מסמן מטרות: ג'ים פולסן בוחר 3 סקטורים חמים ואחד מהם די מפתיע

גורו ההשקעות ג'ים פולסן מוויילס קפיטל מסביר באילו סקטורים כדאי להשקיע כדאי לנסות להשיג תשואה עודפת על ה-S&P500
 | 
עליות, צילום: Getty images Israel
המגמה האחרונה בוול סטריט היא חיובית מאוד. ה-S&P500 נעל את המסחר אתמול בשיא כל הזמנים, זו הפעם ה-19 מאז תחילת 2014. גם הדאו ג'ונס סגר את המסחר אמש בשיא חדש, עבורו זו הפעם התשיעית מתחילת השנה. עד אתמול בלילה, הוסיף ה-S&P500 כ-5.5% בשנת 2014, שכנראה הכתה את ההחזר שלכם באותה תקופה אם אתם משקיעים זהירים. אם אתם סוחרי יום, כנראה שהיא אפילו מחצה את התשואה שלכם.

אם אתם מאלה שמשקיעים לטווח הארוך, ייתכן ותצטרכו לעשות קצת התאמות סקטוריאליות בתיק שלכם. גורו ההשקעות, ג'ים פולסן מווילס קפיטל, שוחח עם רשת יאהו פיננסיים וסימן שלושה סקטורים חמים בארה"ב אשר צפויים להשיג בזמן הקרוב והבחירה שלו היא מעניינת.

1. חומרים וייצור (Materials & Manufacturing):

"אחד מהסודות הקטנים והמלוכלכים של השנה הזו הוא שמחירי הסחורות עולים", אמר פולסן. באופן אישי, אני לא מאמין שמדובר בסוד כל כך גדול עבור מי שעוקב, אבל זו בהחלט עובדה. פולסן מאמין כי כרגע לפחות, לעליית מחירי הסחורות תהיה השפעה חיובית על רווחי החברות הפועלות בסקטור לפני שהפד' מתחיל להילחם באינפלציה על ידי האטת הכלכלה.

2. טכנולוגיה (Technology):

כאמור, פולסן מאמין שמחירי חומרי הגלם ימשיכו לעלות וכי המרוויחות הגדולות מכך הן יצרניות החומרים הללו. בהסתכלות רחבה יותר, הוא מאמין שחלק מחברות הטכנולוגיה אשר מניעות את הכלכלה ונהנות מהשקעות הון יזכו גם הן לרווחים כתוצאה מהשקעה אגרסיבית יותר מצידן של חברות.

"אנחנו מתחילים לראות השקעות הון גדולות יותר בכלכלה האמריקנית" אמר פולסן. פולסן התמקד בתנועה הגדולה מאוד של כספים שהושקעו בעבר ברכישות באוצר (רכישות עצמיות של מניות) ועברו מאוחר יותר למיזוגים ורכישות. לראיה, הוא אומר, קצב פעילות המיזוגים השנה הוא ברמות שיא. לכשזה נאמר, הצעד הבא לטעמו הוא השקעה בחברות "טכנולוגיה מהפכנית" כמו טסלה (סימול: TSLA) למשל.

3. שווקים מתעוררים (Emerging Markets):

הבחירה האחרונה של פולסן היא די מפתיעה. חלק מזה, מוסבר על ידו בכך שמשקיעים רבים מפגרים אחר ה-S&P500 ומחפשים להשיג תשואה נוספת במקומות אחרים.

"אני מאמין שהמניות של החברות הפועלות בשווקים הללו במגמה של שינוי כיוון. יש הרבה משקיעים שנתנו משקל חסר לשווקי הללו בתיק שלהם, ואני מאמין שההשקעה במניות האלה תחזור שוב" אומר פולסן. הוא מזכיר שמניות השווקים המתעוררים נסחרות בדיסקאונט ביחס לשוק המניות הכללי.

אחרי שהמניות האלה סבלו ממימושים גדולים בשלושת החודשים הראשונים לשנה, הן מטפסות יפה מאז אפריל וצפויות להניב תשואה טובה יותר מהשוק בהמשך לפי פולסן. כך, תעודת הסל שעוקבת אחר השווקים המתעוררים, iShares MSCI Emerging Markets Indx (ETF) (סימול: EEM), למשל הניבה תשואה של 4.8% מתחילת השנה, אולם ב-3 חודשים האחרונים רשמה תשואה של 11.64% בהשוואה לתשואה של 3.9% ב-S&P500.
תעודת הסל EEM מול ה-S&P500
תעודת הסל EEM מול ה-S&P500
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות