"עזריאלי - אופציה על הכלכלה הישראלית; נכסי המשרדים עלולים להיפגע בעתיד"

בהמשך לדוחות קבוצת עזריאלי, Bizportal ליקט את ההמלצות של מיטב האנליסטים. "העלייה ברמת אי הודאות הכלכלית תשמש לטובת המנייה"
|
עזריאלי
קבוצת עזריאלי ( עזריאלי קבוצה +0.47% עזריאלי קבוצה 27,700 +0.47% עזריאלי קבוצה בסיס:27,570 פתיחה:27,570 גבוה:27,800 נמוך:27,200 תמורה:16,609,569 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ) סיכמה את הרבעון הראשון של 2012 עם גידול של 14% ב-NOI שהסתכם ב-269 מיליון שקל, זאת לעומת 236 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. Bizportal ליקט את ההמלצות של האנליסטים המובחרים ( לכתבה מורחבת בנושא תוצאות קבוצת עזריאלי ).

אלעד קראוס, הנדל"ן של הראל פיננסים אומר כי "עזריאלי הינה החברה היציבה והחזקה ביותר בתחום הנדל"ן המניב בפער עצום מיתר חברות הנדל"ן, עם זאת מחיר המנייה כבר מגלם זאת ואנו מורידים את המלצתנו לתשואת שוק ובמחיר יעד של 100.1 שקל, דיסקאונט של כ-12% על שווי השוק הנוכחי". לדבריו, לאור העובדה שהקניונים של עזריאלי הינם האיכותיים ביותר עם שיעור תפוסה של 100% - יהיה קשה יותר להגדיל את ה-NOI מנכסים אלו והצמיחה של עזריאלי לא צפויה לבוא מהנכסים הקיימים אלא מהנכסים בייזום.

קראוס מציין שתי בעיות עיקריות בחברה: הראשונה היא הון עצל אשר נגרם כתוצאה ממינוף נמוך מדי אשר גוזר נמוכה על ההון וכן תשלום מס תזרימי. הנקודה השנייה היא אחזקה בפעילות שאינה נדל"נית כגון לאומי (אשר החברה הגדילה את היקף ההשקעה בו), לאומי קארד וגרנית אשר ירדה מתחילת השנה בכ-8.1%.

אדר עציוני, אנליסט הנדל"ן של מגדל שוקי הון, אומר כי " עזריאלי הציגה תוצאות טובות ברבעון הראשון, עם גידול נאה בפרמטרים לעומת הרבעון המקביל. אולם נציין כי בהשוואה לרבעון הקודם, הושג גידול בעיקר לאור רכישות חדשות (יוסטון ארה"ב), כאשר ברמת הנכסים הקיימים דווקא נרשמה יציבות, המיוחסת להשפעת סביבת המדד האפסית ויציבות בסביבת הפעילות. אנו סבורים כי לאור נזילותה הגבוהה של החברה ורמת המינוף הנמוכה, רכישות נוספות הן רק עניין של זמן, כאשר עלייה ברמת אי הודאות הכלכלית תשמש לטובתה. אנו ממליצים על החברה בהמלצת החזק, עם של 100 שקל למניה."

"נכסי הקניונים של עזריאלי איתנים באופן יחסי, גם בתרחיש של האטה כלכלית", אומר נעם פינקו, אנליסט הנדל"ן של פסגות. "מאידך, נכסי המשרדים עלולים להיפגע בעתיד בעקבות עודף ההיצע באזור המרכז. אי לכך, ובדומה לחברות אחרות, העלנו במעט את שיעור ההיוון (מ-7.5% ל-7.6%) והפחתנו את מכפיל ה-FFO הנדרש מהחברה (מ-12.5 ל-12.25). לאור עדכון המודל אנו מורידים את מחיר היעד למניה מ-104 שקל ל-101 שקל. אנו מותירים את המלצת הקניה היות ולהערכתנו בשנוק תנודתי, מנייה דפנסיבית כעזריאלי עשויה להניב ביצועי יתר."

שי ליפמן, אנליסט הנדל"ן של IBI, אומר כי "הקבוצה תמשיך לצמוח הן אורגנית והן על ידי רכישות והרוב המכריע של פעילותה תישאר בישראל (כיום 93% מפעילות הקבוצה מרוכזת בישראל), מצד אחד לחברה יציב ומזומן בהיקפים כאלו שהיא יכולה בקלות לממן ולסיים לבצע את כל הפרויקטים עליהם היא מדווחת, מצד שני ייזום נרחב בעיקר בתחום המשרדים, מעלים מעט את רמת הסיכון של החברה."

ליפמן מדגיש כי "גורמים אלו בשילוב הנהלה איכותית מהווים בסיס להמשך התרחבות בפעילות הקבוצה ולמעבר חלק של דורות בחברה בשנים הקרובות. אנו משמרים את המלצת הקניה לקבוצה ומותירים את מחיר היעד ל-110 שקל, המשקף אפסייד של 25% על מחיר השוק (88 שקל למניה) . אנו רואים במניית הקבוצה כאחת היציבות במדד ת"א 25 בכלל ובסקטור הנדל"ן בפרט, ואת מניית הקבוצה כאופציה על הכלכלה הישראלית."

רמון עמית, אנליסט הנדל"ן של לידר שוקי הון, אומר כי "השיפור המתמיד ב- NOI וב- NOI מנכסים זהים, וכן ב- FFO, בהחלט מרשימים. יחד עם זאת, נתוני המאקרו הפחות טובים שפורסמו לאחרונה ובראשם הירידה ברכישות מכרטיסי האשראי, מעלים את הסיכון להמשך הצמיחה בפדיונות, ולהערכתנו רמת הפדיונות תתייצב ואולי אף תרד מעט. הקבוצה ערוכה היטב להתמודד עם האטה פוטנציאלית במשק. האיתנות הפיננסית עשויה לשרת אותה דווקא בימים פחות טובים במשק, ואף לסייע לה בניצול הזדמנויות לרכישת נכסים של גופים וחברות בעלות רמת מינוף גבוהה שיאלצו למכור נכסים."

עמית מוסיף כי "החברה תמשיך להתרחב בחו"ל (בעיקר בארה"ב) וזאת לנוכח ריבוי הזדמנויות בארה"ב בהשוואה לישראל. החברה עדיין לא ממונפת, עובדה שאמנם פוגעת בתשואת ה- FFO שלה, העומדת כיום על כ- 6.5% אולם, מציבה אותה כחברת הנדל"ן המניב הדפנסיבית ביותר בשוק. עזריאלי ממשיכה ליהנות מנכסים איכותיים ומניהול מצוין ואנחנו ממשיכים לראות במניית החברה חשיפה דפנסיבית מצויינת לסקטור הנדל"ן בישראל, ודווקא בתקופה של אי וודאות, נכון להגדיל את משקלה בתיק ביחס לחברות מסוכנות יותר. אנו ממשיכים להמליץ בתשואת יתר, עם מחיר יעד של 103 שקל למניה."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות