"לטבע סיכוי לא רע להצליח בהשתלטות על מיילן - אבל הדרך רצופת תלאות"

האנליסטים בירושלים ברוקראז' מנתחים את מפת האינטרסים במשולש טבע-מיילן-פריגו.
|
(3)
הדרמה בעיצומה

סאגת ניסיון ההשתלטות של טבע על ענקית התרופות האמריקנית מיילן נמצאת בעיצומה. בשבוע שעבר חשף Bizportal כי תאריך היעד הקריטי הוא תחילת יולי, שכן אז צפויה לכנס מיילן אסיפת בעלי מניות הכדי לאשר את ההצעה לרכישת פריגו, ובמיד הוזו תאושר - ההצעה של טבע יורדת מהפרק. והיום, האנליסטים בירושלים ברוקראז' מעדכנים לגבי מספר התפתחויות.

וכך נכתב בעדכון מצד ירושלים ברוקראז': "מבירור שערכנו, על פי החוק ההולנדי (אליו מיילן כפופה), טבע זקוקה ל-95% מקולותיהם של בעלי מניות מיילן על מנת למחוק את החברה מהמסחר ולמזג אותה לתוך טבע. מדובר ברף גבוה מאוד – במיוחד כאשר חברת התרופות אבוט מחזיקה כ-14% מהחברה (מניות שקיבלה בתמורה לעסקת מכירת החטיבה הגנרית שלה למיילן). על פי ההסכם בין החברות, אבוט רשאית למכור את שארית מניות מיילן בתחילת יולי 2015. ההסכם גם קובע כי אבוט חייבת להישמע להוראותיו של דירקטוריון מיילן בכל עסקה שאיננה נוגעת לדילול החזקתה בחברה. כלומר, אבוט אינה מחויבת להישמע בנוגע להצבעה לרכוש את פריגו (תכלול עסקת מניות וכתוצאה מכך דילול) אבל כן כבולה להתנגדות דירקטוריון מיילן בעניין הצעת הרכש של טבע למיילן."

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

"עכשיו מגיע החלק המעניין – אסיפת בעלי המניות של מיילן נקבעה לתחילת יולי 2015. כלומר, במידה ואבוט מעוניינת להיפטר ממניות מיילן, עשוי להיווצר חלון מצומצם של מספר ימים שבו תוכל למכור את כל מניותיה ולהגיע לאסיפה כשהיא אינה כבולה לרצון הדירקטוריון בעניין הצעת הרכש של טבע (שסביר להניח תעלה גם היא להצבעה). בנקודה הזאת נשאלת השאלה למי ימכרו המניות ועבור איזו משתי ההצעות יצביע מי שעשוי לרכוש את המניות מאבוט (מיזוג עם פריגו או מיזוג עם טבע)."

עוד נכתב, כי "צרה נוספת עבור טבע, היא החזקתה של גולדמן זקס במיילן. נכון לשבועות האחרונים, גולדמן מחזיקה כ-2.1% ממיילן. אלא שגולדן הוא גם בנק ההשקעות המלווה את מיילן בניסיון ההשתלטות על פריגו. כלומר, נראה כי גולמן נמצא בניגוד עניינים חריף בין הנאמנות להנהלת מיילן (אם נאמנות כלל נמצאת בלקסיקון) לבין הנאמנות לעצמו או למשקיעים עבורם הוא מנהל את הכסף. נזכיר כי טרום הספקולציות בשוק לגבי המיזוג בין טבע ומיילן, המניה נסחרה ב-55 ד' (אגב, טבע נסחרה אז ב-56 ד' למניה). כלומר, אפסייד של 54% לפי מחיר הצעתה של טבע - 82 ד', ואפסייד של 63%, תחת הנחה שטבע עשויה להעלות את ההצעה לאזור ה-90 ד'."

לסיכום, נכתב כי "לטבע סיכויים לא רעים להצליח בהשתלטות על מיילן. יחד עם זאת הדרך לשם נראית רצופת תלאות. בשיקול נטול אינטרסים – קשה לראות כיצד משקיעי מיילן, שאינם מוטים, יעדיפו את האפסייד מסינרגיות עתידיות לא מובהקות עם פריגו על פני האפסייד המיידי ממיזוג עם טבע (כאשר בערך חצי מהתמורה במזומן). אלא שכפי שטבע יודעת (א. הסתערותה על מיילן עקב חשש מעתיד ללא קופקסון. ב. מאבק על הכיסא של יו"ר דירקטוריון מיילן המיתולוגי) שום חלק בסיפור הזה לא נטול אינטרסים!"

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ויש גם עוד דרך להשלים את העסקה
  אליהו 14/05/2015 18:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעלי המניות יכולים להדיח את קורי ברוב מוחלט (מחצית מכלל בעלי המניות), ולאותת לדירקטוריון שבעלי המניות רוצים להמכר לטבע. לדירקטוריון יהיה בלתי אפשרי לדחות את הצעת טבע לאחר מהלך כזה. רוב אדיר של מניות מיילן מוחזק על ידי קרנות וגופים אמריקאים שרואים לנגד עיניהם רווח מיידי וודאי במכירה לטבע לעומת חוסר וודאות בתרחישים האחרים, ואפשר להעריך בזהירות שהם לא רוצים לפספס את ההזדמנות. אלא אם ההערכה שלהם לקורי והאמון בו כאלו גבוהים שיאפשרו לו להמשיך להוביל את החברה
  סגור
 • 1.
  מה אמרתם בדיוק? לא נראה לי שגם אתם מבינים (ל"ת)
  סתם אחד 14/05/2015 16:40
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • קצת קשה לך, אני מציע לקרוא פעם נוספת. אולי תבין (ל"ת)
  בימבם 14/05/2015 21:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות