בנקודת הזמן הנוכחית בזן לא עומדת בהגדרה של מניית ערך יציבה

לאור המצב הביטחוני המאיים, סביבת עבודה לא יציבה, ומחיר הנפט המתעתע, מחלקת המחקר של דיסקונט ממליצה על מניית בזן בהמלצת "תשואת שוק" ומחיר יעד 2.06 ש' למניה
יוסי כהן (צלם: רמי חכם)

במקרה הסביר בזן -2.05% בזן 129 -2.05% בזן בסיס:131.7 פתיחה:132 גבוה:133.5 נמוך:129 תמורה:7,172,762 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: תמשיך לדשדש ותמשיך בנטייתה להציג חולשה ביחס לשוק. בתרחיש פחות סביר, האפ-סייד עומד עד כ-2.5 ש' למניה. איומים ביטחוניים (אפילו ברמת הכותרות), סביבת עבודה לא יציבה ובטא חזקה יותר בשוק יורד מאשר בשוק עולה, מהווים סיבות מספיקות לטעמינו שלא להעדיף השקעה במניה. סיכום של מספר הערכות שווי היסטוריות (כולל עדכנית שלנו), ביחס לשווי שוק נוכחי.סיכום הערכת שווי (שלנו) - "האקסל סובל הכל". ביחס לחולשה בדוחות של השנתיים האחרונות, פוטנציאל ה-EBITDA של החברה בשנים הקרובות גבוה משמעותית. להערכתנו, פוטנציאל ה-EBITDA עומד על כ-570 מיל' ד' לשנה במידה וכל ההשקעות של השנים האחרונות יתנו פירות. במכפיל EBITDA של 6.5 על 570 מיל' ד' ובהתחשבות במצב החוב הנוכחי, אנו מקבלים שווי מוערך של כ-5 מיליארד ש' (כ-2.1 ש' למניה). בהינתן מכפיל 7, השווי קופץ לכ-2.5 ש' למניה, אך להערכתנו, המניה תתקשה "לשאוף" למכפיל זה.

מדוע אנו מצפים להמשך חולשה / דשדוש?

סביבת עבודה מאוד לא יציבה, החל בשינויים בדולר שקל, עובר דרך תנודות חריפות במחיר חבית הנפט וכלה במציאות ים תיכונית שעשויה לשנות את מקורות ייבוא הגלמים וסוגיהם והן את שוקי היעד לתוצרת לייבוא. להערכתנו, בנקודת הזמן הנוכחית, מסיטים המשקיעים כספים למניות ערך יציבות ולטעמינו, בזן לא עומדת בהגדרה זו.

הבטא של המניה נמוכה מ-1 (לכאורה דפנסיבית), אך כשבוחנים בטא בשוק עולה מול בטא בשוק יורד (במהלך השנה האחרונה) המניה נוטה לרדת יותר בשוק יורד, מאשר לעלות בימי עליות בשוק. בנוסף, כל הקשור לכותרות "ביטחוניות" - כל גורמי הייצור של החברה מצויים במפרץ חיפה ובמידה ויקרה שם אסון חס וחלילה, לחברה אין "יכולת השבה". מספיק שהמצב הביטחוני יתפוס שוב כותרות כדי להפעיל לחץ מסוים על המניה.

מסקנה - כדי להיכנס לפוזיציה, בסביבה העסקית הלא יציבה הנוכחית, נרצה לראות מחירים באזור 1.8 ש' למניה ונמוך מזה, כך שיחס הסיכוי סיכון יהיה לטובתנו. עד אז, ממליצים "" 2.06 ש' למניה.

למדור 'המדריך לשוק ההון' בביזפורטל לחץ כאן

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות