יש עבודה: התביעות החדשות לאבטלה בארה"ב ירדו השבוע ב-4,000

בעקבות עלויות ייצור נמוכות וצמיחה גבוהה, האבטלה בארה"ב ממשיכה לרדת. התביעות הראשוניות לאבטלה במדינה מחזקות את המגמה
|
המשך מגמה
לאחר סימני הצמיחה הגבוהים בארה"ב בחודשים האחרונים ומתוך כך השיפור המתמשך בשוק העבודה, האבטלה הגיעה לשפל של 7 שנים מאז שנת 2007. היום (ה') שוק העבודה הציג את המשך מגמת ההתחזקות, אך במומנטום נמוך יותר. התביעות הראשוניות לדמי אבטלה הציגו 294 תובעים חדשים. ירידה של 4 אלף תובעים מהשבוע שעבר אך יותר ב-4,000 מהצפי של כלכלני וול סטריט.

התביעות הראשוניות לאבטלה סבבו סביב מספרים דומים בשבועות האחרונים. נתון זה מאפיין את תקופת החגים בארה"ב. עם זאת, המגמה של ירידה בתביעות האבטלה ממשיכות להיות חיובית.

נציין כי מחר יפורסם מדד האבטלה ושינוי מספר המועסקים במדינה. הצפי לפני פרסום הנתון הוא לירידה נוספת באבטלה שאל 5.7% ותוספת של 230 אלף עובדים חדשים החודש. בחודש נובמבר, אחוז האבטלה היה 5.8% ונוספו 314 אלף עובדים חדשים.

שינוי מגמה של 40 שנה

הצמיחה בארה"ב, על פי הערכות שונות, מגיעה בעקבות הירידה באינפלציה ליצרנים שמקורה במחירי אנרגיה נמוכים ופתיחת קווי יצור חדשים במדינה. שינוי מהותי מהתפיסה כי מפעלים יש לפתוח מחוץ למדינה. כמו כן, נציין כי למרות העליה בתעסוקה בארה"ב בשנתיים האחרונות, השכר לא עלה באותה מידה וגם נתון זה תורם להמשך האינפלציה הנמוכה במדינה ליצרנים וצרכנים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות