דוחות אורבוטק: רווח של 6.8 מיליון ד' ב-Q1 עם תחזית חזקה קדימה

אורבוטק סגרה את הרבעון עם הכנסות של 95.5 מיליון דולר וצופה כי מכירותיה ברבעון הבא יעלו ל-105 מיליון דולר
 | 
שבב
חברת אורבוטק (סימול ORBK) פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של השנה. אורבוטק עוסקת בשני תחומים, תחום המעגלים המודפסים (PCB) ובתחום הצגים השטחים (FPD). החברה מספקת הן מערכות לבדיקת הצגים השטוחים והן מערכות ייצור. המערכות של החברה משולבות בתהליכי הייצור של הצגים השטוחים בתוך החדרים הנקיים.

ברבעוןה ראשון של השנה רשמה אורבוטק מכירות של 95.5 מיליון דולר. מדובר בהיקף הגבוה מהתחזית שפרסמה החברה ברבעון האחרון שבו צפתה הכנסות של 90 מיליון דולר ומתחזיות האנליסטים שצפו מכירות של 90.5 מיליון דולר.

בפילוח של מגזרי הפעילות של החברה עולה כי תחום מכירות של ה-PCB תרם 47.4 מיליון דולר לשורת ההכנסות. תחום הצגים השטוחים (FPD) תרם 13.2 מיליון דולר ברבעון שחלף. ההכנסות משירותים הסתכמו ב-33.1 מיליון דולר.

בשורה התחתונה, אורבוטק סגרה את הרבעון הראשון של 2013 עם של 5 מיליון דולר, זאת לעומת הפסד של 0.7 מיליון דולר ברבעון הרביעי של השנה. הרווח הנקי המתואם של החברה ברבעון הראשון עמד על 6.8 מיליון דולר.

קופת המזומנים של החברה הכילה 222.5 מיליון דולר. במהלך הרבעון ביצעה אורבוטק פירעון מוקדם של חוב לבנק דיסקונט בהיקף של 32 מיליון דולר, מהלך אשר צפוי להקטין את הוצאות המימון של החברה בשנה הקרובה בכ-1.8 מיליון דולר. יתרת החוב לבנק צפויה להיפרע עד דצמבר 2013.

ברבעון הראשון של 2013 השקיעה אורבוטק כ-4.7 מיליון דולר ברכישה עצמית של מניות שהם כ-1.2% מהון המניות של החברה. הרכישה הינה חלק מהתוכנית לרכישה עצמית של מניות עליה הכריזה החברה בהיקף כולל של 30 מיליון דולר.

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק: "תוצאות הרבעון הראשון מהוות פתיחה טובה לשנת 2013, אשר תימשך גם ברבעון השני בו אנו צופים המשך שיפור בתוצאות עם צפי לעלייה ברמת ההכנסות לכ-105 מיליון דולר. ברבעון זה באו לידי ביטוי השיפור באווירה הכללית בתעשייה וצעדי ההתייעלות שנקטנו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה