מריל לינץ': "ה-S&P 500 יגיע ל-2,000 נק' השנה" - מהם הסקטורים המומלצים?

בניתוח מקיף שערך הבנק מסמנים האנליסטים 3 סקטורים שכדאי לקנות עכשיו, ו-2 סקטורים מהם חייבים לשמור מרחק
|
פסל השור של וול סטריט
אנליסטים אוהבים לערוך תחזיות מקיפות לשנה הבאה בסוף השנה הקלנדרית, אבל מדי פעם כדאי לערוך תחזיות כאלה גם במהלך השנה, בעיקר כשהמגמה בשוק לא ברורה. זה בדיוק מה שעשו במחלקת המחקר של בנק אוף אמריקה מריל לינץ', שפרסמו אמש (ב') תחזית מפורטת ל-12 החודשים הקרובים.

"מה שקרה עד עכשיו פחות חשוב ממה שקורה ברגע זה", כותבת האנליסטית סוויטה סאברמניאן ממריל לינץ'. היא מסבירה שלאחר ניתוח המגמות בשוק מתחילת השנה נראה כי המעבר המסיבי ממניות צמיחה למניות ערך יכול להיות תחילתו של מעבר ממניות צמיחה יקרות (מכפילים גבוהים) למניות צמיחה מחזוריות. "אבל במבט קדימה אנחנו רואים הרבה הזדמנויות בשוק המניות".

"רוב הפרמטרים שאנו בוחנים רומזים שב-S&P 500 קיים עדיין אפסייד", כותבים האנליסטים. "הסנטימנט ממשיך להיות שלילי, מה שמצביע על אפשרות לתשואות יפות מאחר שהמשקיעים מחזיקים עוד הרבה כסף במזומן. אסטרטגים עדיין ממליצים על החזקת מניות מתחת לממוצע הרב שנתי".

לפי נתון זה, שנקרא Sell Side Indicator, הסנטימנט השלילי של האסטרטגים בשוק הוא סימן קונטרריאני חזק - כשהסנטימנט נמוך שוק המניות נותן תשואות גבוהות, וכשהסנטימנט חיובי זה סימן דובי למניות, כפי שרואים בגרף הבא.
אסטרטגים ממליצים על חשיפה של 52% למניות, עדיין בטווח קניה. מקור: מריל לינץ'
אסטרטגים ממליצים על חשיפה של 52% למניות, עדיין בטווח קניה. מקור: מריל לינץ'

בשקלול מדד זה, יחד עם מספר מדדים פונדמנטליים וטכניים, במריל לינץ' מצפים לעלייה של 10% במדד ה-S&P 500 ב-12 החודשים הקרובים. מחיר היעד למדד המוביל לסוף שנת 2014 - 2,000 נקודות בדיוק.

האנליסטים מספקים סקטורים מומלצים, במיוחד את סקטור הטכנולוגיה, אנרגיה ותעשייה, שאותם הקרנות הגדולות מתחילות לקנות. מנגד, הם ממליצים להתרחק מסקטור התשתיות והתקשורת - שבהם הקרנות מחזיקות כעת בשיעור גבוה.

לגבי בחירת מניות סלקטיבית, במריל לינץ' מעדיפים מניות גדולות על פני מניות קטנות (מדד ה-S&P 500 ולא מדד הראסל 2000), ומעדיפים גם מניות עם חשיפה לשווקים הגלובליים לעומת אלו עם חשיפה לארה"ב בלבד.

עוד מגמה מעניינת - האנליסטים מציינים ש"חוסר האיזון בין היצע לביקוש לתשואות אומר שדיבידנדים עדיין חשובים למשקיעים". הם מצפים שמניות עם יציבה שעולה עם השנים עדיפות. עם זאת, הם מזהירים שתשואה גבוהה אינה בהכרח בטוחה, ולכן יש לבחור מניות כאלו בקפידה.

ומה עם הנפילות במניות הביוטק והאינטרנט? במריל לינץ' אומרים שהתנועה הרחק ממניות צמיחה עם מכפילים גבוהים לכיוון מניות ערך צפויה להימשך, "המשקיעים עדיין מחזיקים במניות הצמיחה היקרות בשיעור גבוה ויכול להיות שנראה עוד מימושים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות