול שעדיין בעיצומו הוא במיהמנות ובאיכות המיכשור ובמיוחד בתחומים כמו ניתוחים מדוייקים, אבחנה ונוחיות השימוש.
צפי לשוק של 830 מיליארד דולר בשנת 2025 
אליבא ארגון הבריאות העולמי "תעשיית ה-Medical devices היא השחקן המרכזי והמוביל של תעשיית הבריאות והמוביל במלחמה לשיפור הבריאות הציבורית בעולם". המגזר, שהכנסותיו ב-2010 היו 164 מיליארד דולר וב-2015 הגיע ל-230 מיליארד דולר יגיע, ב-2020 להכנסה של 544 מיליארד דולר (כ-50% בארה"ב) וב-2025 ל-830 מיליארד דולר.
גם בתעשייה זו, כמו בכל התעשיות, נוצר מצב אוליגופול (מיעוט מוכרים) כאשר מספר קטן של חברות ענק מובילות, כמה מאות חברות בינוניות וקטנות ומספר הולך וגדל של סטארטאפים וחברות קטנות (עד 50 עובדים). ב-2017 היו בארה"ב 6,500 חברות שהוגדרו כחברות ציוד רפואי, כ-6000 מתוכן  נוצרו מאז תחילת 1990.
עשרת החברות המובילות (לפי ההכנסות מציוד רפואי נטו) הן מדטרוניקס (סימול:MDT), ג'ונסון אנד ג'ונסון (סימול:JNJ), שהיא אגב חברת הבריאות הגדולה בעולם, מעבדות אבוט (סימול:ABT), סימנס הלת'קר (סימול: SHLSG בגרמניה ו- SMMNY בארה"ב), בקטון דיקנסון (סימול:BDX), פיליפס (סימול:PSG), סטרייקר (סימול:SKY), רוש (סימול:RHHBY), בוסטון סיינטיפיק (סימול:BSX) וג'נרל אלקטריק (סימול:GE). כל אחת מהענקיות, ששבע מהן אמריקאיות, צמחה בתחום בעקבות התמחות בציוד ספציפי כמו ABT בציוד מעבדה, סטרייקר בציוד אורטופדי או GE בציוד אבחנה והדמיה.
תחום ניתוחי עמוד השידרה שופך אור על כל הסקטור
הביקוש לכל אחד מסוגי הציוד מתרחב במהירות וכך גם קצב החדשנות. אם תבחנו את ההתפתחות בתחום ניתוחי עמוד שדרה תוכלו לקבל תמונה מצויינת על מה שקורה בתחום (על המובילה ISRG, שהיא חלק מהנבחרת שלנו מאז תחילת המאה, כתבנו וכך גם על הכוכבת הישראלית MZOR שנרכשה ע"י מדטרוניקס לאחרונה. שווה למשקיע שמתעניין בתחום לפחות לעבור על השתיים בוויקיפדיה).
כל זה לפני שהזכרנו ההתפתחויות במגזר בין הודו לסין. תעשיית המכשור הרפואי נחשבת כמגזר החדשני ביותר של עולם הרפואה. החשש מפגיעה במימון החדשנות בתחום נמוך ביותר לבטח בהשוואה למגזרים אחרים של תעשיית הבריאות.
כיצד משקיעים?
מגוון החברות המומלצות להשקעה בתחום גדול ובאמת קשה לבחור, מ-JNJ ו-MDT ועד שלושת הנציגות שלנו בנבחרת ISRG ,EW ו-TMO וכיוון שפעילות ה-M&A בתחום פנומנלית אז בחירת "מנצחת" זו משימה כמעט בלתי אפשרית וההצעה שלנו, כרגיל, להתמקד בסלים IHI ו-XHE כאמור. הביצועים דומים (שניהם מכים את ה-S&P והנאסד"ק) הסל IHI מכיל 60 חברות לפי שווי השוק ואילו ה-XHE מכיל 75 חברות משוקללות באופן שווה - בערך. לאלו המעדיפים קרנות נאמנות ישנה FSMEX מבית פידליטי).
תגובות לכתבה(144):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 42.
  זה אינו שוק
  לרון 23/12/2018 13:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להזדמנויות כרגע
  סגור
 • 41.
  למה הכוונה - שלושת הנציגות שלנו בנבחרת ISRG ,EW ו-TMO (ל"ת)
  א 20/12/2018 05:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תעשיית ה-Medical device (ל"ת)
  הנבחרת 20/12/2018 08:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 40.
  שלמה מה קרה לפיליפ מוריס?
  סתיו 19/12/2018 17:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם אלטריה וגם פיליפ מוריס ספגו...אבל בעוד אני מבין את הירידה באלטריה שקדמה לפיליפ, פתאום השבוע פיליפ ירדה המון ... לא ממש מבין למה?תודה
  סגור
 • פיליפ מוריס קיבלה המלצה שלילית מקרדיט
  בני 19/12/2018 19:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קרדיט סוויס יצאה בהורדת דרגה ומחיר יעד במקום 92 דולר 74 דולר...
  סגור
 • 39.
  טבע ירדה החודש 18%
  אלון 19/12/2018 17:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סה"כ עליי השנה אחרי כל הרעש הגדול2.2%
  סגור
 • כל העליה בטבע
  לרון 21/12/2018 12:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היתה בשל המנכ"ל שולץ ולעת עתה הענין מוצה וגולם במחיר וכעת בא הזמן לחוב שיעלה בעקבות עליית הריבית
  סגור
 • 38.
  שלמה, תחום הרובוטיקה והבינה המלאכותית מעניינים בתיקון! (ל"ת)
  משה 19/12/2018 16:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • botz 16.5$ מעניין (ל"ת)
  סילבי 19/12/2018 19:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 37.
  שלמה בוא נלמד ביחד מתימטיקה
  שימי 19/12/2018 14:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נבדוק את תעודת הסל qqq יחסית לתאריך 1.10 הייתה בשיאה מתאריך זה apple ירדה 30 אחוז משקלה בסל 10.5 אחוז לכן תרמה ירידה של 3.15 אחוז amazon ירדה 25 אחוז משקלה בסל 10.2 אחוז לכן תרמה לירידת הסל 2.55 אחוז וכן הלאה
  סגור
 • תשובה
  QQQ 19/12/2018 17:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש לא מעט מניות עם תשואה חיובית מאז 1.10 (AVGO WBA) ומניות שירדו פחות מהמדד - כמו CHTR אתה מצפה למפולת במדד - שהמדד ירד יותר מהירידה של הגדולות שציינת. זה לא מתרחש כי מניות קטנות מאזנות. כול מניה שנופלת בתקופה הזו כמו המדד או פחות - תרסן את הירידה במדד
  סגור
 • נכון . השאלה האם זה מצביע
  שימי 19/12/2018 18:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  על תיקון בלבד מכיוון שרוב המניות ירדו כ 6 אחוז בממוצע ולא שינוי מגמה כפי שיש טוענים
  סגור
 • ועוד איך שינוי מגמה
  לרון 23/12/2018 13:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה זו מפולת? אכן שינוי מגמה תיקון זה עד 10אחוזים בערך
  סגור
 • 36.
  מה שלום VT "של הסולידית"
  VT 19/12/2018 10:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נפל מתחילת השנה 10 אחוז לעומת SPY שנפל השנה 5 אחוז. עוד תאוריה ונסיון להיות הכי סולידי שקרס והסתיים במפח נפש.
  סגור
 • 35.
  PM איזה מפולת אתמול - כמעט 8 אחוז ירידה
  PM 19/12/2018 10:31
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כתוצאה מהאנליסט שהוריד התחזית מ 92 ל 74 דולר. פעם אלו היו המניות שכולם היו רצים לקנות בתקופת ירידות - איך שזמנים משתנים. Philip Morris shares were down 5.3% to $77.06 on the New York Stock Exchange after Credit Suisse downgraded the company's stock and slashed its price target to $74 from $92, citing the company's reliance on heated tobacco products.
  סגור
 • 34.
  לקשקשן מתגובה 28 "עוד לא ראיתי שבנו דירה על אוויר..."
  חירטוט 19/12/2018 09:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אתה דוחף את הקישקוש הזה בכול מקום "עוד לא ראיתי שבנו דירה על אוויר,ולא על קרקע". גם נכס כמו דירה ניתן למחוק ולאבד את הכול. דירה קונים עם מינוף. אם לדוגמה ההון העצמי "האמיתי" הוא 20 אחוז וכול השאר זה הלוואות מסוגים שונים (כולל מבני משפחה להציג לבנק כאילו יש הון עצמי גבוה) - ניתן בקלות למחוק את כול ההשקאה כתוצאה מאינפלציה והלוואות צמודות מדד דולר או מה שיהיה + ירידת ערך.
  סגור
 • טען עוד
 • 33.
  שלמה מבקש התייחסותך מה זה אומר
  שימי 18/12/2018 15:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תעודת הסל qqq ירדה 15.5 אחוז מהשיא והיא כוללת 104 מניות ומייצגת את ה nasdaq100. אם מסתכלים על המניות שירדו ועל משקלן בתעודה רואים ש 6 מניות אחראיות על 11.2 אחוז מהירידה microsoft apple amazon fb netflix google . המשמעות היא ש 98 מניות האחרות ירדו רק 4.3 אחוז בממוצע
  סגור
 • קורס "מתמטיקה 100" מתחיל בקרוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 19/12/2018 08:57
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • תגובתך לא נכונה
  שימי 19/12/2018 09:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תבדוק את הירידה של המניות עם שקלול של המשקל תראה שאני צודק למשל apple ירדה 30 אחוז ומשקלה במדד 10 אחוז אז תרומתה לירידה של המדד היא 3 אחוז
  סגור
 • להערה זו לא הגבת בעלבון
  לרון 20/12/2018 14:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "תגובתך אינה נכונה" זה משפט מעליב לדעתי הלא כן???
  סגור
 • מי אמר שאינך צודק?
  שלמה גרינברג 19/12/2018 14:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ואם אתה צודק מדוע אתה שואל?
  סגור
 • השאלה שלי היא על המשמעות
  שימי 19/12/2018 15:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שרוב הירידה נגרמה על ידי מספר קטן של מניות כבדות. זכותך לא להתייסח
  סגור
 • כך זה ברוב הסלים
  שלמה גרינברג 19/12/2018 17:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שמשוקללים לפי ערך שוק
  סגור
 • תודה. האם זה יכול להצביע על
  שימי 19/12/2018 18:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שנמצאים בתיקון עמוק של מניות הטכלוגיה הגדולות אחרי שעלו מאות אחוזים בשנים האחרונות וזה משפיע חזק על המדד בגלל משקלן אבל מכיוון שרוב המניות בעצם ירדו בממוצע פחות מ 10 אחוז בסביבות 6 אחוז בבמוצע אז אנחנו לא בשינוי מגמה כפי שטוען גורביץ אלא בתיקון של המניות הטכנולוגיה הכבדות
  סגור
 • שימי זה לא עובג ככה - כול חברה היתה בשיא בתאריך אחר
  חשבונאות 19/12/2018 09:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  qqq היתה בשיא בסוף אוגוסט, fb בסוף יולי, nflx באמצע יוני. וכך תמשיך לכול 100 המניות.
  סגור
 • בדקתי שוב עשיתי חשבון יחסית ל 1.10
  שימי 19/12/2018 13:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל המניות נבדקו יחסית לאותו תאריך 1.10
  סגור
 • qqq משקל שונה של מניות במדד
  QQQ 19/12/2018 15:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  AAPL AMZN MSFT כול אחת במשקל 10 אחוז GOOG במשקל 8 אחוז במדד FB במשקל 4 אחוז במדד - כול הנל 42 אחוז מהמדד 60 מניות נוספות במשקל 0.06 אחוז עד 0.5 אחוז (לדוגמה chkp במשקל 0.2 אחוז) לכן זה נראה כך. כול הנל ירדו אבל המשקל שלהם נמוך ( chkp ירדה 10 אחוז מ 1.10)
  סגור
 • בעקרון צודק
  שימי 19/12/2018 12:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במקרה זה הירידות היו בערך באותו הזמן והירידות של מספר מניות כבדות השפיעו הרבה על המדד הכללי
  סגור
 • לא רלוונטי
  שימי 19/12/2018 11:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החישוב נעשה מנקודת זמן מסויימת יחסית לתחילת שננ
  סגור
 • 32.
  תודה על הכתבה שלמה, מעניין כתמיד (ל"ת)
  אריה 17/12/2018 21:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 31.
  איצ למר גרינברג
  מידע 17/12/2018 20:49
  הגב לתגובה זו
  4 1
  ראה בבקשה מספר תגובות שלנו בשנה האחרונה.לדוגמא בתאריך 24/11/18 מאופוריה לבהלה..תגובתנו 19 וכן את התגובה של איש לא נחמד בהמשך לנו. ערב טוב.
  סגור
 • הייתי בטוח שאתם (מי זה "שלנו"?)
  שלמה גרינברג 19/12/2018 14:40
  הגב לתגובה זו
  2 3
  כבר לא קוראים המאמרים מזה כשנה ויותר? מאז אפל נכחדה
  סגור
 • אתה מוכן לכתוב בבקשה את כל תגובתך שנית.................
  איצ 20/12/2018 10:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ממש לא צפיתי לתגובה ובטח לא כזאת. יש לי תחושה שטעית והתגובה לא אלי(אתם..שלנו..)ומה הקשר לאפל. ומה זה הייתי..הרי זה אנחנו שזה לא אמיתי. כתבתי בשיא העדינות עוד אחרי הרבה איחולים וכדומה מצידי/צידנו..
  סגור
 • שלנו זה מעתון הילדים הארץ שלנו של עמוס בן גרשום שוקן ..
  איצ המשך 20/12/2018 10:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  1951 עד 1985..
  סגור
 • עם כל השכלתי ונסיוני איני מבין מה הביאך לכתוב תגובתך.
  איצ המשך 20/12/2018 10:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לגבי אפל האם כוונתך לחברה שצריכה לעלות 50 אחוז על מנת להגיע לשיאה?
  סגור
 • 30.
  Xbi
  שלום 17/12/2018 15:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היי שלמה רציתי לשמוע דעתך לגבי הסל הביוטכנולוגי. כתבת עך הנושא בעבר אך בתיקון הנוכחי הוא ירד משמעותית. יש סיבה ספציפית לכך שהוא סופג ככה?
  סגור
 • יש מספר סלי ביו
  שלמה גרינברג 18/12/2018 11:49
  הגב לתגובה זו
  2 0
  והם לא ירדו "בצורה משמעותית בהשוואה לשאר המגזרים
  סגור
 • 29.
  יש הזדמנויות הבעיה שכאשר השוק נופל ה"הזדמנויות" מצטרפות (ל"ת)
  אלי 16/12/2018 15:49
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 28.
  עוד לא ראיתי שבנו דירה על אוויר,ולא על קרקע (ל"ת)
  עוד לא ראיתי ש 16/12/2018 13:23
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 27.
  יש הזדמנויות - הזדמנות אחרונה לברוח מהשוק היום !! (ל"ת)
  דוד 16/12/2018 12:46
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • ברחת כבר מ2009. הפסדת מאות אחוזים
  גדי 16/12/2018 14:52
  הגב לתגובה זו
  4 0
  תחסוך מאיתנו את הפאסימיות העלובה שלך
  סגור
 • אתה לא בעניינים חבר. עליך ללמוד.
  א לגדי 17/12/2018 22:02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  1)אי אפשר להפסיד מאות אחוזים. אלא אם כן אתה לוקח בחשבון שהיית ממונף ועבדת על כסף שאינו שלך..משמע הלוואות וכדומה.2)בכלכלה ופסיכולוגיה אי רווח אינו בהכרח הפסד.שאלה פילוסופית אבל נסה להבינה.
  סגור
 • הוא התכוון שהפסדת כי לא היית בשוק (ל"ת)
  זימרי 18/12/2018 10:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 26.
  היפוך בכל השווקים, מניות ואג"ח
  אחד שמבין 16/12/2018 10:31
  הגב לתגובה זו
  3 1
  השוק והכלכלה גמורים. תתחילו לאגור מזון ומים (חשמל גם לא יהיה)
  סגור
 • באפט אמר שאם משבר 2009 לא היה נעצר הוא היה מחפש מערה (ל"ת)
  מערה למכירה 16/12/2018 15:51
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • אחד שמבין הלוואי שיבלע אותך תנין (ל"ת)
  בקי 16/12/2018 14:53
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 25.
  רק דולר
  דרתון 16/12/2018 09:47
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ההשקעה בדולר תהיה הטובה ביותר ב 2019
  סגור
 • רק כשהוא ירד ל3.4 שקלים. וזה יקח זמן.
  רז 16/12/2018 13:39
  הגב לתגובה זו
  4 2
  .
  סגור
 • 24.
  אבל בשוק יורד קשה אם כי
  הזדמנויות יש 16/12/2018 09:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בלתי אפשרי למצוא אותן ולכן לא כדאי להיכנס לזה
  סגור
 • בזק, קראפט-היינץ וGE הן הזדמנויות שקורות כעת.
  רז 16/12/2018 13:39
  הגב לתגובה זו
  5 2
  .
  סגור
 • בשוק יורד
  לרון 16/12/2018 11:38
  הגב לתגובה זו
  1 1
  תלמדו לעשות שורט כפי שלימד רב השורטים מאיר ברק לפני שביזפורטל או קו מנחה העלימו אותו
  סגור
 • רב השורטטים? (ל"ת)
  ללרון 18/12/2018 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • לא שאכפת לי אבל
  שלמה גרינברג 16/12/2018 13:49
  הגב לתגובה זו
  6 0
  איך עושים שורט בשוק יורד?
  סגור
 • גם אפשר מכובדי. (ל"ת)
  אפשר 17/12/2018 11:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • גם אפשר מכובדי
  אפשר 18/12/2018 09:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כשאתה שואל סחורה לצורך פעילותך אינך יכול להתייחס לאותה שנייה ספציפית שבה שאלת אם השוק עלה או ירד. ומה קורה אם המניה עולה והשוק יורד או ההפך. וחוץ. בדוק בעיקר בשבדיה ונורווגיה אפשרויות לשורט מגהימות עם תנאים ואפשרויות נהדרות.
  סגור
 • בכוונת מכוון
  לרון 17/12/2018 10:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הזכרתי השאלת מניות ומכירתן בשורט
  סגור
 • עליך לשאול מניות לביצוע שורט (ל"ת)
  ללרון 18/12/2018 11:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ניתן בהחלט
  לרון 20/12/2018 14:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לבצע שורט דרך קרנות סל בחסר וכך אינך משאיל מניות דבר השמור למשקיעים גדולים בעיקר
  סגור
 • שורט יכול להתבצע רק מול מניות עולות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 17/12/2018 17:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • מאיפה השטויות האלה
  לרון 18/12/2018 14:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חזור לביה"ס כפי שהמלצת למישהו שורט מתבצע מהנקודה בו נמצאת מנייה או מדד הרי קיים גם short squeeze
  סגור
 • short squeeze
  שלמה גרינברג 19/12/2018 09:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה מהלך של קניה לא מכירה ואם תשתמש שובבכותרת שהשתמשת אפסיק להגיב אפילו לשטויות שלך
  סגור
 • ניתן למצוא את סיכום השורט
  לרון 19/12/2018 22:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  על המניות השונות גם בשוק עולה וגם בשוק יורד
  סגור
 • סליחה אם נפגעת מר גרינברג
  לרון 19/12/2018 22:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שורט סקוויז מגיע כשאנשים שהעריכו שהשוק ירד וקנו בשורט והשוק עלה והם מוכרים מהר כדי לא להפסיד אך כל המהלך מתבצע עם תנודות השוק
  סגור
 • ברור מאליו. לא נכתב אחרת. (ל"ת)
  איצ 18/12/2018 12:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • קרנות סל
  לרון 17/12/2018 10:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשורט עם מינוף פי 3 בארץ ו sqqq בארה"ב אכן התממות לשמה שלמה גרינברג נכבדי
  סגור
 • מי ומה התמם? (ל"ת)
  ללרון 18/12/2018 12:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 23.
  זהירות מתבקשת
  יואל 16/12/2018 03:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  6 מפולות מאז 2008 השווקים עלו ללא הרף כאשר לפני המפולת דיברו וכתבו מספר חודשים על משבר מתקרב וכולם נתפסו עם המכנסיים למטה
  סגור
 • 22.
  היזהרו בפעולותיכם כבעל ניסיון שחווה 6 מפולות (ל"ת)
  יואל 16/12/2018 03:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • יואל, תחכים אותנו מה לעשות לדעתך? (ל"ת)
  אריה 17/12/2018 21:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • יואל המתבלבל שמח שיש לך עדיין כסף לפלאפון (ל"ת)
  גרשי 16/12/2018 14:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 21.
  תודה שלמה. שאלה לגבי התמחור של ה-ETF-ים
  איחטיאנדר 16/12/2018 00:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ציינת שתחום המכשור הרפואי, המוליכים למחצה והסייבר הם המעניינים ביותר במהלך התיקון הנ"ל. מבדיקה מהירה מאוד, נראה שה-ETF-ים נסחרים בP\E מאוד גבוהה (הערכה מצרפית פנימית)... מה דעתך על זה? כי התיקון אמור להיות *עמוק מאוד* כדי שהתעודות הנ"ל יהפכו לאטרקטיביות, לא?
  סגור
 • 20.
  אליר
  שלמה היקר 15/12/2018 23:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מאמר מדויק שמיועד למשקיעים מקצועיים שמסתכלים על החזון והפוטנציאל של סקטור ומניה. אולם נתון אחד הוא קריטי,הפסקת הרכישות הפדרליות יעצרו את הדלק שהניע את השווקים. במצב כזה נראה תמחור חדש של המניות. יקח חודשים לשוק להתייצב הרמות המחירים החדשות
  סגור
 • הרושם שלי הוא ש"הרכישות הפדרליות"
  שלמה גרינברג 16/12/2018 13:44
  הגב לתגובה זו
  6 1
  אינן מובנות לרוב הפרשנים שאינם מתמצאים המקורות ושימושים של כסף נזיל. לא הרכישות הניעו את השווקים אבל טענה זו שלי דורשת מאמר שלם שאולי אעשה בקרוב
  סגור
 • 19.
  זו התחלת הקריסה
  אחד שמבין 15/12/2018 23:25
  הגב לתגובה זו
  2 3
  השוק והכלכלה גמורים ועל הקרשים וכל מי שטוען אחרת לא מבין. תתכוננו למחסור בחשמל, מיים ומזון
  סגור
 • אחד שמבין הלואי תטרף על ידי תנין (ל"ת)
  בקי 16/12/2018 14:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • וואו!!! (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/12/2018 13:45
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • וואו זה WOW!!!???? (ל"ת)
  האם 17/12/2018 11:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • להלוואי תיטרף..ה וואו.. (ל"ת)
  תגובה מעולה 17/12/2018 11:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • חביבי, אני אוגר בעליית גג קופסאות שימורים! מה אתה אוהב?
  רז 16/12/2018 13:40
  הגב לתגובה זו
  3 2
  חמוצים במלח או בחומץ ? תבוא, יש גם מזרון בשבילך ועששית.
  סגור
 • 18.
  השוק הוא המלך
  המשקיע ההדיוט 15/12/2018 22:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרי שמפתחים אמונה בחברה או בתחום יש לעקוב אחרי השוק ולהבין את המודל/צפיות של השוק. בקיצור לנסות לקנות בזול.
  סגור
 • 17.
  שלמה מתי פעם הרווחת מירידות? (ל"ת)
  עמי 15/12/2018 22:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ב 8.2 2005 (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/12/2018 13:45
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • חחח אלוף שלמה אחלה תגובה הבאת לו
  רמי 16/12/2018 16:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לטמבל הזה. חחח
  סגור
 • בין הרגלים אני מוביל הכדור בברצלונה 60 מליון אירו לעונה (ל"ת)
  לרמי הדבא 17/12/2018 11:28
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • מה התיחכום בעיניך חביבי (ל"ת)
  לחח 17/12/2018 11:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הוא יענה לך על זה כשאבי גבאי יהיה ראש ממשלה.
  ארז 16/12/2018 13:41
  הגב לתגובה זו
  2 0
  .
  סגור
 • אבל אבי גבאי אף פעם לא יהיה ראש ממשלה (ל"ת)
  עמי 16/12/2018 14:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • זה בדיוק הקטע, גרינגו.
  ארז 18/12/2018 18:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • 16.
  ננו דיימנשן..
  משקיע מאוכזב. 15/12/2018 21:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה לא כל כך קשור לתחום שכתבת עליו...יש לך מושג מה עושים עם ננו דדימנשן? קניתי בשער גבוה.170 .שלושה שבועות יורדת רצוף מאז ההודעה על הרצון לגייס.מה לעשות שלמה? לחכות לתיקון?לברוח עכשיו? ממש מבולבל
  סגור
 • NNDM
  שלמה גרינברג 16/12/2018 13:51
  הגב לתגובה זו
  2 1
  תחזור לדוחות, תתייעץ שוב עם מי שהמליץ לך ותחליט אגב, איני זוכר ש NNDM הייתה בשער שציינת
  סגור
 • 15.
  פלוריסטם
  חכם 15/12/2018 18:37
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מי שמבין ברפואה יודע שחברות מהסוג הזה הן העתיד של הרפואה גם חברות כמו כן פייט פרוטליקס ואפילו כיטוב פארמה עם יוכיחו שלא זייפו מחקרים הן העתיד וכולנו נגיד למה לא השקענו בהם כמו שהיה במזור רובוטיקה
  סגור
 • חכם מה דעתך על בונוס ביוגרופ? (ל"ת)
  שמחה 16/12/2018 16:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 14.
  נבואות
  מייקל 15/12/2018 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי בשביל שחושב שיודע מה צופן העתיד. לפני חודשיים כתבו כאן כלכלני פסגות שאין סיבה לירידות.... אל תאמינו לאף אנליסט ותתרחקו מכל מי שמייצר לומר לכם מה יהיה בעתיד.
  סגור
 • 13.
  איך אנשים נעולים ולא מבינים שדברים השתנו
  מדהים 15/12/2018 12:25
  הגב לתגובה זו
  11 5
  מחפשים גרוש בכל ירידה. גם אם יהיו תיקונים (ויהיו אפילו אלימים), אנחנו בסוף סייקל של 10 שנים מטורפות של עליות. של חוב אינסופי ואפס צמיחה. השוק' משתנה מול העיניים שלנו,והירידות הם ירידות לצורך ירידות ולא הזדמנות קניה. המזומן הוא המלך ,נדבר עוד מספר חודשים.
  סגור
 • אפס צמיחה? איך בשם הקדושים הגעת לזה?
  רז 16/12/2018 13:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  .
  סגור
 • זה לא נכון עובדתית
  אנונימי 16/12/2018 08:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הצמיחה איננה אפס מאיפה הנתון הזה הצמיחה היא כ-3 אחוזים
  סגור
 • כפי שכבר כתבתי
  לרון 16/12/2018 11:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זו האטה והשוק שרץ קדימה מהר מידי וחזק מידי מתאים עצמו לנתונים ממותנים
  סגור
 • 12.
  שלמה יקר מה דעתך על Bio-Reference Laboratories
  אוריה 15/12/2018 11:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שבבעלות אופק האם קיים פוטנציאל השקעה שם,אופק מוחזקת ב75% ע"י בעלי עניין ומוסדיים,ועוד שאלה פרוסט בן 83 יש לך ספקולציה מה ייקרה לחברה אחרי לכתו?
  סגור
 • אין לי דעה
  שלמה גרינברג 16/12/2018 13:58
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מה הקשר של פרוסט לחברה? הוא בעל המניות באמצעות אופקו אבל לא מנהל אותה
  סגור
 • 11.
  מה דעתך על ההתקדמות בפלוריסטם ? (ל"ת)
  ממתין 15/12/2018 11:08
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • עניתי (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/12/2018 13:58
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • פלוריסטם
  חכם 15/12/2018 18:41
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מי שמבין קונה עוד במחירים האלה
  סגור
 • 10.
  כתבה מצוינת כרגיל שלמה , שוב שואל
  א 15/12/2018 10:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האם תוכל אי פעם לעשות כתבה על השקעות לבני 20 ו30? כמו שעשית על הבייבי בומרס. תודה ושבת שלום
  סגור
 • אחשוב על כך
  שלמה גרינברג 16/12/2018 13:59
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לאחר שאבין את הראש של בני 20-30
  סגור
 • חחח ענק. בני 20 חושבים רק עם מה שבין
  גל 16/12/2018 16:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הרגליים חחח. אין קשר לוגי ומחשבה
  סגור
 • בין הרגלים כדור בעת משחקי בליברפול.....................
  לגל 17/12/2018 11:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וגם מתקן שגורם למושלמות לגמור 10 פעמים בסיבוב. ומה איתך?
  סגור
 • 9.
  אם חברות ענק נכשלו בשמירה על ערך המניות שלהן
  סוף הBUY BACK..? 15/12/2018 10:00
  הגב לתגובה זו
  4 1
  זה אומר שכסף טוב נזרק לפח. הלא כן?
  סגור
 • מה פירוש
  שלמה גרינברג 16/12/2018 13:59
  הגב לתגובה זו
  2 0
  "נכשלו בשמירה על ערך המניות שלהן"?
  סגור
 • Buy back
  עמך 15/12/2018 16:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נועד לדבר אחד להעשיר את המנהלים.
  סגור
 • עמך, לשיטתך אפשר לומר שצ'קפוינט היא הונאה אחת גדולה.
  דגן 18/12/2018 18:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שהרי הם מומחים בbuybacks.
  סגור
 • בהחלט לא, נא לזור לספסל הלימודים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/12/2018 14:00
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 8.
  הצליחו לנתק "הפרשנות של התקשורת לזאת של הרוב בציבור"...
  בקיצור...פייק ניוז 15/12/2018 09:56
  הגב לתגובה זו
  1 1
  ההצלחה של BB וטראמפ היא בתחום התודעה, לא בתחום העובדות האוביקטיביות
  סגור
 • 7.
  איפה הבכיין שאמר שGE גמורה? אה, הוא שותק עכשיו.
  דגן 15/12/2018 09:50
  הגב לתגובה זו
  5 3
  עליה של 10%.
  סגור
 • שני ליצנים.
  דגן 16/12/2018 13:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הראשון מסתכל בפריזמה של אובדן ערך שהתפרש על כמה עשורים מבלי לחשוב על העשורים הבאים, השני בטוח שקונגלומרט של מעל 450 עובדים, שאין תחום שהוא לא נוגע בו כיום (מIOT דרך רכבות וכלה בפתרונות מים, וזה אפילו לא על קצה המזלג) יחלק מחר לכולם מכתבי פיטורים - ושניהם מתעלמים במפגין מהדיבידנד.
  סגור
 • הנייר היה ב 52$ השנה,והיום ב 7$
  תגיד אתה דפוק ? 16/12/2018 00:56
  הגב לתגובה זו
  0 3
  זה נייר שנראה לך שיתאושש ?והתיקון הגדול עוד לא הגיע לשווקים כלל וכלל.בנפילה הראשונה ,החברה הזאת אומרת שלום ולא להתראות.
  סגור
 • רק כהערה
  שלמה גרינברג 16/12/2018 14:04
  הגב לתגובה זו
  3 0
  "הנייר" עבר 50 רק בסוף המאה שעברה המחיר שיא בשנה האחרונה היה 19.39.
  סגור
 • דגן גידל גנן בגן עלתה ב10% היא צריכה
  גרמי 15/12/2018 18:26
  הגב לתגובה זו
  0 3
  לעלות 400% רק כדי להחזיר על ההפסדים יא דביל
  סגור
 • עניתי לך למעלה, ליצן.
  דגן 18/12/2018 18:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • 6.
  זו הזדמנות להפסיד. סכין נופלת (ל"ת)
  בובו 15/12/2018 08:45
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
 • זאת גם הזדמנות
  חכם 15/12/2018 18:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  להרוויח בגדול ב2008 כתבתי לא לברוח ומי שנישאר לא מצטער
  סגור
 • אין אין אין כמו חכם. וטוב שאין (ל"ת)
  יעקוסי 16/12/2018 17:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  בקושי ראינו את ציפורנו של הדוב - עשרות % יושלו בקרוב (ל"ת)
  דן 15/12/2018 06:13
  הגב לתגובה זו
  7 7
  סגור
 • אמר דן עם כדור הבדולח בידיו. אין לך שמץ
  ריף 15/12/2018 18:27
  הגב לתגובה זו
  4 1
  של מושג מה יהיה אז מה אתה מתנבא פה ?
  סגור
 • 4.
  כתבה טובה
  סוחר 15/12/2018 04:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אבל למה אתה חושב ששוק לא יכול לרדת 30-40 אחוז. לדעתי זה לא חריג בכלל בהתחשב בדרך שהוא עשה למעלה ובכל המכונות שפועלות באגרסיביות ובלי הגיון לפעמים
  סגור
 • מהיכן המחשבה שאיני חושב? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/12/2018 14:05
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 3.
  jnj
  לרון 14/12/2018 19:51
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אסבסט בטלק יורדת 10% בול היום מרמז על פתח לבעיות אחרות הלא כן???
  סגור
 • כשקליבר בגודל שלהם יורד זה מרמז רק על הזדמנות כניסה.
  רז 15/12/2018 09:55
  הגב לתגובה זו
  4 1
  .
  סגור
 • תוכל לציין את סוג הבעיות? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/12/2018 08:58
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • בעיות
  לרון 15/12/2018 16:36
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שיביאו לירידות נוספות נביא אני לא ברבור שחור כבר אמרנו???
  סגור
 • אתה מדמיין דברים.
  רז 16/12/2018 13:51
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הסתבכה בשקר, או מה שזה לא יהיה - והשילה 10%. על סמך מה אתה קובע שיש עוד כמה כאלה בקנה ? למה שזה ירמז על פתח לבאות ? על סמך מה אתה יוצא מהנקודת הנחה הזו ?
  סגור
 • בשוק דובי
  לרון 17/12/2018 10:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם ידיעה חיובית היא שלילית ועל אחת כמה וכמה כשהידיעה שלילית
  סגור
 • גם ידיעה חיובית היא שלילית? הכיצד? אתה מתכוון שתרד..
  ללרון 18/12/2018 12:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נו שויין....
  סגור
 • בשוק
  לרון 20/12/2018 14:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דובי ידיעות מתפרשות כשליליות גם כשאינן בהכרח כאלה ובשוק שורי להיפך קפיש???
  סגור
 • קנסות בעיקר
  אבי3 17/12/2018 07:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לדעתי כלום
  סגור
 • 2.
  השוק והכלכלה גמורים
  אחד שמבין 14/12/2018 16:39
  הגב לתגובה זו
  10 15
  וכל מי שאומר אחרת לא מבין על מה הוא מדבר
  סגור
 • לגמרי, מחר כולנו חוזרים לרעות צאן.
  רז 16/12/2018 13:52
  הגב לתגובה זו
  4 0
  .
  סגור
 • אכן כך
  לרון 20/12/2018 14:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חשב גלעד אלטשולר במהלך מפולת 2008
  סגור
 • ואתה מבין רק בתחום אחד.הפסימיות (ל"ת)
  אתה איצ 100 15/12/2018 13:25
  הגב לתגובה זו
  7 6
  סגור
 • איך הגעת אלי..וחוץ..פסימיות אינה תחום או מחלה..........
  היי במבו 18/12/2018 12:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואני מבין בהרבה דברים. לא כה הרבה כמוך...אבבל הרב תודה לאל..בעיקר ביחסי אנוש תקינים וזאת אני מביא הרבה מהאקדמיה ומהצבא....
  סגור
 • צעיר
  מבין 15/12/2018 09:49
  הגב לתגובה זו
  3 3
  רואים שאה צעיר וטירון בשוק ההון.
  סגור
 • אכן גמורים אבל...
  צופה 15/12/2018 09:20
  הגב לתגובה זו
  3 2
  לא נראה שזה יקרה בסיבוב הזה כנראה בסיבוב הבא שמתקרב
  סגור
 • אתה ממש מבין, לך תאכל כרוב כבוש טמבל (ל"ת)
  גרבי 15/12/2018 08:29
  הגב לתגובה זו
  1 4
  סגור
 • 1.
  RDS.A
  אבנר 14/12/2018 16:16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שלום שלמה, רציתי לשאול מה דעתך על חברת האנרגיה רויאל דאץ'? היא שוחה בהר של מזומנים, הדיבידינד שלה כרגע הוא הוא מעל 6% לשנה, והיא מבצעת במקביל רכישה עצמית מסיבית של 20 מיליארד דולר עד שנת 2020.
  סגור
 • מצבה אינו שונה מכול ענקיות הנפט/גז (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/12/2018 09:02
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות