ההסתברות להורדת ריבית כבר במהלך 2019 מזנקת ל-70%

ברקע ללחץ המכירות בשווקים ולתנודתיות החדה בשוקי המט"ח, המשקיעים מעלים הערב את ההימורים כי הפד' יבחר להוריד ריבית כבר בחודשים הקרובים. התשואות הממשלתיות צונחות
|
משקיעים, צילום: Istock
ברקע להחרפה המהירה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין בימים האחרונים, כאשר השיא מגיע הערב עם הממשל הסיני הטיל מכסים של 25% על סחורות אמריקניות בשווי של 60 מיליארד דולר (לכתבה המלאה), הסיכויים להורדת ריבית כבר במהלך 2019 מזנקים לשיא חדש.
ההסתברות להורדת ריבית בספטמבר הקרוב עולה כעת למעל 50%, והסתברות להורדת ריבית במהלך פגישת הריבית בחודש דצמבר עולה לרמה של 70%.
טבלת ההסתברויות להורדת/העלאות ריבית בפגישות הפד' הקרובות
נזכיר כי התחזית האחרונה של הפד' עומדת על 0 העלאות ריבית במהלך השנה הקרובה, והעלאת ריבית אחת במהלך 2020. עם זאת, ציפיות המשקיעים בשנה האחרונה אותתו לאורך כל הדרך כי הצעד הבא של הבנק יהיה הורדה של הריבית.
במהלך פגישת הריבית האחרונה הפד' עשה צעד נוסף לקראת התיישרות עם ציפיות השווקים, כאשר הוריד את ריבית ה-IOER (הריבית שהם משלם על הרזרבות שהם מחזיקים בחשבונו) ב-5 נק' (לכתבה המלאה). המטרה העיקרית של הפד' הייתה להעניק תמריץ לבנקים הגדולים להעניק אשראי לשווקים, דבר שיוריד את הריבית האפקטיבית בשוק.
הצעד של הפד' הצליח להוריד בימים האחרונים את הריבית האפקטיבית בשוק לרמה של 2.38%, לעומת 2.45% בערב ההודעה. עם זאת, הריבית האפקטיבית בשוק עדיין גבוהה ב-3 נק' בסיס מריבית ה-IOER, דבר שמצביע כי עדיין קיימת מצוקת נזילות במערכת הבנקאית. ההתפתחויות של הימים האחרונים בין סין וארה"ב צפויים להגביר את הלחץ על סקטור הבנקאות.
תשואות האג"חים של ארה"ב יורדים כעת בחדות בתגובה: התשואה לתקופה של 10 שנים יורדת לרמה של 2.39%, והתשואה לתקופה של 3 שנים יורדת לרמה של 2.13% בלבד. עקומת האג"ח האמריקנית שוב התפכה הערב בין 3 חודשים לתקופה של 10 שנים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות