התביעות לאבטלה בארה"ב: צניחה בביקוש, התביעות בשפל של 15 שנים

שוק העבודה ממשיך להציג סימני עוצמה בארה"ב הרבה מעבר לצפוי, עם זאת שוק הנדל"ן עדין לא מתאושש 

|
יש עבודה

בתחילת המסחר היום (ה') פורסמו כמדי שבוע התביעות השבועיות לאבטלה בארה"ב על ידי משרד העבודה האמריקני. הפרסום הראה כי התביעות הראשוניות לדמי אבטלה הגיע לידי שפל של יותר מ-15 שנים. לדעת כלכלנים אמריקנים, רמת התביעות הנמוכה מרמזת כי תהליך הקטנת שיעור האבטלה והוספת המשרות החדשות לשוק ממשיכה גם בשנת 2015, כפי שהקיימה בשנת 2014.

התביעות החדשות השבוע ירדו ב-43 אלף אל מספר של 265 אלף תביעות חדשות. זוהי הירידה השבועית החדה ביותר מאז נובמבר 2012, כך נמסר על ידי משרד העבודה האמריקני. 

הכלכלנים פספסו בגדול

הצפי לתביעות האבטלה, כפי שנאסף על ידי רשת החדשות רויטרס, צפה ירידה מתונה בהרבה של שבעת אלפים תביעות.  בשבועות האחרונים המגמה של תביעות חדשות הייתה דווקא כלפי מעלה, אך מרבית הכלכלנים התייחסו לחולשה הנקודתית כלא יותר מרעש, כאשר מגמת שוק העבודה הינה חיובית בטווח הארוך ותמשיך לתמוך בצמיחה. הסיבה לחולשה לדעת הכלכלנים נבעה מתנועות עונתיות (חולשה של אחרי החגים)

חולשה בשוק הנדל"ן

בשעה 17:00 (שעון ישראל) פורסמו כמות הבתים שנמכרו תחת סעיף ההמתנה בשוק האמריקני. בתים בהמתנה אלו בתים בעלי חוזי רכישה חתומים שעדיין ממתינים לביצוע העסקה בפועל. מספר הבתים שנמסרו בחודש דצמבר ירדו ב-3.7% אל 100.7 אלף בתים. הצפי של השוק היה דווקא לעלייה של 0.5% בכמות. 

 

 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות