בעלי עסקים בנצרת לא רשמו הכנסות, הסיבה - ידיים רטובות ומלוכלכות

מוסכניק מקריית שמונה נתפס כשהעלים הכנסות והסיבה שלו לכך הייתה - "אני דיסלקט"
|
(1)
כסף שחור
משרדי מס הכנסה בצפון ערכו בשבוע שעבר שורה של מבצעי ניהול ספרים במגוון תחומים, כגון חנויות פרחים, חומרים בניין, אביזרי סלולר, קונדיטוריות, מורי נהיגה, משתלות, רופאי שיניים ועוד באזור צפת. נוסף לתחומים אלה נבדקו גם עשרות עוסקים בתחומי הקבלנות לסוגיה.

בתחום השיפוט של פקיד שומה נצרת, נצרת עלית והכפרים הסובבים 24% מבעלי העסקים שנבדקו נמצאו באי רישום הכנסות וסך הכל נגבו כ-6 מיליון שקל בחובות שהוסדרו ובאמצעות הוצאה לפועל שבוצעה על ידי היחידה לאכיפת הגבייה.

בחנות לחומרי בניין בנצרת נמצאו בספר הזמנות שני תשלומים בסך של 2,000 שקל שלא נרשמו בספרי ההכנסות. בעל החנות היתמם וטען כי אין לו מושג מה הם הרישומים במחברת זו. בעלי עסקים נקיים במיוחד – בעל חנות דגים מנצרת עלית ובעל עסק לצמיגים ושטיפת רכב בטמרה – טענו שניהם כי ידיהם רטובות ומלוכלכות ולכן רושמים את ההכנסות רק בסוף היום.

מוכר פירות וירקות: "אמרתי למנהל החשבונות שלי לפתוח תיק"

תושב כאוכב שנצפה בעודו מוכר פירות וירקות מתוך רכבו נמצא כאשר אינו ברשותו ספרי חשבונות ושכלל אינו רשום כעוסק במס הכנסה, טען שאמר למנהל חשבונות כלשהו לפתוח לו תיק. מקרה דומה נמצא על ידי מבקרי פקיד השומה טבריה שערכו ביקורות בעיר עצמה, ביישוב מנחמיה ובכפרים מגאר ועילבון, שם נמצאו 12% מבעלי העסקים כשאינם רושמים הכנסות. אחר מהם היה בעל עסק לשטיפת רכב ומכירת אביזרים לרכב מהכפר מגאר, שגם הוא – לאחר שנה של ניהול העסק, עדיין לא פתח תיק עוסק במס הכנסה ואינו מנהל ספרי חשבונות.

מוסכניק: "אני דיסלקט"

בתחום פקיד השומה צפת בוצעו ביקורות גם בכרמיאל, קריית שמונה, ראש פינה וחצות הגלילית ושם 7% בלבד מבעלי העסקים נתפסו כשאינם רושמים הכנסות. בעל מסגרייה מקרית שמונה שברשותו שנמצאו שני צ'קים בסך 18,000 שקל שלא נרשמו, טען כי הוא ממתין שהלקוח יחליף את הצ'קים באחרים, שכן הבנק לא כיבד אותם. בעל מרפדיה מראש פינה טען ששכח לרשום הכנסה של 3,000 שקל כי הייתה במזומן. ב"פרס" התירוץ היצירתי זכה בעל מוסך מקריית שמונה שלא רשם שתי רכישות אצלו בסך 700 שקל בטענה שהוא דיסלקטי.

המבצעים נערכו כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זה לא חדש שלא רושמים הכנסות ומחפשים סיבות וסיפורים
  ברוך 08/04/2014 12:25
  הגב לתגובה זו
  5 1
  זה קורא לרוב במגזר הערבי שהם לא סופרים אף אחד לא מפחדים מאף אחד וכך אנו ניראים תראו לי מוסך אם בעלים ערבי שניסה בכלל לרשום בלי כוונה אין דבר כזה הכל כסף שחור נטו
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות