עסקת הענק של ברודקום-קוואלקום היא איתות נוסף לכך שהמהפכה עולה שלב

פרשן וול סטריט של Bizportal מתייחס השבוע להצעה שפרסמה ברודקום לרכישה קוואלקום
|
(75)

קבוצת ה-FANG עליה דברנו בשבוע שעבר הפכה לאסטרטגיית השקעה לפיה המשקיע בונה לעצמו סל מניות שהן כרגע החמות ביותר בעיני האנליסטים ומבלי להתחשב בנתונים הכלכליים. יש, לעומת זאת, אסטרטגיה וותיקה יותר ה-GARP (ר"ת GROWTH AT REASONABLE PRICE), של השקעה במניות שמייצגות חברות שמתומחרות בבורסה מתחת לערכן הפונדמנטלי שאותו קבעו "אנליסטים פונדמנטליים".

כלומר, חברות שמציגות מאזנים חזקים, עליות ברווחים ובמכירות, רווח גבוה למניה וכיוצא באלו לאורך זמן ושהמניות שלהן אינן משקפות זאת, חברות שמציגות צמיחה של הרווח למניה בין 10 ל-20 אחוזים לשנה בחמש השנים האחרונות וצמיחה חזויה דומה בשלוש עד 5 השנים הבאות או החזר על השקעה (ROI) שהוא מעל לממוצע התעשייה בשנה האחרונה, יחסים של P/E ו-P/B מעל לממוצע וכו'.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

יש המכנים אסטרטגיה זו כ"אסטרטגיית החפיר (Moat)". בין המובילות היום תמצאו חברות כמו CBRE Group (סימול: CBG), חברת MSCI Inc (סימול: MSCI), חברת Home Depot (סימול: HD), חברת Primerica (סימול: PRI) ו-Cintas (סימול: CTAS) שלמרבה ההפתעה ומלבד MSCI אין אפילו חברה טכנולוגית אמתית אחת ביניהן. המניות הללו הכו השנה וגם בחמש או 10 השנים האחרונות, גם את ה-500 S&P וגם את הנאסד"ק. יש קרנות וסלים רבים שמתיימרים לייצג אסטרטגיית GARP כמו CWS, DWLD הגלובלית ועוד ויש אפילו סלים ישראלים שעובדים כך, המניות שהזכרנו אגב אינן תופסות מקום של כבוד ברוב הסלים הממוקדים. אז נא לבדוק זה מאוד מעניין וברוב המקרים כדאי מאוד.

עסקת Broadcom Ltd (סימול: AVGO)-קוואלקום (סימול: QCOM) וההשלכות, עוד איתות שההתמזגות הטכנולוגית רק מתחילה

קצת סדר בהתחלה, Broadcom Ltd היא למעשה Avago Technologies שרכשה, בשנה שעברה, את Broadcom Corporation, בעסקה של 37 מיליארד (17 במזומן ו-20 במניות) ושבחרה לקרוא לחברה המשותפת דווקא בשם ברודקום בע"מ (אבל השאירה הסימול שלה AVGO). החברה מציעה 70 דולר למניה (לפי 60 דולר במזומן ועוד 10 דולרים במניות AVGO) בעבור חברת קוואלקום מה שמביא את ערך העסקה לכ-104 מיליארד דולרים שזו עסקת המיזוג הטכנולוגי הגדולה עד כה.

ברודקום בע"מ, שמנוהלת, מאז 2006, ע"י הד"ר Hock Tan יליד מאלזיה וותיק תעשיית המוליכים למחצה, מגדירה עצמה כ"חברה שמחברת הכל" ובפועל עוסקת בעיצוב, פיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים שמתבססים על טכנולוגיות אנלוגיות ודיגיטאליות של מוליכים למחצה ובעיקר ב-4 תחומים: תשתיות אלחוט, תקשורת אלחוטית, אחסון ובקידום תעשיית המוליכים למחצה. החברה התקדמה בעיקר באמצעות רכישות ומיזוגים ובדרכה הלום רכשה חברות שניצלו את מהפכות הטכנולוגיה והאינפורמציה לייצר ולשדר נישות חדשניות.

AVGO התחילה דרכה כעצמאית רק ב-2005 כאשר 2 קרנות ההון הענקיות KKR וסילבר לייק רכשו אותה מחברת Agilent Technologies (סימול: A), נתנו לה את השם Avago וב-2008 הנפיקו את החברה על בסיס תוצאות 2007 שהראו מכירות של 1.57 מיליארד שהגיעו בעיקר מתחום מסכי ה-LED. בדרכה הלום רכשה חברות בתחום המעגלים והתשתיות וב-2016 עשתה כאמור צעד גדול כשרכשה את Broadcom Corp. החברה סיימה את 2016 עם מכירות של 13.24 מיליארד, הפסד של 1.74 מיליארד או 2.36 דולר למניה. את 2017 תסיים החברה עם עליות חדות ברווח ובמכירות ורווח למניה של 10.78 דולר (לפי קונצנזוס כאשר מאז הודעת הרכישה של קוואלקום יצאו 13 אנליסטים בעדכון עם המלצת "קניה").

לצורך הרכישה תצטרך החברה, שנכון לסוף יולי היו בקופתה 5.5 מיליארד דולרים, לגייס כ-88 מיליארד דולרים שיתווספו לחוב קיים של 13.6 מיליארד. ההנחה היא שלא תשתמש ב-37.3 מיליארד שנמצאים בקופת קוואלקום (אנחנו מאמינים שהשגת הכסף הדרוש תהיה הדבר הקל במימוש העסקה, הבעיות הקשות יהיו אצל משקיעי קוואלקום והנהלתה שלדעתנו ידחו ההצעה והרגולטורים).

קוואלקום, שהוקמה ב-1985 ע"י קבוצת מדענים מקורנל ו-MIT בראשות הפרופסור אירוין ג'ייקובס מגדירה עצמה כחברה פורצת דרך בתחום האלחוט (invent mobile technology breakthroughs) ועיסוקה בעיצוב, פתוח, ייצור ומכירה של טכנולוגיות בסיס ומוצרים שמשמשים בתעשיית התקשורת האלחוטית, כולל ציוד תקשורת, מעבר פס-רחב ומכשור אלקטרוני לצריכה. קוואלקום, ללא ספק, היא אחת החברות החשובות והמוצלחות ביותר בתהליך התקדמות מהפכת הטכנולוגיה ומובילה בתחום פתוח הקניין הרוחני. היא נכנסה למאה ה-21 עם מכירות של 3.2 מיליארד, רווח נקי של 670.2 מיליון או 85 סנט למניה ואילו את 2017 (שאצלה מסתיימת בספטמבר) סיימה עם מכירות של 22.3 מיליארד, רווח נקי של 2.47 מיליארד או 3.07 למניה.

מאז קיץ 2014, אז הגיעה לשיא של 81 דולרים, הפסידה המניה למעלה מ-40% מערכה (עד להודעת הרכישה) והסיבות לכך מורכבות. חלקן פסיכולוגיות/תקשורתיות כמו החשש ממיתון בסין או החשש מהאטה בביקושים לטלפוניה חכמה וחלקן קשורות בירידה במכירות מאז 2014, בתחרות המתגברת ובמלחמות הפטנטים מול אפל וסאמסונג. הדברים הללו הביאו 17 מתוך 26 האנליסטים שמכסים את החברה לדבוק בהמלצת "החזק". אבל למי שרואה וקורא נכון את ההתפתחויות, בטח אדם כמו Hock Tan, שהוכיח יכולות ניהול ומבין את התעשייה היטב, אין ספק שהירידה בערכה של קוואלקום מהווה הזדמנות לעלות לליגה הלאומית של התעשייה, אפילו להוביל ואנשים מסוגו לא יוותרו על ההזדמנות.

הסכנה, מבחינת ברודקום, נעוצה בחוב הגדול שהחברה תצטרך לקחת מחד ומאידך בחשש מהירידה בהכנסות התמלוגים העתידיות. יש הטוענים שבשל מלחמת הפטנטים והתחרות הכנסות אלו תמשכנה לרדת ולכן "תיקון" מערכת היחסים עם אפל כ"כ קריטית. נכון לרגע זה השמועות מדברות על כך שאפל עלולה לוותר ב-2018 על המעבדים של קוואלקום אבל שמועות אחרות טוענות בחום ש-Hock Tan סגר עסקה עם אפל שאחרת לא היה מתחיל בדיל כלל (כדי להבין את מערכת היחסים בין אפל לקוואלקום מומלץ לקרוא את הכתבה ב-EE Times כולל התגובות).

בנוסף לבעיות הנ"ל קוואלקום עדיין לא סגרה סופית את רכישת ענקית המוליכים למחצה NXP Semiconductors (סימול: NXPI) אותה רכשה ב-2016 תמורת 47 מיליארד. Hock Tan הכריז אמנם שהצעת הרכש שלו לקוואלקום עומדת בין אם קוואלקום תסגור את רכישת NXP או לא אבל NXP משחקת תפקיד חשוב בעסקה כי רכישתה תהפוך את ברודקום, אם תצליח לסגור את עסקת קוואלקום, לחברה המובילה בעולם בסקטור כי מבחינת עצמת השוק ויכולות הפתוח העתידיות NXP ו-QCOM ביחד זו "תרומה" גדולה בהרבה לברודקום מאשר קוואלקום לבדה וגם "אמצעי מניעה" כנגד הפיכתה של NXP למתחרה הגדולה.

למרות שקוואלקום, רק בחודש שעבר, טענה שהעסקה סגורה למעשה, השוק אינו בטוח ולראייה מניית NXPI ממשיכה לעלות ונמצאת 7% מעל להצעה. למה זה קורה? כיוון שיש כאן גם מעורבות של משקיע אקטיביסטי בשם פול זינגר שמחזיק ב-6% מ-NXP. זינגר, בעליה של קרן המיגננה Elliott Management, שבעבר כבר הוכיח שהוא מסוגל לשנות "הסכמים סגורים" נכנס לפוזיציה ב-NXPI רק השנה, בין יוני ליולי ובמחיר ממוצע של 109 דולר למניה וברור שלא נכנס על מנת להרוויח רק 0.9% מהעסקה.

זינגר, לאחר שרכש הפוזיציה, עניין בספור 3 ענקיות טכנולוגיה, אינטל, סאמסונג וטקסס אינסטרומנט שלדבריו מוכנות לשלם הרבה יותר מ-110 דולר למניה עבור מניות NXPI וכעת, לאחר שברודקום נכנסה לתמונה, הוא עשוי/עלול למצוא אוזניים קשובות בין בעלי מניות NXPI האחרים. העסקה תיסגר סופית אם קוואלקום תקבל הסכמה של למעלה מ-80% מבעלי מניות NXP מה שאומר שהסיכוי שזינגר יצליח, שעד לאחרונה היה נמוך, משתפר.

בינתיים הודיע Hock Tan שהחליט להעביר את מרכז הניהול של ברודקום מסינגפור לארה"ב כחלק מההיענות לדרישותיו של הנשיא טראמפ (השקעה של 20 מיליארד), מה שגרם לנשיא לשבח ולהלל את האיש והחברה וישנם רבים שטוענים שהמהלך הוא חלק מהאסטרטגיה של Hock Tan להשלמת הדיל (פוליטיקאים רבים טענו שברודקום אינה חברה אמריקאית ומן הסתם היו מתנגדים).

המצב כרגע, לדעתנו, הוא כדלקמן: העסקה, אם תצא לפועל, תעלה את ברודקום לרמת חברת התשתיות מובילה בתחום התקשורת האלחוטית ובמיוחד הטלפוניה החכמה מה שייתן לה גם מקדמה גדולה במלחמה שמתפתחת בתחום הרכב האוטונומי. זה אומר שברודקום תעשה ככל יכולתה לסגור. בטוח גם שהבנקאים שמלווים ומממנים את הדיל כמו בוטיק ה-M&A היוקרתי Moelis & Co מניו יורק שהביא לעסקה את ג'י פי מורגן, מורגאן סטנלי ועוד, ששכרם מעסקה כזו יהיה משהו כמו 120-30 מיליון דולרים, יעשו ככל יכולתם לסגור. גם מבחינת יכולות המימון של העסקה והסינרגיה בין החברות לא תיווצר בעיה. הבעיות תתפתחנה מכיוונה של קוואלקום שכנראה תדחה את הדיל כנמוך מידי.

ההנהלה, שאותה מוביל בנו של המייסד, הד"ר פול ג'ייקוב כיו"ר פעיל ביחד עם המנכ"ל סטיבן מלאנקוף, אינה "במצב רוח" של הירכשות (זה כולל כמובן הרבה אגו) ותעשה הכל להתנגד. קוואלקום מעוניינת לסיים את רכישת NXP במחיר שנקבע, לפתור את הבעיות עם אפל ולחזור לימי זוהרה, למעשה קוואלקום רוצה בדיוק את מה שברודקום רוצה, להוביל ולכן תתנגד לעסקה, יהיה מעניין לעקוב.

אבל מה שחשוב באמת הוא להבין שבין אם הדיל ימומש או לא, מדובר בהוכחה נוספת לאן מובילה והשינויים שכופה מהפכת הטכנולוגיה. מאז 2009 אנחנו חוזרים וטוענים שמהפכת הטכנולוגיה (אם יאפשרו לה) כשהיא מתקדמת בסביבה קפיטליסטית וגלובלית. תשנה כליל את "תנאי המשחק" הכלכלי/עסקי/חברתי וזה בדיוק מה שקורה. המהפכה בהתקדמותה מרחיבה את הצריכה, מייעלת את הייצור ומוזילה את המוצרים. התהליך מחייב היווצרות של שווקים במבנה אוליגופול (לצורך שליטה על מערכי הייצור והשיווק הגלובליים) וההתפתחויות יוצרות דחיפה לפעילות של מיזוגים ורכישות.

חברות בעלות פוטנציאל השתתפות עתידית בתחומי ההתפתחות של המהפכה (מהרכב האוטונומי ועד להתמזגות ה-AI בתעשייה) תכנסנה למעגל הרוכשות או הנרכשות (תלוי בגודל ההנהלה) כאשר הבנת הטכנולוגיות, השפעתן והבנת כיווני הצריכה יקבעו את המנצחות. 2 דוגמאות בתחום עליו דברנו היום ושמחייבות מעקב: TSEM שאת דעתנו עליה גיבשנו כבר בתחילת המאה כיוון שהנהלתה הבינה וממשיכה להבין היטב את ההתפתחויות ומתקדמת בנישה שלמעשה הייתה מיוצרותיה ומארוול (סימול: MRVL), אחת מחברות הפאר הטכנולוגיות של תחילת המאה שכבר אמרו עליה קדיש וראו מה קרה מקיץ שנה שעברה.

זה הכל קורה מאז הגיע Matthew Murphy כמנכ"ל לאחר שבילה מחצית מחייו בחברת Maxim Integrated Products (סימול: MXIM) והבין שבמארוול הפוטנציאל לניצול הכישרונות שלו גדול יותר. מארוול, כך השמועות, עומדת להתמזג עם מתחרתה Cavium (סימול: CAVM). החברות TSEM ו-MRVL מטפסות במעלה הסקטורים בהם הן פועלות אז שווה להיכנס לבדיקה.

** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(75):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 25.
  לאדון גרינברג
  אפרים 16/11/2017 10:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חלק ניכר מדבריך נראים לי לא הגיוניים ואיני מצליח לתרגמם להבנה והסכמה צרופה (שלי)
  סגור
 • ומה אני יכול לעשות בנידון? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/11/2017 14:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 24.
  SQ vs PAY
  אמיר 15/11/2017 14:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדהים לראות את SQ של ג'אק דורסי (מייסד טוויטר) לאחר עליה שך 200 אחוז השנה - החברה בשווי של 15 מיליארד דולר. מה הם כבר עושים ? בגדול מאפשרים לכול אחד בארצות הברית לקבל תשלומים בעזרת צ'יפ שמתחבר לשקע האוזניה בסמארטפון. ומול זה חברת וריפון עם שווי עלוב של 2 מיליארד דולר. כול אדם הגיוני היה חושב שוריפון היו אוכלים אותם בלי מלח.
  סגור
 • 23.
  לשלמה
  סאן 15/11/2017 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם לדעתך מימוש או הרבה יותר גרוע? בעיקר בנסדק וס.פ.
  סגור
 • תחזור עם השאלה בעוד שבוע-שבועים ואולי אענה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/11/2017 13:10
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • טען עוד
 • 22.
  "עופקו" - שיטת ה"חיזוקים" של פיליפ פרוסט
  OPK 15/11/2017 08:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרי אלפי "חיזוקים" (לא מגזים) המניה נסחרת במחירי 2012. לפחות אצלו מדובר בכסף לפיצוחים.
  סגור
 • צודק
  אסף 15/11/2017 09:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא רכש כל כך הרבה מניות שזה צעק לי קניה, מאז הכל אדום.
  סגור
 • 21.
  GE vs CAT
  אמיר 14/11/2017 22:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כשאנחנו רואים איך CAT ירדה מ 110 דולר (אמצע 2014) עד ל 60 דולר (תחילת 2016) - ירידה של 45 אחוז. והיום היא מתקרבת ל 140 דולר (עליה של 130 אחוז מ 60 דולר). והכול בגלל מה ? אני משער כותרות האימה על האטה בסין והאפקט שיהיה לזה על כול העולם. זה מראה איך חברות ענק כאלה מסוגלות גם לבצע קאמבאק בתקופה קצרה ולערכים יותר גבוהים.
  סגור
 • מבחינת ההתייחסות זה דומה אבל
  שלמה גרינברג 15/11/2017 10:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מבחינת החברות זה בכלל לא דומה ואנסה להסביר הכול בקרוב
  סגור
 • מתחזיות אימה על האטה בסין והאטה עולמית
  cat 15/11/2017 08:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עברנו לתוכנית חידוש תשתיות לאומית בארצות הברית, בניהת חומה בגבול מקסיקו והרס עצום כתוצאה מהוריקנים (שהצפי שסופות כאלו זה הנוורמלי החדש).
  סגור
 • 20.
  מניית קווליטאו
  אסף 14/11/2017 19:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  משה נתקלתי באחרונה בחברת קווליטאו הישראלית שעוסקת בתחום הסמיקונקטורים ולייתר דיוק בבדיקות ושירותים ליצרניות של מעבדים. אני מודע לרמת הפוטנציאל בענף ולנסיקה של חברות בתחום. החשש שלי הוא מהראלי שהחברה עברה בשנה האחרונה. החברה חתמה על מספר עסקאות גדולות מאוד לכן אני חושב שהעסקאות כבר מתומחרות במחיר ,מה דעתך בעניין? מצד שני אני חושב שבגלל חוסר העניין במניה יש סיכוי שמשקיעים רבים לא מודעים לעניין לכן דוחות החברה ירכזו עניין רב. האם תוכל לתת לי עצות וכלים להבין יותר טוב. asaf@aonline.co.il
  סגור
 • לא מכיר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/11/2017 06:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • *שלמה (ל"ת)
  אסף 15/11/2017 11:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 19.
  EL מאז הכתבה שלך ב 19/8 טסה עוד 20 אחוז
  The Estee Lauder Com 14/11/2017 13:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ערכים למהלך תיקון - תכירו את המניה הבולטת בסקטור שחייב לקבל ייצוג בתיק שלכם פרשן וול סטריט של Bizportal מתייחס השבוע לסקטור שחייב לקבל ייצוג בתיק ההשקעות. לצאת מהקופסה שלמה גרינברג | 19/08/2017
  סגור
 • 18.
  ROKU הטיל הבליסטי ממשיך בנסיקה לשמים
  אנליסטים אפסים 13/11/2017 18:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברה הונפקה לפני חודש וחצי - מפרסמת דוחות פעם ראשונה ועולה בעקבות הדוחות בפאקינג 100 אחוז (מ 19 ל 38 דולר)
  סגור
 • בסדר, קראנו בפעם הראשונה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 14/11/2017 07:54
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 17.
  חברות הסייבר
  ורד 11/11/2017 21:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה על הסקירה . האם בכוונתך לסקור את ההתפתחות של חברות הסייבר וחוות דעתך בנושא בתודה
  סגור
 • גגלי כאן לכתבה מ 9/2016
  לורד 12/11/2017 09:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  על אחת הבעיות שנוצרו למשקיעים בסלים של מניות - והסיפור של מניית אמדוקס שלמה גרינברג | 22/09/2016 (**** כיום יש 2 תעודת סל על התחום HACK CIBR ****)
  סגור
 • תודה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 12/11/2017 12:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • מושקע בסייבר דרך תכלית סייבר תשואה עלובה
  מיקי 12/11/2017 09:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תחום חם תחום חם.איכשהו כל ייתר התחומים עלו בטירוףרק הסייבר (החם). כמעט לא עלה.אולי בעתיד
  סגור
 • הבעיה של תכלית סייבר
  שלמה גרינברג 12/11/2017 12:22
  הגב לתגובה זו
  3 0
  איני עוקב אחרי סלים ישראלים אבל בדקתי את הסל הזה עבורך. הבעיה שלו שכמו ה HACK הוא עוקב אחרי מדד ה ISE Cyber Security שלדעתי אינו בנוי נכון
  סגור
 • "כמעט לא עלה",CIBR עלתה כ55% מתחילת 2016 (ל"ת)
  משה 12/11/2017 10:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הסל של תכלית סייבר אינו ה CIBR (ל"ת)
  שלמה גרינברג 12/11/2017 12:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • להלן תשואות מתחילת 2017
  למשה 12/11/2017 11:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  cibr 11 , voo 15, qqq 30, soxx 44
  סגור
 • למשה - אם כבר מגיבים אז ה"אמת" זו גם אופציה
  האמת זו גם אופציה 12/11/2017 11:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הסייבר שלך עלה מתחילת 2016 ב 25 אחוז ולא 55 אחוז. זה בדיוק כמו העליה של sp500 VOO. תשווה את זה לנאסדק 100 QQQ שעלה 36 אחוז או לתעודת סל על הסמיקונדקטור SOXX שעלתה 95 אחוז באותו פרק זמן.
  סגור
 • טעות שלי,חישבתי מהתחתית של פברואר 2016 (ל"ת)
  משה 14/11/2017 16:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 16.
  DCIX המשך
  יונית 11/11/2017 21:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי למה התקפת אותי במענה לשאלתי בטורך האחרון? צללתי לחומר לפני השאלה ולא טעיתי, המניה אמנם ביצעה רוורס ספליט שהביא אותה מכמה עשרות סנטים ל-2.5 דולר ואז עלתה ביום אחד 320 אחוז ל-11 דולר והמשיכה ביום שלאחר מכן עד ל-28 דולר שזה יותר מ-1000 אחוז ביומיים מהמחיר של אחרי הרוורס ספליט, ועכשיו נעה סביב ה-11 דולר, אמנם חברה מסוכנת להחריד אבל בכל זאת טיסה מטורפת. המניה בסך הכל נמצאת במעקב אצלי עוד מימיה היפים יותר של המניה הארורה DRYS שהיא אחת הדומות, ובסך הכל שאלתי על התהליך, שבוע טוב ומבורך
  סגור
 • גגלי את המשפט הבא ותקבלי הסבר - זו תמיד אותה שיטה
  ליונית 11/11/2017 22:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השיטה של יורקוויל: משקיעה במניה - ומוכרת אותה בשורט
  סגור
 • DCIX ביצעה ספליט הפוך של 7056 ל-1 מיוני 2016
  DCIX 12/11/2017 17:07
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מי שהחזיק 7056 מניות ביוני 2016 מחזיק היום מניה אחת. גגלי DCIX SPLIT HISTORY ותראי את כול הספליטים. ההסבר שנתתי לגבי קרן יורקויל הוא ההסבר. העליות המטורפות והירידות המטורפות מתחילת נובמבר הם תוצאה של מלחמה בין טריידרים. נשארו מעט מאוד מניות בשוק (בגלל הספליטים, 50 אחוז מהם בשורט, טריידרים קונים את המניה בכול מחיר להכריח את השורטיסטים לקנות גם - זה מתדלק את התנודתיות הזו.
  סגור
 • 15.
  סלים בארץ שעוקבים
  Yariv 11/11/2017 19:16
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הי שלמה. איזה סלים בארץ עוקבים אחר החברות המוזכרות ?
  סגור
 • איני עוקב אחרי השוק בישראל (ל"ת)
  שלמה גרינברג 12/11/2017 12:25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 14.
  מלנוקס
  גב 11/11/2017 17:21
  הגב לתגובה זו
  2 1
  שלמה...האם יש השפעה על מלנוקס??
  סגור
 • השפעה של מה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 12/11/2017 12:25
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 13.
  teva
  dedi 11/11/2017 16:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם היא בסכנה ממשית של פשיטת רגל או חיסול בעלי המניות
  סגור
 • כפי שעניתי מספר פעמים צריך להמתין
  שלמה גרינברג 12/11/2017 12:27
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ולראות מה עושה המנהל החדש.
  סגור
 • ביום חמישי אנליסט מ HSBC דיבר על מחיר יעד של $6
  במילים "שש דולר" 11/11/2017 21:06
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הוא מציין מנגנון כפול שיביא לזה - אחד דילול של מניות (ינפיקו הרבה הרבה הרבה מניות לגייס כסף לשלם חובות) ושני אלו שמחזיקים באגח ידרשו להחליף את האגח במניות. אבל מה זה ירידה של עוד 50 אחוז - כול עוד לא תהיה פשיטת רגל - נכון ? אם לא תהיה פשיטת רגל אפשר להיות רגוע. In response to the credit downgrade, HSBC analyst Steve McGarry reduced his price target on TEVA to $6 from $26. In a research note, the analyst noted that Teva is a risky investment, issuing a “reduce” rating on the stock. He highlighted downside from future margin compression, lack of earnings growth and an “over stretched” balance sheet as drivers behind his more bearish outlook. McGarry wrote that any rights issue to deleverage the balance sheet will dilute equity investors, while the possibility of bondholders insisting on a debt-for-equity swap also serves as a risk
  סגור
 • עם כול הכבוד ל HSBC
  שלמה גרינברג 12/11/2017 12:31
  הגב לתגובה זו
  6 0
  עדיף לבדוק וגם האנליסט שנתן את חוות הדעת, Steve McGarry אינו אורים ותומים, % ההצלחה שלו הוא % 40.
  סגור
 • 12.
  ROKU ראית את הטיל האינטרקונינטלי בליסטי הזה ?
  אנליסים אפסים 11/11/2017 15:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אנליסטים אפסים שלא מבינים חברה שהונפקה רק לפני חודש. חושבים שהם מוכרים קופסאות TV (ישירות לצרכנים וגם ליצרני ה TV כך שזה מוטמע ב TV). מפרסמים דוחות פעם ראשונה ופתאום מתברר שהם מצליחים גם להרוויח הרבה מאוד כסף מפרסומות ומכירת ערוצי TV Roku said its advertising business, which more than doubled in size year to date, played a key role in fueling this growth. "Our penetration with TV advertising buying teams continues to grow as a share of our overall business," Roku said.
  סגור
 • 11.
  אם הרכישה תאושר
  איש 11/11/2017 15:23
  הגב לתגובה זו
  2 1
  ברודקום בדרך של טבע. חברה עמוסת חובות.
  סגור
 • 10.
  גילת
  חיים 11/11/2017 14:59
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אני יודע שאין צקשר. אבל אתה יכול להסביר את העליות האחרונות בגילת ?
  סגור
 • גילת
  שלמה גרינברג 12/11/2017 12:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גילת עולה מאז יוני בגלל מגוון סיבות. אם תעבור על ההודעות ועל הרבעון האחרון תבין גם מדוע
  סגור
 • 9.
  GE יום שני הגדול 13/11 מתקרב
  GE 10/11/2017 12:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המנכל יציג את האסטרטגיה שלו לחברה. אולי סוף סוף יהיה מהפך וזה יסומן כיום שבו מנית החברה התחילה לשנות כיוון. מאז הצגת התוצאות הרבעוניות ב 20.10 המניה ירדה עוד 15 אחוז. המנכל גם אמור לפרסם את ההחלטה לגבי הדיבידנד.
  סגור
 • עוד נכונות לGE גדולות ונצורות, אבל אל תחשוב עליה
  אריק 11/11/2017 07:10
  הגב לתגובה זו
  8 0
  במונחים שורטיסטים.
  סגור
 • שורט ? מחכה להזדמנות להשכיב שם כסף לשנים ארוכות (ל"ת)
  GE 11/11/2017 15:41
  הגב לתגובה זו
  10 1
  סגור
 • 8.
  חתיכת חוב
  מורין 10/11/2017 10:54
  הגב לתגובה זו
  3 0
  קטע הזוי מה שקראתי .יש לה בקופה 5 מיליארד דולר, ובשביל לקנות חברה תיקח הלואה של 88 מיליארד דולר חוב נוסף של כ- 40 מיליארד דולר בחברה הנרכשת .עולם הפוך ראיתי .
  סגור
 • הזוי? אולי אבל לא יוצא דופן (ל"ת)
  שלמה גרינברג 11/11/2017 09:28
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 7.
  שלמה , תודה על הסקירה . איפה זה מעמיד את טאואר לדעתך? (ל"ת)
  ראובן 10/11/2017 09:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • במצב טוב יותר משהיום
  שלמה גרינברג 11/11/2017 09:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כפי שרמזתי בכתבה, נא לקרוא
  סגור
 • שלמה תוכל להסביר למה משפר את מצבה (ל"ת)
  שי 11/11/2017 18:15
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • על טאור כתבתי עשרות פעמים מאז 2001 כולל בשנה האחרונה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 12/11/2017 12:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  הי שלמה שאלה לגבי דיסני
  אבי3 09/11/2017 23:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שאלתי אותך בעבר אבל לאחר השנה הנוכחית חושב שכדאי לשאול שוב, מה אתה חושב על עתיד החברה לאור הירידה המתמשכת בtv?
  סגור
 • איני מבין השאלה
  שלמה גרינברג 10/11/2017 08:53
  הגב לתגובה זו
  0 1
  "לאור הירידה המתמשכת בtv" אני מניח שאתה מדבר על ASPN שזה מקור ההכנסה השני בגודלו של החברה. ואכן זו בעיה אבל החברה מודעת ויש להניח שיעשו משהו
  סגור
 • דיברתי על espn אבל גם על abc
  אבי3 10/11/2017 11:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאור התחרות מנטפליקס אמזון פייסבוק וכו ולאור הירידה המתמשכת בטלוויזיה המסורתית ולאור זה שזה לא אזור הנוחות של דיסני(נניח לעומת cbs fox nbc וכו דיסני יחסית חלשה),, אני אומר כבר מזמן שהם צריכים לרכוש חברה שמתמחה בתחום הברודקאסט על מנת לחזק את כוחה גם שם וגם מול נטפליקס וכו באותו המגרש(לאחר הרכישה הם ינתבו את כוח החברה לתחום של נטפליקס לדוגמא ולא רק בטלוויזיה המסורתית).מה אומר?
  סגור
 • זו הצעה על שולחן הדירקטוריון שם מזה כשלוש שנים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 11/11/2017 09:26
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • אני לא שלמה, אך תחושת בטן אומרת לי שויאקום "על המדף".
  אריק 11/11/2017 07:15
  הגב לתגובה זו
  6 0
  נחיה ונראה.
  סגור
 • לשלמה - 440 אחוז אני נתתי את הלינק
  מה הקשר 12/11/2017 08:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעולם לא קניתי את המניה. אני בסהכ מצרף את המשפט שמופיע בכותרת הכתבה - ומה לעשות שזה המשפט שמופיע וזו הדרך היחידה למצוא את הכתבה במהירות. "מאז ירדה עוד 38 אחוז" זו רק עובדה שעושה את קריאת המאמר שוב פעם למעוד מעניינת. אל תתן לזה שום משמעות כאילו אני "מחפש" אותך.
  סגור
 • על ויאקום
  שלמה גרינברג 11/11/2017 20:37
  הגב לתגובה זו
  4 0
  "מאז ירדה עוד 38 אחוז", כותב עלום השם שברור לי מיהו. המשפט שהוא כותב, "תעזבו את המניה שטסה השבוע 440%, ותסתכלו על ויאקום " זו הכותרת שמישהו נתן (בעלי הטור לעולם אינם כותבים את הכותרת) וכנראה מי שנתן הכותרת כמו עלום השם לא קראו המאמר כלל. אז כפי שסיימתי הכתבה אז, "מי שירוץ ויקנה VIA על סמך הכתבה הזו, יעשה את אותה השטות שעשו האינדיאנים..." וכנראה עלום השם קנה המניה אז שייהנה מטיפשותו
  סגור
 • אני מסכים (ל"ת)
  אבי3 11/11/2017 17:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • גגל כאן לכתבה של שלמה על VIAB מ 3/2016
  מאז ירדה עוד 38 אחוז 11/11/2017 14:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מחפשים הזדמנויות? תעזבו את המניה שטסה השבוע 440%, ותסתכלו על ויאקום פרשן וול סטריט של Bizportal, משיב לשאלות גולשים, חווה דעתו על טראמפ ומנתח את ויאקום שלמה גרינברג | 18/03/2016
  סגור
 • 5.
  Swks כיצד מושפעת מהעסקה
  ג'ו 09/11/2017 18:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה יופי של כתבה שאלה כיצד רכישה של qcom ע"י ברודקום עלולה להשפיע על swks אם בכלל? והאם כישלון של העסקה יכול להוביל לרכישת swks ע"י ברודקום?
  סגור
 • כיצד אתה מצפה שאענה לשאלה כזו? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 10/11/2017 08:45
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • ענף השבבים
  ג'ו 11/11/2017 12:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם נראה לך שכיום כדאי להשקיע בענף השבבים באמצעות תעודת סל או באמצעות רכישת מניות ספציפיות? לדעתך איזו חברה בענף השבבים כיום היא האטרקיבית ביותר?
  סגור
 • עשה טובה ותחפש, עניתי על השאלה פעמים רבות
  שלמה גרינברג 12/11/2017 12:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואגב "איזו חברה בענף השבבים כיום היא האטרקיבית ביותר?" זו שאלה ליועץ שלך
  סגור
 • ממש לא מצפה וחבל לי ולך (ל"ת)
  ג 10/11/2017 17:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  האם יש לך תובנות בנוגע למטבע הדיגיטאלי? (ל"ת)
  מה עם הביטקוין? 09/11/2017 17:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אולי בכתבה הבאה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 10/11/2017 08:42
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 3.
  סרגון סרגון סרגון
  יובל 09/11/2017 17:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה מה חדש בחברת סרגון .. יודע משהו שאנחנו לא יודים? תודה על הכתבה
  סגור
 • לא (ל"ת)
  שלמה גרינברג 10/11/2017 08:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  Wix הקוסמת
  מקסים 09/11/2017 17:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה חברת ויקס יופי של חברה וגם יופי של מניה (הניבה לי יופי)האם הדוחות מדווחים לדעתך על החמרה מהותית ? תודה רבה
  סגור
 • "חברת ויקס יופי של חברה וגם יופי של מניה "
  שלמה גרינברג 10/11/2017 08:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבתי על "חברת הענק הישראלית" כפי שמתארים אותה כאן. הדוחות דווקא, לדעתי, מאותתים על שיפור אבל המחיר מטורף
  סגור
 • 1.
  רדהיל
  טל 09/11/2017 17:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ירדה אחרי הדוחות כ30% מערכה.האם צרה מהותית או דווקא תיקון מתבקש ונקודת כניסה נוחה.תודה רבה על תגובתך
  סגור
 • כתבתי מספר פעמים על החברה
  שלמה גרינברג 10/11/2017 08:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הדוחות בשבוע הבא תזכיר לי
  סגור
 • לא היו דוחות
  אבי3 09/11/2017 23:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הדוחות שבוע הבא, זו הייתה הנפקה.חברת חלום שהלוואי שתצליח
  סגור
 • חבר'ה מה יהיה? - מה הקשר לדוחות ?
  בבקשה שאלותאינטלגנטי 09/11/2017 20:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רדהיל קרסה ב-30% בעקבות תמחור הנפקה החברה זקוקה שוב לכסף, כשנה לאחר שגייסה בהנפקה דומה - והיא מגייסת 22.5 מיליון דולר, בהנחה על מחיר השוק אורי תומר התראות במייל 08.11.2017 19:32
  סגור
 • מרוול
  בנצי 13/11/2017 15:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה לעשות עים מרוול
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות