הסביבה המוניטארית עשויה להמשיך ולתדלק את האג"ח הקונצרניות

ניר קסטרו כפרי, מנהל תחום הקרנות המחקות במנורה מבטחים קרנות נאמנות, על קצב העלאות הריבית בארה"ב מול העולם; האם הריבית הנמוכה שוב תזניק את השווקים?
|
(3)
ניר קסטרו, צילום: יח"צ

בימים האחרונים נראה שהבנקים המרכזיים נחושים לעשות כל שביכולתם בכדי ליצור אינפלציה שקרובה ל-2%, ולכך, שתי השלכות השקעתיות עיקריות. ראשית, אנו מעריכים כי ארה"ב תתקשה להעלות את הריבית בחודשים הקרובים והתשואות באיגרות החוב הממשלתיות ימשיכו להיות נמוכות מאוד. לכן המשקיעים צפויים להמשיך ולפנות לאפיק הקונצרני כאלטרנטיבת השקעה בעל פוטנציאל תשואה גבוהה יותר.

אנחנו מאמינים שחשיבות בחירת איגרות חוב קונצרניות בשיטת הפיקינג עשויה להגדיל את התשואה באופן משמעותי. בהקשר זה, למשל, התמחור של האג"ח הבנקאיות מאוד מעניין בראייה ארוכת טווח. בנוסף, האינפלציה תלך ותעלה בהדרגה ככל שהגורמים הזמניים שהורידו אותה יחלפו. מכאן שכדאי לנצל את ציפיות האינפלציה הנמוכות בכדי להצטייד באג"ח צמוד מדד.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

אנו מעדיפים לעשות זאת כאמור דרך התל בונד צמודות בנקים, אשר מורכב מאיגרות חוב איכותיות, המעניקות תשואה עודפת על האפיק הממשלתי תוך כדי מתן הגנה אינפלציונית זולה במיוחד. חשוב להבין שמשהו משמעותי קורה כרגע בתחום האג"ח הבנקאיות ויש לכך השלכות משמעותיות. ההנפקות של הקוקו יוצרות גן עדן למשקיעי האג"ח הסולידיים - מצד אחד היצע האג"ח הבנקאי גדל, ולכן התשואות והמרווחים עולים, מצד שני הסיכון באג"ח הקיים יורד כי סיכון הבנק יורד. יש פה אנומליה שניתן לנצל ויש מעט מאוד תקופות בחיים שיש הזדמנויות כאלו.

בינתיים, בארה"ב, הודעת הריבית של ג'נט ילן התקבלה באכזבה אך המשקיעים התעשתו מהר יחסית. בהודעת הריבית נכתב כי "הוועדה בוחנת מקרוב את ההתפתחויות בכלכלה העולמית ובשווקים הפיננסים והשלכותיהם על מתווה האינפלציה ושוק העבודה בארה"ב תוך שימת דגש על מאזן הסיכונים לתחזית". במילים אחרות, חברי הוועדה המוניטארית בחרו שלא להכניס את המשקיעים להיסטריה מיותרת, ובמידה ויהיה צורך להאט את קצב העלאת הריבית, הם יעשו זאת.

המשקיעים התאכזבו בהתחלה מכך שלא קיבלו מסר חד משמעי שהעלאת הריבית נדחית והבנק יעשה מה שצריך, כולל רמזים להרחבה כמותית נוספת, בחרו למכור מניות אך התעשתו יום לאחר מכן. בסוף השבוע הצטרף גם הבנק המרכזי של יפן למה שנראה כרצונם של הבנקים המרכזיים לתמוך בשוקי המניות בכל דרך שעומדת לרשותם - הורדת הריבית על פיקדונות ל-0.1%- לצד מסר יוני במיוחד, לפיו הבנק לא יהסס לנקוט עוד צעדים מרחיבים כדי לסייע לשווקים במידת הצורך - הזניקו את מדדי המניות בעולם ובהמשך גם אצלנו.

האמת היא שלא רק שוקי המניות עלו. ההבנה שארה"ב תתקשה להעלות ריבית כשבכל העולם הבנקים המרכזיים רק הולכים ומרחיבים, גררה ירידת תשואות גלובלית. בסוף השבוע ירדו התשואות בארה"ב ל-1.92%, בגרמניה ל-0.32% וביפן ל-0.09% בלבד. לכן אנו מעריכים שככל שהפחד ידעך, הסביבה המוניטארית עשויה להמשיך ולתדלק את איגרות החוב הקונרצניות  בכלל ואת הבנקים בפרט.

למעשה, לאחר הרמזים של דראגי לפני כעשרה ימים, הגיע תורו של הבנק היפני להזניק את השווקים. ההבנה שארה"ב תתקשה להעלות את הריבית גוררת את התשואות הארוכות לרמות נמוכות במיוחד, וכל אלו מייצרים קרקע פורייה להמשך עליות באפיק הקונצרני. השילוב של ציפיות אינפלציה נמוכות ונחישות של הבנקים המרכזיים לעלות את האינפלציה לאזור ה-2%, מחזק להערכתנו את האטרקטיביות של איגרות החוב הבנקאיות אשר צמודות למדד. 

***ניר קסטרו כפרי מכהן כמנהל תחום הקרנות המחקות במנורה מבטחים קרנות נאמנות בע"מ, והוא ו/או מנורה קרנות נאמנות או חברות אחרות בקבוצת מנורה עשויים להיות בעלי עניין אישי בנושאי הסקירה. שיווק השקעות אינו מהווה תחליף לשיווק המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מפרוייקטור הפך לאנליסט?
  מי זה הכותב 08/02/2016 09:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה זו הבדיחה הזו? פשוט חברה לא רצינית. הבחור הוא הסנגר של זיו ומזה הפך להיות אנליסט?מעניין מה ביירון יגיד על זה
  סגור
 • 2.
  כמה תפדו החודש מהקרנות ?? (ל"ת)
  רויטל 04/02/2016 11:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  האם אג"ח ממשלתי אינו בועה כעת? עובר ממניות לאג"ח בקופות
  גוני 03/02/2016 13:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הגמל וההשתלמות.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות