השבוע בוול סטריט: האם הראלי יימשך? הנתונים המרכזיים בסופ"ש

השבוע האחרון התאפיין ברגישות למשבר הפוליטי בין רוסיה לאוקראינה ולנתוני המאקרו. ה-S&P500 רשם שיאים חדשים ודוח התעסוקה המעודד צפוי להמשיך לדחוף את השווקים בתחילת השבוע
|
וול סטריט
השבוע האחרון היה שבוע טוב עבור המשקיעים בוול סטריט. בסה"כ קפץ מדד ה-S&P500 השבוע ב-1% ונעל בשיא של כל הזמנים. הדאו ג'ונס הוסיף 0.8% והנאסד"ק טיפס 0.65%. נתוני המאקרו המרכזיים לשבוע הנוכחי יתפרסמו בימים חמישי ושישי. ארה"ב עברה היום לשעון קיץ ופער השעות בינינו לבין החוף המזרחי הצטמצם ל-6 שעות. המשמעות - המסחר בוול סטריט ייפתח בשעה 15:30 ויינעל בשעה 22:00 שעון ישראל.

את יום המסחר האחרון לשבוע הקודם (ו') נעלו המדדים במגמה מעורבת. נתון התעסוקה, שהיה הנתון המרכזי של השבוע הקודם, דווקא הפתיע לטובה וחשף תוספת של 175 אלף משרות לצד עלייה קטנה של 0.1% ברמת האבטלה לשיעור של 6.7%. למרות זאת, דיווחים על מטוסי קרב אמריקנים בשמי ליטא העיבו על הסנטימנט ושלחו את המדדים לטריטוריה אדומה. מחר, צפויים המשקיעים להמשיך להגיב לנתוני התעסוקה החיוביים.

בשבוע החולף התקבלו דיווחים חיובים בגזרת המאקרו - נתוני הייצור הציגו קצב צמיחה מהיר יותר מזה שנרשם בחודש הקודם, הצריכה הפרטית עלתה מעבר למצופה בחודש ינואר וספר הבז' של הפד' חשף שהכלכלה האמריקנית המשיכה לצמוח החודש, כמעט בכל הענפים, וזאת למרות מזג האוויר הקשה.

השוק ממשיך להיות רגיש לנתוני המאקרו ולמתיחות הגאופוליטית בין רוסיה לאוקראינה. נזכיר כי בשני האחרון (3/3), רשם ה-S&P500 את הנפילה הגדולה ביותר שלו מזה חודש על רקע החשש מהתפתחות הקונפליקט באוקראינה, אולם למחרת זינק המדד 1.5% לשיא של כל הזמנים הודות לאמירות מרגיעות מפי פוטין.

נתוני המאקרו המרכזיים לשבוע הקרוב

מחר (ב') לא יתפרסמו נתוני מאקרו משמעותיים. בשעה 18:40 שעון ישראל צפוי נשיא הפד' בשיקאגו, צ'ארלס אוונס, לשאת דברים על מצב הכלכלה והמדיניות המוניטרית במחוז שלו.

ביום ג' גם כן לא צפויים להתפרסם נתונים משמעותיים. בשעה 13:45 יתפרסם הסקר השבועי של היקף המכירות בחנויות הזהות של רשתות הקמעונאות הגדולות, נתון שמעיד על מצבה של הצריכה הפרטית בארה"ב.

ביום ד' בשעה 20:00 שעון ישראל, יתפרסם תקציב האוצר החודשי לחודש פברואר. בחודש הקודם עמד הגרעון על 10.4 מיליארד דולר וצפי הכלכלנים לחודש פברואר עומד על גרעון של 218 מיליארד דולר. נציין כי ב-10 השנים האחרונות הגרעון הממוצע בפברואר עומד על 169.8 מיליארד דולר ובחמש השנים האחרונות הוא עומד על 214.5 מיליארד דולר. בשנה שעברה עמד הגרעון בחודש פברואר על 203.5 מיליארד דולר.

ביום ה' יתפרסמו 2 נתונים מרכזיים בשעה 14:30 שעון ישראל: הראשון הוא מספר התביעות לדמי אבטלה שעמד על 323 אלף תביעות בשבוע שעבר וצפי הכלכלנים לשבוע הנוכחי עומד על 330 אלף תביעות.

השני הוא נתון המכירות הקמעונאיות לחודש פברואר אשר רשמו בחודש הקודם ירידה של 0.4% והצפי לפברואר עומד על עלייה של 0.2%.

ביום ו' בשעה 14:30 שעון ישראל יתפרסם מדד המחירים ליצרן האמריקני לחודש פברואר אשר רשם עלייה של 0.2% בחודש הקודם וצפוי לטפס 0.2% גם החודש.

בשעה 15:55 שעון ישראל יתפרסם הסנטימנט הצרכני לחודש מרץ. בחודש הקודם עמד המדד על 81.6 נקודות והצפי לחודש הנוכחי עומד על עלייה לרמה של 81.8 נקודות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות