הדובים בוול סטריט התעוררו: הנאסד"ק צנח 1.1

יום לאחר שהנאסד"ק טיפס יותר מ-3% התמלאו המסכים בניו יורק בצבע האדום, בהובלת מניות הטכנולוגיה. נתוני מכירות הקמעונאיות ומדד המחירים ליצרן עמדו בציפיות. מניות הפיננסים כיכבו. הנפט קפץ 3.2%. טבע ירדה 1.15%. סרגון עלתה 0.8%
|
הדובים בוול סטריט התעוררו: הנאסד"ק צנח 1.1

המניות האמריקניות נסחרו ביום רביעי במגמה מעורבת, כאשר לאורך כל המסחר החליפו המדדים המובילים את צבעם מירוק לאדום, כשבסוף סגרו בירידות. המסחר היום היה מאופק בהתחשב בעליות של יום שלישי ששלחו את הדאו ג'ונס להוסיף יותר מ-300 נקודות לערכו.

היום, פורסמו נתונים ממשלתיים, המצביעים על עלייה זעירה במכירות הקמעונאיות ועל אינפלציה רגועה בבית היצרן, הנתונים אשר תאמו את ציפיות האנליסטים בוול סטריט, גרמו להפחתת הציפיות להורדה נוספת בריבית הפד.

בעניין הפד, היו"ר בן ברננקי, הודיע היום כי וועדת השוק הפתוח הפרדלית (FOMC) נוקטת במספר צעדים אשר יעניקו לציבור אפשרות גדולה יותר להבין את בסיסם של החלטות הפד בנוגע לריבית. בהצהרה נאמר, כי ה-FOMC יספקו אינפורמציה יותר מעודכנת על התפתחות התחזית הכלכלית בכך שיפרסמו את התחזיות הכלכליות ארבע פעמים בשנה, מאשר פעמים, כפי שנהגו עד היום.

אתמול, כאמור, הסוחרים שלחו את המדדים המובילים לעליות חדות, הדאו ג'ונס טיפס כ-2.6% והנאסד"ק זינק ב-3.46%, לאחר שהמשקיעים שאבו אופטימיות מסקטור הפיננסים והקמעונאיות.

היום, בניגוד לאתמול שהיה נטול מנתוני מאקרו משמעותיים, השוק קיבל את מדד המחירים ליצרן, נתוני מכירות הקמעונאיות לחודש אוקטובר - אינדיקאטור חשוב להוצאות הצרכנים, ועוד.

מדדים וסחורות

הנאסד"ק סגר בירידה חדה של 1.1% לרמה של 2,644 הנקודות. הדאו ג'ונס סגר בירידה של 0.7% לרמה של 13,214 הנקודות.

היום, פורסמו נתוני הצמיחה של אזור האירו, מהם עולה כי הכלכלה האזורית צמחה ב-0.7%. מיד לאחר פרסום הנתונים האירו רשם התחזקות אל מול הדולר, למרות שהפאונד הבריטי נחלש לאחר שהבנק המרכזי באנגליה אמר שהשוק מחכה לשתי הורדות ריבית, הראשונה ברבעון הראשון והשנייה ברבעון השלישי.

החוזים על הנפט לדצמבר, סגרו בטיפוס של 2.92 דולר, או 3.2%, ברמה של 94.09 דולר לחבית, בהמתנה לנתונים השבועיים על מלאי הנפט בארה"ב, שיפורסמו מחר.

במאקרו

לפני צלצול הפעמון היום (בפתיחת הבורסה), פורסם מדד המחירים ליצרן (PPI). המדד רשם עלייה של 0.1% במחירי הצרכנים. מדד הליבה, אשר לא מתחשב במחירי האנרגיה והמזון, נשאר ללא שינוי. הנתונים תאמו את טווח קונסנזוס ציפיות הכלכלנים בוול סטריט.

באותו הזמן, משרד המסחר האמריקני פירסם את נתוני הקמעונאיות לחודש אוקטובר. הנתונים תאמו את הציפיות והצביעו על עלייה זניחה של 0.2% במכירות הרשתות בחודש אוקטובר. נתוני המכירות רשמו אותה עלייה גם בהוצאת נתוני מכירות כלי הרכב.

רשתות השיווק דיווחו על מכירות הגרועות ביותר עבור חודש אוקטובר מאז שנת 1995. אך, צריך לזכור שחלק מהאשמה קשור למזג האוויר החם מהרגיל לעונה הפוגע במכירות הביגוד – רוב האנשים לא קונים ביגוד חורף חדש עד אשר הם נזקקים לו. למרות זאת, קטגוריות נוספות צפויות להיות חלשות, כולל מוצרי בית כגון רהיטים, עיצוב וחומרה.

היום, פורסמו גם נתוני המלאים העסקיים בארה"ב לחודש ספטמבר. הנתונים תאמו את הציפיות והצביעו על עלייה של 0.4% בערך הדולרי של המלאים בחודש ספטמבר.מניות במרכז

בעלי המניות ב-HSBC, אחד מהבנקים הגדולים בעולם, שלחו היום את מניותיו מעלה, במחשבה שהרע ביותר כבר נמצא מאחוריהם. הבנק הודיע היום שהוא סופג מחיקה בסך 3.4 מיליארד דולר בגין פעילויות מימון לקוחות בארה"ב, אבל הפירמה הודיעה גם שהרווח לפני מס ברבעון השלישי ירשום עלייה, בעקבות הפעילות באסיה ובמזרח התיכון.

מניות E-Trade המשיכו להיסחר בתנודתיות היום, לאחר שאתמול הוסיפו מעל 40% ושלשום צנחו בכ-50%. המשקיעים ינסו לבחון היום, האם חברת הברוקראז' האינטרנטית שנפגע מחשיפתה לסאב-פריים מהווה מטרת השתלטות מצד פירמות אחרות.

חברת Triarc הודיעה אמש, כי הגישה הצעת רכש נמוכה יותר, בין 37 לבין 41 דולר למניה, לחברת Wendy's International מאשר היא העריכה מוקדם יותר, כך עולה מהפרסום בוול סטריט ז'ורנל.

מניית בר סטרנס נסחרה בעליות חדות לאחר שמנכ"ל החברה וסמנכ"ל הכספים אמר היום, כי הוא צופה שהחברה תרשום מחיקה של 1.2 מיליארד דולר ותדווח על הפסד ברבעון הנוכחי על-מנת לשקף את ערך החזקותיה בשוק הסאב-פריים.

מניות מריל לינץ זינוקו היום, לאחר שפורסם בוול סטריט ז'ורנל שפירמת ההשקעות תמנה את מנכ"ל בורסת NYSE Euronext , ג'ון ת'איין, למנכ"ל החדש שלה, כשהיא משאירה את CITIGROUP מאחור בחיפושים אחר מנכ"ל חדש.

ישראליות במרכז

חברת וראז רשתות , הודיעה היום כי oteglobe, חברה בת בבעלות מלאה של ote – חברת הטלקום הבינלאומית המובילה ביוון, בחרה בוראז במסגרת מכרז להטמעת רשת הדור החדש (ngn) ב-8 אתרים ברחבי אירופה. הפתרון תומך הן ברשתות tdm ותיקות והן בתשתית מבוססת ip, ומאפשר ל- oteglobe להיות גמישה בהיצע השירותים שלה, לצד מעבר מדורג לטכנולוגיות ip.

מניית אינטרנט זהב חו"ל, קיבלה היום עדכון המלצה מצד בית ההשקעות Dutton Associates. בבית ההשקעות הורידו היום את המלצתם ל-"קנייה" מ-"קנייה חזקה" והעבירו את מחיר היעד ל-15 דולר למניה מ-20 דולר למניה.

מניית סרגון חו"ל , בבעלות האחים זיסאפל, התאוששו היום. אתמול, המנייה צללה ב-8.7% והשלימה ירידה חודשית של כ-32% בערכה.

חברת אלביט מערכות חו"ל פירסמה הבוקר (ד') את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2007. בשורה התחתונה רשמה החברה ברבעון השלישי רווח נקי של 26.375 מיליון דולר, או 63 סנט למניה, לעומת 18.743 מיליון דולר, או 45 סנט למניה, ברבעון המקביל אשתקד, זינוק של כ-40%. בשורה הראשונה רשמה החברה ברבעון השלישי של 2007 הכנסות של 518.947 מיליון דולר זאת לעומת הכנסות של 376.67 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד, עליה של 37%.

חברת גילת חו"ל , דיווחה אתמול, כי סיימה את הרבעון השלישי של שנת 2007 עם רווח נקי של כ-5.9 מיליון דולר (14 סנט למניה, בדילול מלא), לעומת רווח נקי בסך של כ-2.7 מיליון דולר (כ-11 סנט למניה, בדילול מלא) ברבעון המקביל ב-2006.

חברת 012 סמייל תקשורת חו"ל פתחה הבוקר את המסחר בבורסה, לאחר שרשמה את מניותיה למסחר בבורסה בתל-אביב במסגרת הרישום הכפול. החברה מצטרפת לרשימת החברות הדואליות הנסחרות בבורסה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות