מאקרו ארה"ב: מדד המחירים לצרכן בשיא, הייצור התעשייתי זינק

טרם פתיחת המסחר בוול סטריט פורסמו שלושה נתוני מאקרו מרכזיים. הנתונים, אשר היו בסימן חיובי לא הצליחו למנוע את הפתיחה השלילית בניו יורק.
 | 
זיהום אוויר
Consumer Price Index

בשעה 14:30 שעון ישראל פורסם לחודש פברואר. המדד רשם עלייה של 0.7% לאחר שבחודש ינואר לא היה שינוי במדד. הנתון אשר פורסם עקף את תחזיות הכלכלנים שצפו עלייה של 0.5% בלבד. נציין כי מאז חודש פברואר של שנת 2012 מדד המחירים לצרכן הוסיף לערכו 2%.

העליה המדוברת היא המשמעותית ביותר מזה 3.5 שנים ונבעה בעיקרה מהעליה במחירי הדלקים. כלכלנים מ-CNBC אשר בחנו את הדוח מצאו כי אין בעליה המדוברת על מנת לגרום לחששות מאינפלציה.

Treasury International Capital

מדד "תנועה במכשירים פיננסים" אשר אמון על בחינת המכשירים פיננסים היוצאים ונכנסים לארה"ב בכל חודש פורסם בשעה 15:00 (שעון ישראל) והצביע ירידה משמעותית בהשקעות זרים בארה"ב. הנתון רשם קריאה של 25.7 מיליארד דולר לחודש ינואר לאחר שבחודש דצמבר המדד עמד על 64.2 מיליארד דולר.

בנוסף, משרד האוצר דיווח כי מקורות זרים רכשו אג"חים בכמות של 48.2 מיליארד דולר. נציין כי הנתון לא עודד את המשקיעים מוול סטריט עקב ירידה של 20 מיליארד דולר ביחס לחודש שעבר.

Industrial Production

בשעה 15:00 פורסם נתון הייצור התעשייתי לחודש פברואר. הנתון אשר בוחן את סך התפוקה של המפעלים, מכרות ומוסדות ציבוריים בארה"ב רשם עליה של 0.7% החודש. המשקיעים היו מעודדים מאוד מהנתון מכיוון שהכלכלנים בוול סטריט חזו עליה של 0.5% בלבד.

העליות המדוברות, אשר לא נראו כמותם מזה שלושה חודשים, נבעו בעיקרן מהייצור המסיבי של רכבים וציוד תעשייתי. נציין כי הנתון אשר פורסם בחודש ינואר לא תוקן. "ניראה כי הרבעון האחרון היה בסימן טוב לייצרנים" אמר מיכאל פירולי, כלכלן ראשי ב-JP MORGAN. הכלכלן הוסיף, "שוק הרכבים מתאושש בצורה יפה וישנה עליה בביקושים למוצרי צריכה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה