
7.7 מיליארד שקל זרמו לקרנות באוגוסט - והכסף ממשיך לצאת ממניות ישראל
הקרנות הכספיות שוב הובילו את הגיוסים עם יותר מ-4 מיליארד שקל, אבל גם בנטרולן נרשמו כניסות של כ-3.6 מיליארד שקל; במקביל נמשכת היציאה ממניות בישראל לטובת מניות בחו"ל - קרנות מניות ישראל פדו כמיליארד שקל, בעוד קרנות מניות חו"ל גייסו כ-2.4 מיליארד שקל
תעשיית קרנות הנאמנות ממשיכה לצמוח, ובאוגוסט האחרון גייסה כ-7.7 מיליארד שקל. כך עולה מסיכום החודש של נאור כהן, מנהל קשרי יועצים במיטב בית השקעות. כמו בחודשים האחרונים, הקרנות הכספיות ממשיכות להיות מנוע הגיוסים המרכזי של התעשייה, אבל גם מחוץ אליהן נרשמה כניסה משמעותית של כספים.
הקרנות הכספיות גייסו באוגוסט כ-4.04 מיליארד שקל, כך שבנטרולן גייסה התעשייה עוד כ-3.6 מיליארד שקל. מתוך הסכום הזה, כ-1.7 מיליארד שקל זרמו לקרנות האקטיביות המסורתיות וכ-1.9 מיליארד שקל לקרנות הפסיביות. בסך הכל הסתכמו הגיוסים בקרנות האקטיביות בכ-5.7 מיליארד שקל, בעוד הקרנות המחקות גייסו כ-1.16 מיליארד שקל וקרנות הסל כ-770 מיליון שקל.
התוכן והמידע של נתוני המחשבון והכלי האינטראקטיבי
עמוד 1: על הדירוג והעמודות
| שדה | ברירת מחדל | הסבר |
|---|---|---|
| חיפוש לפי שם קרן | ריק | מסנן את הטבלה לקרנות שהשם שלהן מכיל את הטקסט שהוקלד |
| סינון לפי מנהל השקעות | כל מנהלי ההשקעות | רשימה של 13 מנהלים: אי.בי.אי, איילון, אלטשולר שחם, אנליסט, ברק, הראל, ילין לפידות, מגדל, מור, מיטב, סיגמא, פורסט, קסם |
| מונה תוצאות | מוצגות כל 44 הקרנות | אחרי סינון מוצג "מוצגות X קרנות מתוך 44" |
| עמודה | משמעות |
|---|---|
| # | המקום בדירוג לפי המיון הנוכחי |
| שם הקרן | שם הקרן, עם קישור לעמוד הקרן באתר |
| תשואה חודשית | התשואה בחודש האחרון |
| תשואה מתחילת השנה 2026 | התשואה המצטברת מתחילת שנת 2026 |
| תשואה שנתית (12 חודשים אחרונים) | התשואה ב-12 החודשים האחרונים |
| דמי ניהול | דמי הניהול השנתיים של הקרן |
| גודל קרן (מיליוני ש"ח) | היקף הנכסים בקרן, מעוגל למיליון שקל |
| נתון | ערך |
|---|---|
| מספר הקרנות בטבלה | 44 |
| מספר מנהלי ההשקעות | 13 |
| סך הנכסים בקרנות שיש להן נתון גודל | 180,985 מיליון ש"ח |
| קרנות עם נתון תשואה מתחילת 2026 | 39 |
| קרנות עם נתון תשואה ל-12 חודשים | 32 |
| טווח התשואה מתחילת 2026 | 2.4% עד 2.85% |
| טווח התשואה ל-12 חודשים | 3.76% עד 4.12% |
| טווח דמי הניהול | 0% עד 0.25% |
עמוד 2: הדירוג המלא לפי תשואה מתחילת 2026
| # | שם הקרן | מנהל ההשקעות | תשואה חודשית | תשואה מתחילת 2026 | תשואה ב-12 החודשים האחרונים | דמי ניהול | גודל (מיליוני ש"ח) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ילין לפידות כספית כשרה | ילין לפידות | 0.33% | 2.85% | - | 0.06% | 5,107 |
| 2 | מיטב (00) כספית ג'מבו | מיטב | 0.31% | 2.82% | - | 0.12% | 1,690 |
| 3 | מיטב כספית ניהול נזילות | מיטב | 0.3% | 2.72% | 4.08% | 0.22% | 4,576 |
| 4 | מיטב כספית שקלית כשרה | מיטב | 0.3% | 2.67% | 4.08% | 0.16% | 9,167 |
| 5 | מיטב כספית | מיטב | 0.3% | 2.67% | 4.04% | 0.25% | 4,721 |
| 6 | מור כספית ניהול נזילות | מור | 0.3% | 2.65% | 4.12% | 0.04% | 2,697 |
| 7 | ילין לפידות כספית | ילין לפידות | 0.29% | 2.64% | 4.04% | 0.22% | 5,293 |
| 8 | דולפין כספית שקלית | איילון | 0.31% | 2.64% | - | 0.05% | 450 |
| 9 | FOREST כספית | פורסט | 0.31% | 2.64% | - | 0.05% | 3,977 |
| 10 | אי.בי.אי. כספית חיסכון | אי.בי.אי | 0.31% | 2.63% | - | 0.07% | 2,595 |
| 11 | אי.בי.אי. כספית שקלית כשרה | אי.בי.אי | 0.31% | 2.63% | 4.08% | 0.149% | 4,392 |
| 12 | אנליסט כספית חיסכון | אנליסט | 0.31% | 2.63% | 4.07% | 0.12% | 1,562 |
| 13 | ילין לפידות כספית ניהול נזילות | ילין לפידות | 0.3% | 2.62% | 4.07% | 0.19% | 9,576 |
| 14 | מגדל כספית שקלית כשרה | מגדל | 0.3% | 2.62% | 4.06% | 0.149% | 5,674 |
| 15 | אלטשולר שחם כספית ניהול נזילות | אלטשולר שחם | 0.31% | 2.62% | 4.06% | 0.06% | 11,826 |
| 16 | מור כספית | מור | 0.3% | 2.6% | 4.02% | 0.24% | 4,335 |
| 17 | איילון כספית | איילון | 0.3% | 2.6% | 4.03% | 0.18% | 8,056 |
| 18 | איילון כספית ניהול הנזילות | איילון | 0.3% | 2.59% | 3.99% | 0.18% | 3,914 |
| 19 | מגדל כספית | מגדל | 0.31% | 2.59% | 3.96% | 0.239% | 5,096 |
| 20 | מגדל כספית שקלית | מגדל | 0.3% | 2.58% | 3.96% | 0.239% | 5,721 |
| 21 | אנליסט כספית שקלית | אנליסט | 0.3% | 2.58% | 3.98% | 0.169% | 6,694 |
| 22 | אי.בי.אי. כספית ניהול נזילות | אי.בי.אי | 0.3% | 2.58% | 3.99% | 0.169% | 5,964 |
| 23 | דולפין כספית | איילון | 0.3% | 2.58% | 3.99% | 0.149% | 5,604 |
| 24 | אי.בי.אי. כספית שקלית | אי.בי.אי | 0.3% | 2.58% | 3.98% | 0.2% | 2,451 |
| 25 | אזימוט כספית | איילון | 0.28% | 2.58% | 3.98% | 0.14% | 230 |
| 26 | קסם אקטיב כספית פטורה | קסם | 0.28% | 2.55% | 3.89% | 0.24% | 6,194 |
| 27 | הראל כספית ניהול נזילות | הראל | 0.3% | 2.55% | 3.9% | 0.17% | 4,621 |
| 28 | אנליסט כספית | אנליסט | 0.29% | 2.53% | 3.91% | 0.215% | 5,444 |
| 29 | הראל כספית מגמת ריבית | הראל | 0.29% | 2.53% | 3.89% | 0.18% | 10,586 |
| 30 | קסם אקטיב כספית שקלית | קסם | 0.29% | 2.53% | 3.89% | 0.19% | 8,558 |
| 31 | קסם אקטיב כספית | קסם | 0.29% | 2.52% | 3.87% | 0.24% | 1,519 |
| 32 | ברק כספית | ברק | 0.3% | 2.52% | - | 0% | 212 |
| 33 | אלטשולר שחם כספית | אלטשולר שחם | 0.28% | 2.51% | 3.92% | 0.234% | 2,741 |
| 34 | מגדל כספית חיסכון | מגדל | 0.33% | 2.5% | - | 0.1% | 92 |
| 35 | הראל כספית שקלית | הראל | 0.29% | 2.5% | 3.86% | 0.19% | 4,370 |
| 36 | הראל כספית שקלית כשרה | הראל | 0.29% | 2.49% | 3.89% | 0.14% | 2,602 |
| 37 | מגדל כספית שקלית ללא קונצרני | מגדל | 0.31% | 2.48% | 3.83% | 0.06% | 4,374 |
| 38 | מיטב כספית שקלית ללא קונצרני | מיטב | 0.29% | 2.43% | 3.84% | 0.14% | 2,996 |
| 39 | אלטשולר שחם כספית ללא קונצרני | אלטשולר שחם | 0.28% | 2.4% | 3.76% | 0.21% | 1,038 |
| 40 | אנליסט כספית שקלית כשרה | אנליסט | 0.34% | - | - | 0.04% | 218 |
| 41 | קסם אקטיב כספית כשרה | קסם | 0.31% | - | - | 0.025% | 2,622 |
| 42 | איילון כספית כשרה | איילון | 0.31% | - | - | 0.05% | 1,219 |
| 43 | מגדל כספית מחלקת חודשי | מגדל | - | - | - | 0.16% | 213 |
| 44 | פורטה כספית | סיגמא | - | - | - | 0.17% | - |
עמוד 3: סיכום לפי מנהל השקעות
| מנהל ההשקעות | מספר קרנות | סך גודל (מיליוני ש"ח) | טווח תשואה מתחילת 2026 | טווח דמי ניהול |
|---|---|---|---|---|
| אי.בי.אי | 4 | 15,402 | 2.58% עד 2.63% | 0.07% עד 0.2% |
| איילון | 6 | 19,473 | 2.58% עד 2.64% | 0.05% עד 0.18% |
| אלטשולר שחם | 3 | 15,605 | 2.4% עד 2.62% | 0.06% עד 0.234% |
| אנליסט | 4 | 13,918 | 2.53% עד 2.63% | 0.04% עד 0.215% |
| ברק | 1 | 212 | 2.52% | 0% |
| הראל | 4 | 22,180 | 2.49% עד 2.55% | 0.14% עד 0.19% |
| ילין לפידות | 3 | 19,975 | 2.62% עד 2.85% | 0.06% עד 0.22% |
| מגדל | 6 | 21,170 | 2.48% עד 2.62% | 0.06% עד 0.239% |
| מור | 2 | 7,032 | 2.6% עד 2.65% | 0.04% עד 0.24% |
| מיטב | 5 | 23,149 | 2.43% עד 2.82% | 0.12% עד 0.25% |
| סיגמא | 1 | 0 | - | 0.17% |
| פורסט | 1 | 3,977 | 2.64% | 0.05% |
| קסם | 4 | 18,893 | 2.52% עד 2.55% | 0.025% עד 0.24% |
עמוד 4: דירוגים לפי עמודות אחרות
| # | שם הקרן | תשואה חודשית | מתחילת 2026 |
|---|---|---|---|
| 1 | אנליסט כספית שקלית כשרה | 0.34% | - |
| 2 | ילין לפידות כספית כשרה | 0.33% | 2.85% |
| 3 | מגדל כספית חיסכון | 0.33% | 2.5% |
| 4 | מיטב (00) כספית ג'מבו | 0.31% | 2.82% |
| 5 | דולפין כספית שקלית | 0.31% | 2.64% |
| 6 | FOREST כספית | 0.31% | 2.64% |
| 7 | אי.בי.אי. כספית חיסכון | 0.31% | 2.63% |
| 8 | אי.בי.אי. כספית שקלית כשרה | 0.31% | 2.63% |
| 9 | אנליסט כספית חיסכון | 0.31% | 2.63% |
| 10 | אלטשולר שחם כספית ניהול נזילות | 0.31% | 2.62% |
| # | שם הקרן | דמי ניהול | מתחילת 2026 |
|---|---|---|---|
| 1 | ברק כספית | 0% | 2.52% |
| 2 | קסם אקטיב כספית כשרה | 0.025% | - |
| 3 | מור כספית ניהול נזילות | 0.04% | 2.65% |
| 4 | אנליסט כספית שקלית כשרה | 0.04% | - |
| 5 | דולפין כספית שקלית | 0.05% | 2.64% |
| 6 | FOREST כספית | 0.05% | 2.64% |
| 7 | איילון כספית כשרה | 0.05% | - |
| 8 | ילין לפידות כספית כשרה | 0.06% | 2.85% |
| 9 | אלטשולר שחם כספית ניהול נזילות | 0.06% | 2.62% |
| 10 | מגדל כספית שקלית ללא קונצרני | 0.06% | 2.48% |
| # | שם הקרן | דמי ניהול | מתחילת 2026 |
|---|---|---|---|
| 1 | מיטב כספית | 0.25% | 2.67% |
| 2 | מור כספית | 0.24% | 2.6% |
| 3 | קסם אקטיב כספית פטורה | 0.24% | 2.55% |
| 4 | קסם אקטיב כספית | 0.24% | 2.52% |
| 5 | מגדל כספית | 0.239% | 2.59% |
| 6 | מגדל כספית שקלית | 0.239% | 2.58% |
| 7 | אלטשולר שחם כספית | 0.234% | 2.51% |
| 8 | מיטב כספית ניהול נזילות | 0.22% | 2.72% |
| 9 | ילין לפידות כספית | 0.22% | 2.64% |
| 10 | אנליסט כספית | 0.215% | 2.53% |
| # | שם הקרן | גודל (מיליוני ש"ח) | דמי ניהול |
|---|---|---|---|
| 1 | אלטשולר שחם כספית ניהול נזילות | 11,826 | 0.06% |
| 2 | הראל כספית מגמת ריבית | 10,586 | 0.18% |
| 3 | ילין לפידות כספית ניהול נזילות | 9,576 | 0.19% |
| 4 | מיטב כספית שקלית כשרה | 9,167 | 0.16% |
| 5 | קסם אקטיב כספית שקלית | 8,558 | 0.19% |
| 6 | איילון כספית | 8,056 | 0.18% |
| 7 | אנליסט כספית שקלית | 6,694 | 0.169% |
| 8 | קסם אקטיב כספית פטורה | 6,194 | 0.24% |
| 9 | אי.בי.אי. כספית ניהול נזילות | 5,964 | 0.169% |
| 10 | מגדל כספית שקלית | 5,721 | 0.239% |
| # | שם הקרן | גודל (מיליוני ש"ח) | דמי ניהול |
|---|---|---|---|
| 1 | מגדל כספית חיסכון | 92 | 0.1% |
| 2 | ברק כספית | 212 | 0% |
| 3 | מגדל כספית מחלקת חודשי | 213 | 0.16% |
| 4 | אנליסט כספית שקלית כשרה | 218 | 0.04% |
| 5 | אזימוט כספית | 230 | 0.14% |
| 6 | דולפין כספית שקלית | 450 | 0.05% |
| 7 | אלטשולר שחם כספית ללא קונצרני | 1,038 | 0.21% |
| 8 | איילון כספית כשרה | 1,219 | 0.05% |
| 9 | קסם אקטיב כספית | 1,519 | 0.24% |
| 10 | אנליסט כספית חיסכון | 1,562 | 0.12% |
הערות וקישורים
ממשיכים לצאת מתל אביב ולעבור לחו"ל
אחת המגמות הבולטות בחודש אוגוסט היא ההעדפה הברורה של המשקיעים לחשיפה למניות מעבר לים על פני השוק המקומי. קטגוריית מניות ישראל רשמה פדיונות של כ-995 מיליון שקל, כאשר מרבית היציאה הגיעה מקרנות הסל, שפדו כ-815 מיליון שקל. הקרנות האקטיביות המתמחות במניות ישראל פדו עוד כ-175 מיליון שקל.
בצד השני, קרנות מניות חו"ל גייסו כ-2.37 מיליארד שקל. כ-2.1 מיליארד שקל מהסכום הגיעו דרך האפיקים הפסיביים - כ-710 מיליון שקל בקרנות המחקות וכ-1.4 מיליארד שקל בקרנות הסל - בעוד הקרנות האקטיביות גייסו כ-255 מיליון שקל. מדובר בפער של יותר מ-3 מיליארד שקל בין זרימת הכסף למניות בחו"ל לבין זו שנרשמה במניות בישראל במהלך החודש.
המעבר הזה מתרחש דווקא בחודש שבו גם הבורסה המקומית רשמה עליות. מדד ת"א 35 עלה באוגוסט בכ-1.1%, ת"א 125 הוסיף כ-0.9% ות"א 90 עלה בכ-0.2%. עם זאת, העליות בחו"ל היו חדות יותר: ה-S&P 500 עלה ב-3.3%, הנאסד"ק טיפס בכ-5%, הדאקס הגרמני עלה בכ-3.1% והניקיי היפני זינק בכ-7.9%.
גם שוק האג"ח מושך כסף
לצד הקרנות הכספיות והמניות בחו"ל, נרשמו באוגוסט גיוסים גם בקרנות האג"ח. קטגוריית אג"ח כללי הובילה את הקרנות האקטיביות המסורתיות עם גיוסים של כ-835 מיליון שקל, ואילו קרנות אג"ח מדינה גייסו כ-615 מיליון שקל באפיק האקטיבי וכ-735 מיליון שקל בסך הכל.
קרנות אג"ח חברות גייסו כ-565 מיליון שקל, מהם כ-420 מיליון שקל באפיקים הפסיביים. גם בשוק עצמו נרשם חודש חיובי יחסית, כאשר איגרות החוב הממשלתיות והקונצרניות בישראל עלו בכ-0.4% כל אחת.
יותר מ-50 מיליארד שקל מתחילת השנה
הקצב הגבוה של הגיוסים באוגוסט מצטרף לכניסות גדולות מתחילת 2026. בשמונת החודשים הראשונים של השנה גייסה תעשיית הקרנות כ-51.3 מיליארד שקל נטו. הקרנות האקטיביות גייסו בתקופה הזו כ-53.4 מיליארד שקל, מתוכם כ-30.7 מיליארד שקל בקרנות הכספיות וכ-22.7 מיליארד שקל בקרנות האקטיביות המסורתיות. מנגד, התעשייה הפסיבית רשמה פדיונות מצטברים של מעט יותר מ-2 מיליארד שקל, בעיקר בשל פדיונות בקרנות הסל.
- פערי ענק בקרנות המניות: מ־9.4%+ ועד 12%- ברבעון אחד
- כמה מס משלמים על רווח בקרן נאמנות - והאם אפשר לקזז הפסדים מקרן אחרת?
הגיוסים, לצד העליות בשווקים, הקפיצו גם את היקף הנכסים שמנהלת התעשייה. בסוף אוגוסט עמד היקף הנכסים על כ-846.4 מיליארד שקל, לעומת 834.4 מיליארד שקל בסוף יולי - עלייה של כ-12 מיליארד שקל בחודש אחד. מתוך העלייה, כ-7.7 מיליארד שקל הגיעו מגיוסים וכ-4.3 מיליארד שקל מעליית ערך הנכסים.
מתחילת השנה גדל היקף נכסי תעשיית הקרנות בכמעט 90 מיליארד שקל, לעומת כ-757 מיליארד שקל בסוף 2025. הקרנות המנוהלות מחזיקות כיום בכ-477.7 מיליארד שקל, מתוכם כ-212.5 מיליארד שקל בקרנות הכספיות, בעוד היקף הנכסים בקרנות הפסיביות עומד על כ-368.7 מיליארד שקל.
להרחבה בביזפורטל:
יש לכם עדיין כסף ששוכב בעובר ושב?
קרן סל חדשה בנאסד״ק תאפשר להשקיע ב-120 חברות ישראליות