השבוע באג"ח: קמן אחזקות ודלק נדל"ן ינסו לעבור עוד משוכה

דסק אגרות החוב ביובנק קרנות נאמנות סוקר את שוק האג"ח המקומי. איך השפיעה שביתת המשק הגדולה על שוק האגרות הקונצני? ומה עומד לקרות באסיפה של דלק נדל"ן?
 | 
(2)
(צילום: Getty images Israel)
שבוע המסחר האחרון בבורסה בת"א, היה מקוצר והתנהל מראשון עד שלישי בעקבות השביתה במשק. בשוק אגרות החוב הקונצרני נרשמו הפסדי הון, מדדי התל בונד נסחרו במגמה שלילית ורשמו ירידת ערך של 0.2%. עיקר הירידות בשוק האגרות חוב התרכז ביום שלישי, בעקבות תקנה חדשה המחייבת את הגופים המוסדיים לשאת בעלויות החזקה של תעודות הסל.

בשעות הבוקר אתמול נחתם הסכם בין ההסתדרות למשרד האוצר בנוגע לעובדי הקבלן, ובבורסה בת"א החליטו לפתוח את המסחר בעיכוב קצר. המסחר אתמול בשוק האג"ח הסתיים בירידות, הן באפיק הממשלתי והן באפיק הקונצרני. עם זאת, המרווחים בין מדד התל בונד 40 למדד התל בונד 20 הצטמצמו באופן ניכר , וניתן להבין מכך כי רמת הפחד בשווקים מתחילה לרדת ויש יותר יציבות.

מאקרו

על פי נתוני הלמ"ס, שיעור האבטלה נשאר יציב על 5.6%. ביום רביעי הקרוב (15.02.12) תפרסם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את של חודש ינואר. בחודש הקודם המדד נותר ללא שינוי ועומד כרגע על 104 נ"ב. האינפלציה הצפויה לשנה הקרובה נעה סביב ה-2%, ונמצאת בדיוק באמצע היעד של הנגיד 1%-3%.

הריבית הריאלית במשק ממשיכה לרדת בהמשך למדיניות המוניטארית של הורדת נומינלית, ויציבות במחירים. במידה והריבית הריאלית תמשיך לרדת ותגיע אף לרמות של ריבית ריאלית שלילית, סביר שנראה התעוררות מסוימת בשוק הנדל"ן. עליית המחירים האחרונה בענף הנדל"ן, בשנתיים האחרונות, נזקפת בעיקר לאפקט הריבית ריאלית שלילית במשק.

אסיפות

{קמן אחזקות}, הינה חברת החזקות הפועלת בארץ ובחו"ל. תחומי הפעילות העיקריים של החברה הינם מסחר, תעשייה, תעופה, נדל"ן והשקעות של החברה בתאגידים אחרים. ביום רביעי הקרוב צפויה החברה לכנס אסיפת בעלי אגרות חוב סדרה ג'. על סדר היום אישור הסדר חוב בין החברה לבין מחזיקי אגרות החוב סדרה ג'. יובהר כי ביצוע הסדר החוב מותנה, בין היתר, באישור ההסדר באסיפת בעלי המניות בה יידרש הרוב מספיק ע"פ החוק וכן הרוב הנדרש לצורך אישור עסקה עם בעל השליטה לפי סעיף 275 לחוק החברות.

בדיווח מיידי שהוציאה החברה בימים האחרונים, נמסר כי נכון להיום, נותרו לחברה בכרית הביטחון סך של כ-2.3 מיליון ש' להבטחת ביצוע תשלום ריבית אחד נוסף.

חברת {דלק נדלן}, העוסקת ביזום נדל"ן, ממשיכה להופיע בכותרות שוק ההון. היום, יום שני (13.02.12), צפויה אסיפה נוספת של מחזיקי סדרה ה' של החברה. על סדר יומה של האסיפה דחיית היום הקובע לתשלום הריבית בגין סדרה ה' של החברה ב-30 ימים.

לדברי החברה דחיית המועד של תשלום הריבית נועדה למנוע גריעת חלק מסדרת אגרות החוב מן המסחר בבורסה. לאור זאת יובהר כי אין בהצעת ההחלטה, גם אם תתקבל, משום ויתור או מחילה של מחזיקי סדרה ה' על כל זכות. סביר להניח כי מחזיקי אגרות החוב אשר אינם מרוצים מההסדר הנוכחי שהחברה הציגה, ימשיכו בקו העיקש נגד החברה.

הכותב הוא איתי הורן, צוות השקעות יובנק קרנות נאמנות

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אורי
  דלק נדל" ן 17/02/2012 16:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש לערוך אסיפה אחת לכלל הנושים הבלתי מובטחים
  סגור
 • 1.
  אין עליך איתי!
  אלשנדרה 14/02/2012 09:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל הכבוד
  סגור