ועדת השוק הפתוח: תוכנית הרכישות תמשיך, "הובילה לצמיחה כלכלית"

כך עולה מהצהרת ועדת השוק הפתוח של הפדרל רזרב שפורסמה לפני זמן קצר. ברננקי: "נמשיך לקשר בין המשך תוכנית הרכישות למצב הכלכלי"
|
בן ברננקי, צילום: Getty images Israel
"ארה"ב צפויה לשוב לצמוח בצורה מתונה לאחר הפסקה במהלך השנה החולפת", כך עולה מהצהרת ועדת השוק הפתוח של הפדרל רזרב שפורסמה לפני זמן קצר.

עוד עולה מהצהרת הפד' כי תוכנית רכישת מגובה משכנתאות בשווי 85 מיליארד דולר לחודש תמשיך, כאשר ועדת השוק הפתוח תשגיח על ההתפתחויות הכלכליות בחודשים הקרובים. תוכנית הרכישות תיפסק רק כאשר אם שוק העבודה יראה שיפור משמעותי.

על פי הערכות , אם הכלכלה תשתפר, הפד' עלול להאט או להפסיק את תוכנית הרכישות במהלך הרבעון הרביעי של 2013 או במהלך שלושת החודשים הראשונים של 2014.

בד בבד, הפד' הותיר את הריבית ללא שינוי ובשפל של 0-0.25%. נציין כי הטווח המדובר נשאר ללא שינוי במשך ארבעת השנים האחרונות. על פי הצהרת הפד', שיעור הריבית הנוכחי ישאר הטווח הנוכחי כל עוד שיעור האבטלה ישאר מעל ל-6.5% והאיפלציה נשארת כפי שהיא.

"אנחנו מוכנים לשנות את קצב הרכישות בהתאם לצורך"

לאחר פרסום הצהרת הועדה, יו"ר הפד', בן ברננקי, כינס מסיבת עיתונאים במהלכה אמר כי תוכנית הרכישות הובילה לצמיחה כלכלית ושהפד' ימשיך לקשר בין המצב של הכלכלה לבין המשך תוכנית הרכישות. "אנחנו מוכנים לשנות את קצב הרכישות בהתאם לצורך".

ברננקי הוסיף ואמר שהיה בועדה דיון לגבי העלויות לטווח הרחוק של תוכנית רכישת האג"חים, אבל ציין כי הועדה התחשבה יותר ביתרונות של התוכנית מאשר בחסרונות שלה.

במהלך מסיבת העיתונאים התבקש ברננקי להתייחס למשבר הפיקדונות בקפריסין: "קפריסין נמצאת בסיטואציה קשה. הבנקים שלה "חולים" ויש לה בעיה פיסקלית, אבל היא לא מהווה סיכון עבור ארה"ב".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות