תלמידים מעידים: בית הספר לפסיכומטרי של מור קורן הצליח היכן שאחרים כשלו

 |  (2)
mor-biz, צילום: shutterstock
הגענו לביקור במסדרונות בית הספר לפסיכומטרי של מור קורן כדי לסקר את שנת ה-13 להקמתו של בית הספר ונותרנו פעורי פה לנוכח ההישגים של התלמידים
לפני כמה ימים הגענו לבית הספר לפסיכומטרי של מור קורן כדי לסקר את שנת ה-13 להקמתו ובחרנו להתחיל את הסיור בכניסה אקראית לאחת מכיתות הלימוד. ברגע הראשון שנכנסו לאחת מכיתות הלימוד הבחנו במשהו קצת מוזר ולא שגרתי בכיתות לימוד בישראל: הכיתה הייתה מאוכלסת בשבעה תלמידים בלבד (ארבעה בנים ושלוש בנות) ובמרכז עמד מדריך גבוה עם שיער מתולתל אשר קיבל את פנינו בברכת ערב טוב.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
בהתחלה חשבנו שהשיעור טרם התחיל ושהתלמידים בכיתה הגיעו לפני הזמן כדי "לעבור על החומר". אך עד מהרה התברר לנו שהתלמידים מצויים בעיצומו של השיעור וכי זוהי למעשה התפיסה הלימודית של בית הספר לפסיכומטרי של מור קורן: כיתות לימוד שבהן לומדים שבעה עד שמונה תלמידים בלבד!
"כאשר הקמתי את בית הספר", סיפר לנו מאוחר יותר מור קורן, מייסד בית הספר לפסיכומטרי ובעל תואר שני במדעי המחשב ובמתמטיקה, "היה לי חשוב לייחד אותו משאר מכוני הפסיכומטרי האחרים ולכן הגדרתי סטנדרט חדש ואחר בענף קורסי הפסיכומטרי: כיתות לימוד לשבעה-שמונה תלמידים בלבד בכל קורס. בכך, למעשה, כל מדריך בבית הספר מיישם את התפיסה הלימודית שלנו: יחס אישי והתאמת תוכנית לימוד אישית הנבנית לכל תלמיד על פי יכולותיו הלימודיות לאורך הקורס".
התפיסה הלימודית, שעליה מדבר קורן, מספקת תוצאות מרשימות בכל הנוגע לציוני התלמידים בבחינה הפסיכומטרית. על כך יעיד הנתון שלפיו ציוני התלמידים של תלמידי בית הספר לפסיכומטרי של מור קורן גבוהים בכ-80 נקודות בממוצע מהציון הממוצע הארצי. כמו כן, אחד מכל חמישה תלמידים בבית הספר מצליח לחצות את רף 700 הנקודות בבחינה הפסיכומטרית!!!
במהלך סיורנו בבית הספר נחשפנו למכתבי תודה רבים של בוגרות ובוגרי בית הספר וכדי להמחיש את גודל ההישגים הלימודיים שלהם, החלטנו להביא בפניכם כמה מהם:
"למור קורן והצוות, תודה ענקית על ההשקעה והמאמץ. זה היה משתלם ובזכותכם הצלחתי להוציא 650 במבחן האחרון, שזה שיפור של יותר מ-100 נקודות מהמבחן הקודם שאליו ניגשתי לאחר קורס פסיכומטרי ב**** (אחד ממכוני הפסיכומטרי הגדולים במדינה שאת שמו נשאיר במערכת). תהיו בטוחים שאמליץ עליכם להמון אנשים".
כרמל ברקו
 
"כשחיפשתי קורס פסיכומטרי היה לי ברור שהמטרה היא להוציא ציון של מעל 750 נקודות ולכן היה לי חשוב למצוא מכון פסיכומטרי רציני עם תוכנית לימוד אישית. כאשר הגעתי לבית הספר של מור קורן שמחתי לגלות שבכיתות הלימוד יש מספר מינימלי של תלמידים. בכיתה שלי למדו לאורך הקורס רק חמישה תלמידים נוספים, מה שהעניק לנו את התחושה של שיעור פסיכומטרי פרטי לכל תלמיד. הקורס היה מקצועי ומדויק, ללא עיכובים מיותרים, וזאת הסיבה שהצלחתי לעמוד ביעד שהצבתי לעצמי".
עמוס נווה
 
"את מור קורן פגשתי באופן אישי בכנס חיילים משוחררים ובפגישה הוא הסביר לי על שיטת הלימוד הייחודית המיושמת אצלו. נרשמתי ללימודים וברצוני לציין שהיה לי קורס מדהים בכיתה של שמונה תלמידים בלבד ועם חומר לימוד ברמה הגבוהה ביותר. הממוצע הכיתתי שלנו היה 650 והודות לקורס המופלא אני כיום סטודנט למשפטים באוניברסיטה ולא במכללה - ויחי ההבדל הקטן-גדול בין מור קורן למכונים הגדולים".
שי ביטון
 
"מבחינתי, הפסיכומטרי היה סיוט, עד שהכרתי את מור קורן. בעבר ניגשתי לשני מבחני פסיכומטרי לאחר שעברתי קורס בשני מכונים מוכרים בתחום, אבל שיטת הלימוד שם וריבוי התלמידים בכיתה הקשו עליי ללמוד והרגשתי שאין באמת מי שיכול לעזור לי לתרגל פתירת תרגילים בפחות מדקה. בניסיון השלישי התחלתי ללמוד אצל מור קורן והדבר שהכי חשוב לי לציין הוא כיתת הלימוד המצומצמת של שמונה תלמידים בלבד בכיתה. עברו איתי על כ-18 תרגילים בנושא והסבירו לי איך לפתור תרגיל בפחות מדקה, בשונה ממכונים אחרים שלימדו כ-6 תרגילים בלבד בנושא!
דבר זה, בשילוב המורים המעולים וספרי הלימוד העדכניים ברמה הגבוהה ביותר, העניקו לי את האפשרות לשפר באופן משמעותי את הציון בבחינת הפסיכומטרי והצלחתי להוציא ציון של 683. בפעם הרביעית שניגשתי לבחינה, זה היה לאחר שהחלטתי להציב לעצמי יעד של ציון מעל 700. לצורך כך התקשרתי למור קורן וקיבלתי ממנו את הטיפים הנכונים. בשיחת טלפון אחת לפני הבחינה הוא הנחה אותי איך לבצע את קפיצת המדרגה מהציון הקודם לציון מעל 700 נקודות. הודות לטיפים הטלפוניים של מור והקורס שעברתי אצלו שבועות מספר לפני כן, הצלחתי להוציא מעל 700 וכיום אני סטודנט לרפואה".
סימון רחליס
 
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לא כמו שאומרים - בכלל.
  אנונימי 05/12/2018 17:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הייתי תלמידת מור קורן, אתם לא תמצאו כמעט חוות דעת שליליות כי אין בשום מקום לרשום עליו חוות דעת. אז תשמעו קצת על הכיתה: אומנם קטנה אבל אין יחס בכלל לכיתה. הכיתה לא מחולקת לרמות השיעורי בית מתייחסים לכולם בלי יוצא מן הכלל. אם אתה חלש במשהו תדביק לבד את הקצב אף אחד לא יעזוב לך וזה רק יגרום לך להרגיש מדוכא כל הזמן שאתה פשוט ברמה נמוכה מהשאר. אין לך את מי לשאול אם יש לך שאלות אתה מרגיש די לבד עם הרבה חומר ובלי יותר מידי מידע איך לבצע. "כיתה קטנה" כבר לא מוכר, אני מעדיפה כיתה עם 100 איש אבל עם יחס אישי, מטלות אישיות שמותאמות לרמה שלי ושיהיה לי את מי לשאול כשאני לא יודעת. על טכניקות אני בכלל לא מדברת כי לא למדתי שום טכניקה במהלך הקורס, זה לשבת ולחשוב לא מחדשים לך שום דבר חדש מביאים לך ספרים כמו בבית הספר לך תלמד. למדתי בקורב אחר אחרי שקיבלתי מתחת לממוצי אצל מור ושם הבנתי מה קורס צריך להכיל: יחס אישי לכל תלמיד, התאמת המטלות לרמת התלמיד, אפשרות לשאול שאלות מחוץ לזמן הלימוד הכיתתי, גמישות בזמנים. אני בכל מקרה לא ממליצה עליו בכלל.
  סגור
 • 1.
  האמנם?
  אדר 03/10/2018 20:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הייתם יכולים לכתוב באותה מידה שאחד מכל שני תלמידים מקבל מעל 750. לא ברורו לי למה לא כתבתם את זה. כי כשתלמיד שלכם שקיבל 750 כותב "שחיפשתי קורס אחר", אז נראה לי שיש פה בעיה
  סגור