מיסוי ודיווח של שותף ישראלי בחברת LLC בארצות הברית

עו"ד (רו"ח) קובי צרפתי ועו"ד (רו"ח) רון צרפתי

נציין בתמצית כי LLC) Limited Liability Company) היא יצור כלאיים - מצד אחד מדובר בחברה בעלת אישיות משפטית נפרדת אשר החברים בה (members) נהנים מהגבלת אחריות, ומצד שני היא ישות שקופה לצורכי מס אמריקאי.
סימן שאלה
שאלה
----------
אני מעוניין להיות שותף חבר ב-LLC במדינת קליפורניה בארצות הברית עם עוד שני שותפים, אזרחים אמריקאיים. לכל אחד יהיו 33.3 אחוזים בחברה.
רואה החשבון שהם עובדים אתו הסביר להם שמכיוון שאני שותף זר מישראל, המנהל השותף (managing partner) בחברה יהיה חייב להחזיק (withhold) כ-40 אחוז מכל הרווחים שלי בחשבון בנק נפרד עד סוף השנה ורק אז תתבצע קבלת הכספים מול ה-IRS. הוא אומר שכך זה מתנהל מאז פיגועי הטרור של ה-11 בספטמבר.
השאלות:
1.האם כך זה מתנהל באמת, ואם כן, האם אפשר לעשות משהו בצורה אחרת?
2.אם אני חבר ב-LLC ואני מקבל רווחים מהפעילות של החברה, איך אני מדווח על כך בארץ?

תשובה:
----------
לגבי המגבלה בקשר להחזקת רווחי החברה וחלוקתם, מאחר שאין זה תחום התמחותנו, מומלץ להתייעץ עם מומחה (רואה חשבון או עו"ד) מקומי.
נציין בתמצית כי LLC) Limited Liability Company) היא יצור כלאיים - מצד אחד מדובר בחברה בעלת אישיות משפטית נפרדת אשר החברים בה (members) נהנים מהגבלת אחריות, ומצד שני היא ישות שקופה לצורכי מס אמריקאי. כלומר, הנישום בארצות הברית, לצורכי מס, הוא החבר בו (במקרה זה החבר תושב ישראל). נציין כי קיימת אפשרות ל-LLC לבחור להיחשב כחברה רגילה לצורכי מס בארצות הברית (Check The Box).
על אף שבארצות הברית ה-LLC נחשבת לישות שקופה, בישראל רואים בה חבר בני אדם, כך שהחבר הישראלי אשר שילם מס בארצות הברית בגין הכנסתה (כפי חלקו), אינו יכול לכאורה לקבל זיכוי ממסי חוץ על פי סעיפים 210-199 לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961 זאת מאחר שלא מיוחסת לתושב הישראלי הכנסה על פי הדין בישראל.
עם זאת, על פי חוזר מס הכנסה מס' 5/2004 ניתן לבקש "שקיפות" של ה-LLC, כך שהכנסותיה תיוחסנה לנישום הישראלי כפי חלקו, תוך מתן זיכוי בגין מס אמריקאי.
דיווח על ההכנסות של תושב ישראל שהוא חבר ב-LLC, ייעשה באמצעות הדוח השנתי שלו בישראל. ההכנסות מהפעילות בארצות הברית תצוינה בטופס 1301 של הנישום (שדה 290) ותפורטנה, בצירוף פירוט המס ששולם בארצות הברית, בטופס 1324 (נספח ד' לדוח השנתי). נדגיש כי יש לצרף לנספח זה אישורים בדבר ההכנסות מארצות הברית והמס ששולם שם, ואת דוח המס האמריקאי NR1040 (Non Resident).
נציין כי נוסף על הדיווח האמור יש לדווח על עצם ההחזקה בזכויות ב-LLC באמצעות טופס 150.
המשיבים - קובי צרפתי - מומחה במיסוי ישראלי ובין-לאומי (כולל טיפול בתושבים חוזרים וגילוי מרצון), שותף מנהל שלוחת חיפה במשרד אלתר ושות';
רון צרפתי - מומחה במיסוי ישראלי ובין לאומי, שלוחת חיפה במשרד אלתר ושות'
התשובות אינן מהוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין המומחים המשיבים או המערכת אחראים לתוצאות השימוש בהן


תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הכתבה לא ענתה על השאלה השניה: מה חבות הדייוח בארה"ב (ל"ת)
  גא 05/03/2014 15:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות