החברה הזו החליטה להצטרף למירוץ אחר פיתוח מכונית ללא נהג

|
לא תאמינו

תערוכת הטכנולוגיה בלאס וגאס שמתנהלת בימים אלו לא מפסיקה לייצר הפתעות. הבשורה האחרונה נגעה למצטרפת האחרונה במירוץ אחר פיתוח רכב ללא נהג. בדומה לאפל, גם החברה זו מגיעה מעולם הסלולר, אך בניגוד לאפל קשה להבין מהו מקור המזומנים המיותרים שאיפשרו לחברה זו  לצאת החלטה שאפתנית שכזו. 

החברה הקנדית בלאקברי הציגה את הפיתוח האחרון שלה ושל החטיבה הטכנולוגית שלה, ה-QNX שיאפשר תקשורת בין רכב אחד לאחר ובין הרכב לרמזורים וסימנים בכדי לשפר את יכולת הרכב לתנועה נטולת נהג. 

כבר עתה נעשה שימוש במערכת ה-QNX ברכבים החדשים של פורד שהיא בעצמה כבר נמצאת בתהליך ייצור של רכב ללא נהג. מערכת ה-QNX הינה מערכת בסיס שתאפשר לשאר יצרני המכוניות לעשות בה שימוש. החברה מקווה להתחיל לקצור רווחים מהפיתוח בסך של 500 מיליון דולר עוד בשנה הקרובה. 

הפיתוח של בלאקברי מציב אותה אל מול חברות שאינן קוטלות קנים כמו אפל, גוגל וטסלה. גוגל הכריזה לאחרונה כי הרכב ללא נהג שלה סיים נסיעה בת שני מיליון מייל ללא נהג. אפל תאפשר חיבור של תוכנת ההפעלה של הסמאטרפון אנדריוד אל תוך לוח המכוונים של הרכב ושליטה על הרכב. 

מנכ"ל החברה של בלקברי, ג'ון צ'ן, מסר בראיון לקראת סוף שנה שעברה כי אם עסקי הסמארטפונים לא יניבו רווחים עבור החברה, היא תסגור את חטיבת החומרה ותמשיך להתמקד בעולם התוכנה, שם עיקר רווחיה. עם תחילת השנה, אכן נראה כי מחלקת הטכנולוגיה של בלקברי עושה חיל, בניגוד למחלקת הסמארטפונים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות