דו"ח חדש של ה-BCG: הבנקים הגדולים בארה"ב בסכנה, "יכולים ליפול"

הימים בהם הבנק היה נהנה מ-ROE (תשואה על הון) של בין 15% ל-20% כבר לא יחזרו זאת עקב התחרות והרוגלציה בשוק.
|
(1)
בנק אוף אמריקה
דוח חדש של ה-Boston Consulting Group מצביע על כך שכבר אי אפשר לייחס את האמירה "גדולים מדי כדי ליפול" לבנקים הגדולים בארה"ב. על פי הדוח, הסכנה הגדולה ביותר של הבנקים היא התחרות הגוברת והרגולציה המתהדקת.

הדוח מוסיף כי הימים בהם הבנק היה נהנה מ-ROE ( על הון) של בין 15% ל-20% כבר לא יחזרו זאת עקב התחרות והרוגלציה בשוק. זאת אומרת שעל מנת להגיע ל-ROE דומה או לפחות קרוב לכך יש לעשות רה-אירגון בתכניות הפעולה.

הדוח מציין כי לאחר בחינה של 28 בנקים גדולים ניתן לראות כי ההכנסה עלתה בממוצע ב-2% ביחס לשנה שעברה זאת לעומת ירידה של 13% ביחס ל-2011 ו-23% ב-2010. פיליפ מורל, שותף בכיר ב- BCG אמר "תחום שוק ההון ומגזר ההשקעות של הבנקים כבר לא מה שהיו פעם. למרות שהדרישה בשוק לשירותים הללו לא תיפגע, היכולת של הבנקים להרוויח תהיה מצומצמת".

הבכיר הוסיף " לא תהיה ברירה וגופים מסויימים יצרכו לעזוב את השוק וחלק מהבנקים יצטרכו לצמצמם את פעילותם במגזרים מסויימים עד שהחשיפה שלהם לנכסים מניבים תהיה נמוכה מאוד".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  bcg הבנקים בארהב קיצצו בכח אדם והם מודעים
  hay 03/05/2013 06:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  והרוחים שלהם עולים מרבעון לבעון והפד קונה אגרות חוב כל חודש אולי אנליסט שמבין יכול להסביר בבקשה תודה מראש ואים השקעה במניות של הבנקים כבר לא כדאית..
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות