כן פייט גילתה תרופה חדשה לצהבת C? התקבלו תוצאות מרשימות בקרב נשאי הנגיף

גודל השוק של של המחלה צפוי לגדול עד 8.3 מיליארד דולר בשנת 2012
|
כן פייט גילתה תרופה חדשה לצהבת C? התקבלו תוצאות מרשימות בקרב נשאי הנגיף

חברת כן פייט ביופרמה, העוסקת בפיתוח תרופות למחלות סרטניות ודלקתיות, הודיעה היום, כי בניסוי קליני, שלב 1/2, אותו היא עורכת בחולי סרטן הכבד עם תרופת ה CF102, נצפתה עד כה ב 3 חולים אשר הינם חולים גם בצהבת מסוג C ירידה משמעותית ברמת הווירוס. יש לציין כי הניסוי תוכנן לבדוק את השפעת התרופה על סרטן הכבד ומכיוון שחלק מחולי סרטן הכבד הינם גם נשאים של וירוס הצהבת נבדקה גם השפעת תרופה על רמת הוירוס בדם.

במתכב שהוציאה החברה לבורסה נכתב "התוצאות שהתקבלו הינן מרשימות ביותר לאור העובדה שלחולים אלו רמת נגיף גבוהה בדם והם מטופלים רק בתרופת ה-CF102.

לאור התוצאות המרשימות באוכלוסיית חולי סרטן הכבד והבטיחות של התרופה אושרה הארכת הטיפול בניסוי קליני בחולים שהם נשאים של וירוס הצהבת מסוג C כדי לצפות באפקט מתמשך של השפעת התרופה.

צהבת מסוג מסוג זה היא מחלה נפוצה כך שגודל השוק הנוכחי הוא מעל 3 מיליארד דולר וצפוי לזנק עד ל -8.3 מיליארד ב-2012, בהסתמך על העובדה שכיום קיימים כ-180 מיליון נשאים של הווירוס. עד היום הטיפןל המוצע לחולים היה על ידי זריקות אינטרפרון בשילוב נטילת כדורי RIBAVIRIN אשר יעילות לזמן מוגבל ובעלות תופעות לוואי.

החברה דיווחה לאחרונה על קבלת פטנט בארה"ב המגן על השימוש בתרופת ה- CF102לטיפול במחלות ויראליות הכוללות בנוסף לווירוס הצהבת גם את וירוס האיידס, וירוס השפעת ווירוסים נוספים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות