תעשיית הקרנות: על רקע הירידות בחודש מאי, מי גייסה ומי דיממה?

הירידות בשווקים שלחו את המשקיעים לחוף מבטחים - פסגות והראל נהנו מכניסה של כחצי מיליארד שקל לקרנות הכספיות בחודש החולף. צפו בנתונים המלאים

|
(1)
מטבעות כסף, צילום: Istock

בסיכום חודש מאי, תעשיית קרנות הנאמנות גייסה כ-735 מיליון שקל, כאשר נרשמה כניסה מאסיבית של כספים לנכסי חוף מבטחים, עם גיוסים של כ-740 מיליון שקל לקרנות הכספיות, מנגד לפדיונות קלים של כ-5 מיליון שקל בקרנות המסורתיות (לכתבה המלאה אודות התפלגות ההשקעות).

פסגות הובילה במסורתיות ובכספיות
בדיקת הגיוסים והפדיונות בקרב הגופים הבולטים ממצבת את קרנות הנאמנות של פסגות בראש טבלת הקרנות המסורתיות עם גיוסים בהיקף של 350 מיליון שקל, כאשר גם מתחילת השנה פסגות מובילה עם גיוסים של כ-2.2 מיליארד שקל. 

במקום השני נמצאות קרנות הנאמנות של הראל עם גיוסים של 321 מיליון שקל, כאשר מתחילת השנה מדובר בהיקף גיוסים של כ-1.8 מיליארד שקל. במקום השלישי מוקמו קרנות הנאמנות של מור, אשר רשמו גיוסים של כ-300 מיליון שקל בחודש מאי. 

גם בקרב הקרנות הכספיות דורגה פסגות בראש הטבלה בחודש מאי, עם גיוסים של כ-273 מיליון שקל, הראל במקום השני עם גיוסים של כ-224 מיליון שקל ומור במקום השלישי עם גיוסים של כ-96 מיליון שקל בחודש מאי.

קסם הובילה בקרנות המחקות
בראש טבלת הגיוסים של חודש מאי, עומדת קסם, עם גיוסים של כ-178 מיליון שקל, כאשר במקום השני מחזיקה מגדל שוקי הון אשר גייסה כ-145 מיליון שקל. מיטב תכלית, במקום השלישי, עם גיוסים של כ-77 מיליון שקל בחודש מאי.

הראל הובילה בקרנות הסל
בראש טבלת הגיוסים לקרנות הסל בחודש מאי עומדת הראל, אשר גייסה כ-108 מיליון שקל, כאשר קסם במקום השני עם גיוסים של כ-59 מיליון שקל. מנגד, מגדל שוקי הון ותכלית ספגו פדיונות בחודש החולף.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מגדל שוקי הון מאבדת את זה!
  שגיא שטיין תתעורר 05/06/2019 16:44
  הגב לתגובה זו
  2 1
  פערי עקיבה שליליים ברוב הקרנות המחקות. פדיונות חדים, תשואות גרועות. שמועות על חקירה של רשות לניירות ערך במשרדו של המנכ"ל החדש...הייתה הגאווה של הקרנות המסורתיות, עכשיו מעדיפים לחגוג במסיבות לעובדים על גב הלקוחות...מה קורה לכסף?!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות