//

מנכ"ל קרן פימקו: "הנזק מתכנית הרכישות גדול, ברננקי איבד שליטה"

ביל גרוס, מנכ"ל משותף בקרן ההשקעות PIMCO התראיין לרשת CNBC ודיבר על ההשפעה השלילית של תכנית הרכישות על הכלכלה, על הנזק למישקי הבית ועל אינדיקטורים כלכליים שנפגעו
 | 
(4)
דוחות
ביל גרוס, מנכ"ל משותף בקרן פימקו אשר מתמחה בהשקעה באגרות חוב גלובליות התראיין לרשת CNBC ואמר כי אנחנו נכנסים לעידן חדש בכל הקשור בקורלציה בין תשואות אג"חים ובין שוק המניות. ביל גרוס מייחס עובדה זו להתערבות הממושכת והאינטנסיבית של הבנק המרכזי בארה"ב בשוק אגרות החוב.

בראיון הזכיר המנכ"ל כי המתאם בין שני סוגי הנכסים, עד למשבר של 2008, היה שלילי כך שבמידה ושוק המניות במגמה חיובית המחיר של אגרות החוב יורד. היחס המדובר שיקף מצב של "סיכון עולה סיכון פוחת". המנכ"ל ציין כי מאז המשבר הדברים לא נראים אותו הדבר.

המנכ"ל ציין כי לאחרונה העליות בשוק האג"ח נעצרו אולם, לא התחיל . כמובן שמצב שכזה סותר את התאוריה המדוברת. גרוס מייחס את העיוות לתכנית הרכישות של ה'פד' וזאת למרות שהחשש מהפסקת התכנית הביא לירידה בביקושים לאגרות חוב ממשלתיות.

במבט לעתיד, גרוס טוען כי המתאם בין שני סוגי הנכסים ישתנה "אם מחירי אגרות החוב ירד, גם בורסת המניות צריכה לרדת מטה זאת בשל העובדה שהמנוף הגלובאלי לסחר תלוי ב'ין' יפני יציב ותשואה יציבה על ממשלת יפן. ברגע שיש חוסר יציבות אז המינוף משתנה, שוק הנדל"ן נפגע והבורסות צונחות".

בתגובה מעניינת לשאלה מה דעתו על המדיניות אשר ברננקי מנהיג בתקופה האחרונה ציין המנכ"ל כי לדעתו ברננקי לא בהכרח מחזיק כרגע במושכות ואולי הוא מעולם לא החזיק "אני חושב שברננקי איבד קצת שליטה במונחים של כלכלה ריאלית, ואולי מעולם לא הייתה לו שליטה. הפחתת הריבית אוכלת את החסכונות ולכן מפחיתה את הצריכה וכך את התשואה על ההשקעה בחברות. בתוך כול אלו מודלים עסקיים מתרסקים הצמיחה הטבעית נפגעת".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הכל נכון
  אחד שמבין 30/05/2013 22:18
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אנשים לא מבינים שאומנם הייתה לנו עונת דוחות די טובה אבל זה לא מספיק
  סגור
 • עונת הדוחות לא הכי טובה. מרמז על הבאות והכל בכתבה נכון (ל"ת)
  אנונימי 31/05/2013 07:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  אז למה האו ממשיך? (ל"ת)
  החבר הכי טוב 30/05/2013 22:11
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 1.
  חכם הבחור (ל"ת)
  שלמה 30/05/2013 22:10
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור