שוק העבודה בארה"ב: התביעות לאבטלה זינקו לשיא מאז ספטמבר

לפני פתיחת המסחר, משרד העבודה פרסם נתון שככל הנראה יכביד על השווקים. איך מגיבים החוזים?
 | 
נתון חלש
שנת 2014 הייתה השנה הטובה ביותר בשוק העבודה האמריקני מאז שנת 2000, מבחינת תוספת עבודה. עם הכניסה לשנת 2015, בחודש האחרון נראה כי קצב ההתאוששות ירד באופן משמעותי. בורסת וול סטירט שממילא נמצאת במומנטום שלילי, תצטרך להחליט האם היא עדיין מאמינה שהשנה שוק העבודה יוכל לשחזר את הישגיו מאשתקד.

הסימן האחרון לחולשה מגיע היום (ה'), כאשר התביעות הראשונות לדמי אבטלה עלו לכדי 316 אלף תביעות חדשות, הכמות הגדולה ביותר מאז חודש ספטמבר האחרון.

החוזים העתידיים על הוול סטריט נסחרים בשעה זו בעלייה . החוזים על הדאו עולים 0.14%, החוזים על ה-s&p 500 עולים 0.05% והחוזים על הנאסד"ק יורדים 0.08%.

הצפי לתביעות החדשות היה שהשבוע התביעות דווקא יירדו התביעות אל 291 אלף תביעות חדשות. כלומר הצפי פספס את התוצאה ב-25 אלף תביעות. התביעות החוזרות לדמי אבטלה עלו השבוע גם מעל התחזית אל 2.424 אלף.

ממוצע התביעות ל-4 שבועות עלה אל 298 אלף, לעומת הממוצע לשעבר שעמד על 291.25 אלף תביעות. נציין כי בהשקפה רחבה יותר, ממוצע תביעות שבועי שנמצא מתחת ל-300 אלף מאופיין עדיין כשוק עבודה בתהליך התחזקות.

שיעור האבטלה

בהווה שיעור האבטלה בארה"ב עומד על 5.6% והצפי הוא לירידה של 5.2% עד לסוף השנה, תוך הגעה לשיעור האבטלה ה"נורמאלי" האמריקני בתחילת השנה הבאה. החולשה היחסית ששוק העבודה מפגין לאחרונה, יכולה להקרין על צפי זה.

מדד המחירים ליצרן ירד החודש 0.3%, לאחר ירידה של 0.2% בחודש הקודם. נציין כי עלויות היצרן במדינה יורדות בעקבות הירידה במחיר האנרגיה, מה שאמור לעודד העסקה של עובדים נוספים. אלו אמורים לחפות על החולשה הזמנית בשוק העבודה האמריקני.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה