תוצאות מבחני הלחץ לבנקים בספרד; המקרה הגרוע ביותר - 62 מיליארד אירו

מבחני הלחץ הצביעו על צורך במימון מחדש בהיקף נמוך בהרבה מהערכות של שרי האוצר האירופאים, מה תוצאות התרחיש הבינוני במבחנים? ב-3הימים האחרונים ירדו התשואות על האג"ח בספרד
(צילום: Getty images Israel)
התוצאות של אחד משני מבחני הלחץ העצמאיים שבמסגרתם נבחן מצב המערכת הפיננסית של ספרד, פורסם היום במדריד בשעה 18:30 (שעון ישראל) על ידי היועצים הבלתי תלויים רונלד ברגר ואוליבר ווימן, תוצאות המבחנים מראים צורך בחילוץ בהיקף כספי קטן מהמדובר בעבר.

התוצאות של הראשון מתוך שני מבחני הלחץ של המערכת הבנקאית בספרד, הצביעו על היקף חילוץ בסיסי בסכום של 16-25 מיליארד אירו במקרה הנורמלי, וסכום של 51-62 מיליארד אירו במקרה הגרוע ביותר.

עוד נאמר במסיבת העיתונאים בסיום מבחני הלחץ כי שלושת הבנקים הגדולים במדינה אינם צריכים הזרמת הון.

חישובים אלו כללו גם ירידה של 26.4% במחירי הבתים בשוק הדיור הספרדי (שכבר ספג מכה אנושה בשנים האחרונות), כמו כן, מבחנים אלו כוללים ירידה של כ-6.5% בתוצר הלאומי הגולמי של ספרד במהלך השנה.

הממשלה הספרדית נמצאת במו"מ עם גורמים רשמיים באירופה בקשר לתוכנית חילוץ בהיקף של כ-100 מיליארד אירו למערכת הבנקאית, אך כעת נראה כאילו סכום זה היה הערכת יתר.

בשלושת ימי המסחר האחרונים נרשמו ירידות בעלות גיוס החוב (כלומר בתשואות) של אגרות החוב של ממשלת ספרד. היום נמשכה הירידה בתשואות האג"ח ל-10 שנים בשיעור של 2.8% לרמה של 6.555%. נזכיר כי אג"ח אלו נסחרו בתשואות שיא של 7.16% בתחילת השבוע. הירידות היום נובעות מך שהממשלה מכרה במכרז אג"ח בתמורה ליותר כסף ממה שציפתה. במכרז היום נמכרו אג"ח למועדי פידיון שונים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות