מדיקל קומפרשן חתמה על הסכם למיזוג חברת קנאביס רווחית

חברת המעטפת מבקשת להתמזג עם פארמוקן, תמורת הקצאת 72% ממניותיה והקצאת אופציות לבכירים בפארמוקן - המניה נסחרת בשימור ומזנקת 40% בטרום
|
(5)
מדיקל קומפרשן חתמה על הסכם למיזוג חברת קנאביס רווחית

חברת המעטפת פארמוקן -2.75% פארמוקן 247.7 -2.75% פארמוקן בסיס:254.7 פתיחה:249.8 גבוה:249.8 נמוך:234.2 תמורה:281,646 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: קומפרשן דיווחה הבוקר (א') על חתימת הסכם למיזוג חברת פארמוקן (Pharmocann), חברה רווחית הפועלת בתחום הקנאביס הרפואי, תמורת הקצאת כ-4.7 מיליון מניות אשר יהוו כ-72.24% ממניות החברה לאחר ההקצאה והקצאת 300 אלף כתבי אופציה לא סחירים.

על פי תנאי ההסכם, כתבי האופציה יוקצו לשלושה עובדים של פארמוקן ויהיו ניתנים להמרה למניות בתוספת מימוש של 24.5 שקל למניה, או מחיר הסגירה הממוצע של מניית החברה בתקופה של 30 ימים שתחילתה 15 ימים לפני מועד השלמת העסקה.

החברה מבהירה כי לא קיימת כל וודאות כי ההסכם יושלם שכן השלמתו כפופה, בין היתר, להשלמת בדיקות נאותות, אישור האסיפה הכללית, קבלת אישורים רגולטוריים ואימות מצגי פארמוקן אשר ניתנו לצורך ההסכם.

יתכן דילול נוסף לאחר השלמת העסקה
על פי הדיווח, במידה ולא יאושר תשקיף לחברה על בסיס דוחות ספטמבר 2018 במקביל להשלמת העסקה וההון העצמי המצרפי (פרופורמה) של החברה לאחר העסקה לא יספיק כדי להוציא את החברה מהגדרתה כחברת מעטפת ומסחר מניותיה במסגרת רשימת השימור, החברה תבקש לגייס מהציבור הון בסכום נוסף, אשר יאפשר את יציאתה מרשימת השימור.

מדיקל הינה חברת מעטפת ונסחרת ברשימת השימור
כאמור, חברת מדיקל קומפרישן הינה חברת מעטפת, כלומר ללא פעילות עסקית כלשהי. המניה נסחרת ברשימת השימור ובהתאמה מתקיימים במניה שני מכרזים במהלך יום המסחר, ללא מסחר רציף. מכרז הפתיחה מסתיים בשעה 10:15 ומיד לאחר מכן מתחיל מכרז טרום הנעילה, עד שלב הנעילה שמתקיים סביב השעות 16:24-16:25 ביום ראשון או 17:24-17:25 בשאר ימי השבוע.

בעלי השליטה במדיקל הינם: ווליו בייס (27%), בית סייבל השקעות של שחר סיידון (15.9%) וחברת ניסן -4.32% ניסן 1,240 -4.32% ניסן בסיס:1,296 פתיחה:1,296 גבוה:1,294 נמוך:1,240 תמורה:118,965 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: (5.3%).

פארמוקן הציגה פעילות רווחית
על פי הדיווח, פארמוקן הינה חברה ישראלית הפועלת מעל לעשור בתחום הקנאביס הרפואי והינה מחלוצות התחום ובעלת יכולות מוכחות בגידול, ייצור, פיתוח ומכירה של מוצרי קנאביס רפואי בישראל.
 

תמצית נתונים כספיים של פארמוקן
מקור: דיווח החברה

פארמוקן פועלת במגוון פעילויות בתחום הקנאביס, ובכלל זאת עוסקת בריבוי, גידול, עיבוד, ייצור ומכירה של מוצרי קנאביס לשימוש רפואי וכן ייצור ופיתוח עצמי של מוצרים נלווים. כמו כן, לפארמוקן מערך שירות לקוחות והסברה האחראי על מתן מענה למטופלים בנושאי רישיונות וחידושיהם, זנים ואספקה למרכזי חלוקה או לבית הלקוח. בין מנהליה ויועציה של פארמוקן, נמנים אנשי אקדמיה ואגרונומים.

עדו נויברגר, יו"ר מדיקל קומפרישין סיסטם, מסר: "אנו שמחים על חתימת ההסכם עם חברה צומחת ורווחית כפארמוקן, חברת קנאביס רפואי מהגדולות והמובילות בתחומה ובעלת אופק עסקי ויתרונות תחרותיים מובהקים. גילינו שותפים הגונים ומקצועיים והצלחנו לחתום על הסכם סופי הכולל מצגים ותחזיות המעידים על מיצובה העסקי הגבוה של פארמוקן ועל איתנותה הפיננסית".

גיל חובש, מנכ"ל פארמוקן, מסר: "מיצובה העיסקי הגבוה של פארמוקן אפשר לנו לחתום על מזכרי הבנות להסכמים אסטרטגיים באוסטרליה, קמבודיה ויוון ואשר עשויים לייצר לנו הזדמנויות עסקיות נוספות להרחבה משמעותית של פעילותנו ללא צורך בהשקעת מימון מצידנו. במקביל, ועל בסיס הידע והניסיון הרב שנצבר בחברה, אנו משקיעים במחקר ופיתוח להרחבת פעילותנו בתחום הפארמה והניסויים הקליניים". 

על פי הדיווח, פארמוקן מחזיקה בנתח שוק כ-14% בישראל ומעניקה שירות שוטף לכ-4,500 מטופלים בחודש. להלן פירוט אודות תחומי הפעילות השונים של החברה:

גידול ושיווק מוצרי קנאביס בישראל
לפארמוקן חוות גידול בצפון הארץ, ליד נצרת, המשתרעת על פני שטח של כ-20 דונם, מתוכם כ-10 דונם משמשים לגידול שוטף של כ-3.5 טון קנאביס מעובד (10-12 טון קנאביס לפני עיבוד). ביתרת השטח, משתמשת פארמוקן לפעילויות נלוות לייצור מוצרי הקנאביס ולפעילויות משלימות כגון: הקמת מערך ייצור לתרביות רקמה וייצור מכשור ייעודי לתעשיית הקנאביס.  

פארמה
לפארמוקן סדרת מוצרים לטיפול בכאבים כרוניים וכן שמן חצי מוצק המטפלים בפגיעות עור. במסגרת פעילות זו, משתפת פארמוקן פעולה עם בית חולים ומוסד אקדמי במסגרת מחקר קליני לטיפול במחלת עור כרונית. 

קוסמטיקה
לפארמוקן סדרת מוצרים המבוססים על חומרים פעילים מצמח הקנאביס. מוצרים אלו משווקים במינונים המאפשרים מכירה בדלפקי חנויות מחוץ לישראל, במדינות המתירות מכירה ומהווים בין היתר בסיס לשיתופי הפעולה הבינלאומיים של פארמוקן. 

מזכרי הבנות לשיתופי פעולה בינלאומיים
לפארמוקן מזכרי הבנות לשת"פ עם חברת QBL האוסטרלית, חברה ציבורית הנסחרת בבורסה באוסטרליה וכן להקמת אתרי גידול ומפעלים בקמבודיה ויוון.

פעילות מחקר ופיתוח
פעילות זו של פארמוקן כוללת פיתוח חומרי הדברה ייעודיים לגידול קנאביס, שת"פ עם מעבדה לחקר סרטן של מוסד אקדמי, פיתוח מיכון לשוק הקנאביס (מכונות, פילטרים ומסועים) והחברה אף החלה בשנת 2018 במכירת דגמי מכונות המסייעות בתהליכי הייצור של הקנאביס.

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  השקעות בגידול הידרו מניבות יופי לחקלאים
  גרו שופ 05/12/2018 02:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גידול הידרופוני או אורגני
  סגור
 • 3.
  ראו הוזהרתם הנה התחשיב
  מועלם 04/12/2018 11:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פורמקן מכניסה 14 מיליון שח, עם רווח של 3 מיליון . כרגע מדיקל שווה כבר כ 40 מיליון שח. לאחר הדילול, נניח של 85% ( עם אופציות עובדים והנפקת הון ) שווי החברה הממוזגת, משקף שווי של 266 מיליון ! עכשיו, תסבירו לעצמכם, האם זה השווי של החברה? מי שחכם צריך לברוח כבר היום
  סגור
 • 2.
  פארמוקן חברה מצויינת
  אנליסט 02/12/2018 14:50
  הגב לתגובה זו
  4 3
  לפארמוקן המון יתרונות על כל הקאנביסים שבאו לבורסה ובכלל יש להם ניסיון וידע עצומים והם גם צומחים ומרוויחים - לא סיפורים
  סגור
 • 1.
  איפה הרשות לנירות ערך המניה זינקה עשרות אחוזים לפני
  צחי 02/12/2018 14:28
  הגב לתגובה זו
  5 1
  ההודעה.
  סגור
 • נכון
  הנגבי 02/12/2018 19:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נכון
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות