עונת הדוחות בוול סטריט: 6 הבנקים הגדולים סיימו לדווח - הנה התוצאות

שבוע ראשון בעונת הדוחות בארה"ב הסתיים כאשר הבנקים הגדולים הציגו תוצאות בסימן מעורב, מי הפתיע ומי איכזב בענק?
|
ג'י פי מורגן

שבוע ראשון משמעותי בעונת הדוחות לרבעון המסכם של 2013 הסתיים ביום שישי, כאשר התחלת צמצום תכנית הרכישות, ובכך הירידה של הריבית ארוכת הטווח, מחזיר את התוצאות של החברות למרכז הבמה. בשבוע האחרון הבנקים הגדולים בארה"ב דיווחו על תוצאותיהם לרבעון ה-4 והציגו תוצאות בסימן מעורב. מה אפשר ללמוד מהתוצאות?

מורגן סטנלי (סימול: MS)

הבנק הוותיק ששוויו נאמד ב- 65 מיליארד דולר היה האחרון לדווח על תוצאותיו לרבעון. הבנק פרסם טרם פתיחת המסחר ביום ו' ודיווח בשורה עליונה על הכנסה של 8.2 מיליארד דולר ובשורה התחתונה על רווח נקי של 181 מיליון דולר או 50 סנט למניה. אנליסטים אשר נסקרו על ידי טומפסון רויטרס חזו הכנסה בגובה 8.01 מיליארד דולר ורווח למניה של 45 סנט.

בנק ההשקעות מורגן סטנלי מחזיק בחטיבת הברוקראז' הגדולה ביותר בין הבנקים בארה"ב. חטיבה זו, יחד עם חטיבת ניהול הנכסים, נהנו ברבעון החולף מכניסה משמעותית של נכסים למאזן לצד רווחים משמעותיים מהשקעה בנכסים בעלי סיכון גבוה. חטיבת הברוקארז' עקפה את היעד אותו הציב הבנק בתחילת השנה הנוכחית והבנק העלה את התחזיות לשנה הקרובה.

דבר מעניין נוסף לגבי מורגן סטנלי הוא העובדה שמניית הבנק רשמה את העליות המשמעותיות ביותר בין מניות הבנקים הגדולים בארה"ב בשנת 2013. המניה זינקה בלא פחות מ-60% כאשר מחזור המסחר הממוצע עומד על 11 מיליון מניות.

גולדמן זאקס (סימול: GS)

בנק ההשקעות גולדמן זאקס, ה-5 בגודלו בארה"ב מבחינת שווי נכסים, דיווח על תוצאותיו לרבעון האחרון של 2013 ביום חמישי האחרון. הבנק עקף את התחזיות המוקדמות של האנליסטים כאשר דיווח על רווח למניה של 4.6 דולר כאשר האנליסטים חזו רווח למניה של 4.1 דולר. בשורה העליונה האנליטסים חזו הכנסה של 7.74 מיליארד דולר כאשר הבנק דיווח על הכנסה של 8.78 מיליארד.

בנק ההשקעות, גולדמן זאקס, נהנה ממנהיגות בתחום בנקאות ההשקעות. תחום זה הכניס לבנק בשנה האחרונה 6 מיליארד דולר. דבר מעניין שניתן לדלות מהדוחות הוא העובדה שהבנק סיים את 2013 כאשר הוא מוביל גם בתחום המיזוגים ורכישות ובהנפקות בשוק הראשוני (IPO) ובשוק המשני.

לויד בלנקפיין, מנכ"ל הבנק, אמר לאחר פרסום הדוחות "העבודה הרבה אותה אנו משקיעים בהגדלת התשואה ללקוחותינו לצד קיצוץ מסיבי בעלויות, העניקו לנו את היכולת לתת ערך רב למחזיקים בסביבה תחרותית מאוד".

סיטי גרופ (סימול: C)

בנק ההשקעות סיטי גרופ אשר שוויו נאמד ב-158 מיליארד דולר, דיווח ביום חמישי דקות ספורות לאחר הדיווח של גודלמן זאקס ואיכזב את המשקיעים. הבנק הציג עלייה של 21% ברווח הנקי ל-2.6 מיליארד דולר או 82 סנט למניה. בשורה העליונה הבנק דיווח על הכנסות של 17.8 מיליאר דולר. אנליסטים חזו כי הבנק ידווח על הכנסות של 18.18 מיליארד דולר ורווח למניה של 95 סנט.

סיטי הוא הבנק השלישי בגודלו מבחינת נכסים בארה"ב כאשר האנליסטים מוול סטריט מצביעים על כמה נקודות מרכזיות לגבי הבנק. בשנת 2013 חלה ירידה של 5% בהכנסות של חטיבת משקי הבית הפרטיים (או ה"צרכנים" כפי שמכנים בארה"ב). הירידה המדוברת מיוחסת לפעילות נמוכה של מימון מחדש. ירידה נוספת נרשמה בחטיבות ניירות הערך והבנקאות. ההכנסות מהחטיבות הללו איבדו 9% ביחס לרבעון ה-3 של 2013 ו-2% ביחס ל-2012.

מנכ"ל הבנק, מייקל קורבט, התראיין לאחר פרסום הדוחות ואמר "למרות שלא סיימנו את 2013 בהתאם לציפיות, עשינו צעד משמעותי לקראת השגת יעדים אלו. הצלחנו להגדיל את ההכנסה ב-15% ביחס לשנת 2012, כאשר כעת היא תואמת לסכומים שנרשמו בבנק לפני פרוץ המשבר של 2008".

בנק אוף אמריקה (סימול: BAC)

זו הייתה שנה טובה במיוחד לבנק אוף אמריקה מריל לינץ. בשורה העליונה הבנק דיווח על הכנסה של 21.7 מיליארד דולר ובשורה התחתונה על רווח של 3.4 מיליארד או 29 סנט למניה. תחזיות האנליסטים המוקדמות דיברו על הכנסה של 21.08 מיליארד דולר ורווח נקי של 28 סנט למניה.

התוצאות של בנק אוף אמריקה היו טובות במיוחד, גם ביחס לרבעון המקביל של השנה אז נאלץ הבנק לשלם 12 מיליארד דולר בהסדר עם ענקית המשכנתאות, פאני מיי.

מניית הבנק, שבממצוע מחזור המסחר שלה הגדול ביותר בוול סטריט - 97 מיליון מניות, רשמה עליה של 3% לאחר פרסום הדוחות ו-10% מתחילת השנה הנוכחית כאשר המחיר למניה הוא הגבוה ביותר מאז חודש מאי של שנת 2010.

במבט מקרוב על הדוחות של החברה ניתן לראות גידול של 40% ברווח חטיבת משקי הבית הפרטיים כאשר הרווח הסתכם ב-2 מיליארד דולר ביחס לשנת 2012. סמנכ"ל הכספים של הבנק, ברוס טומפסון, אמר לאחר פירסום הדוחות כי "הבנק נכנס לשנת 2014 עם המאזן החזק ביותר בהיסטוריה. ההון העצמי וכמות המזומנים בשיא של כל הזמנים. הפסדי האשראי בשפל היסטורי והעסקים שלנו במומנטום חיובי."

ג'י.פי.מורגן (סימול: JPM)

בנק ההשקעות הגדול ביותר בארה"ב מבחינת נכסים, היה הראשון לדווח תוצאותיו לרבעון האחרון של 2013. הבנק דיווח על הכנסה של 23.16 מיליארד דולר ורווח נקי של 5.28 מיליארד דולר או מדולל למניה של 1.3 דולר. ברבעון המקביל אשתקד הרווח הנקי התייצב ברמה של 5.69 מיליארד דולר או 1.39 דולר למניה. הבנק לא הצליח לעקוף את התחזיות של האנליסטים אשר ציפו רווח למניה של 1.35 דולר והכנסה של 23.68 מיליארד.

הדוחות של הרבעון האחרון לוקים בחסר עקב ההוצאות המשפטיות הגדולות איתן נאלץ הבנק להתמודד ב-2013. בחודש נובמבר האחרון הבנק הסכים על תשלום 13 מיליארד דולר, 9 מיליארד דולר במזומן, לממשל הפדראלי בארה"ב. מדובר בסכום הגבוה ביותר שנאלץ לשלם בנק לממשל הפדראלי אי פעם.

המשקיעים בוול סטריט ציפו כי הבנק יודיע בעת פרסום הדוחות על הורדת הדיבידנד למניה. המשקיעים ציפו לכך לאחר שבחודש מאי קיבלו הודעה כי הדיבידנד יעלה ב-8 סנט.

ג'יימי דיימון התייחס לדוחות ואמר "אנו שמחים על ההתקדמות בנוגע להליכים המשפטיים והרגולטורים כאשר השארו את רוב הדברים מאחרינו. זה היה אינטרס של הבנק ושל בעלי המניות לקחת אחריות על המעשים ולהתקדם הלאה".

ווילס פארגו (סימול: WFC)

ווילס פארגו הפך בשנה האחרונה לרווחי ביותר בארה"ב. הבנק דיווח על עלייה של 10% ברווח הנקי כאשר הירידה בהכנסות של חטיבת המשכנתאות קוזזה עם הקיצוץ בעלויות.

הבנק, שהוא הגדול ביותר מבחינת שווי שוק ומבחינת היקף משכנתאות מנוהלות, הרוויח הרבעון 5.6 מיליארד דולר או 1 דולר למניה זאת לעומת 4.86 מיליארד דולר או רווח למניה של 91 סנט ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסה ברבעון ירדה ל-20.7 מיליארד דולר מ-21.9 מיליארד דולר ברבעון המקביל אתשקד. האנליטסים ציפו לרווח של 98 סנט למניה והכנסה של 20.69 מיליארד דולר.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות