רעיון השקעה: אג"ח קצר שעומד להימחק ב-9% תשואה - שווה קנייה?

איגרות החוב של ישראלום יימחקו ממסחר בסוף השבוע והמשקיעים יכולים לבחור האם להיחשף לאג"ח עם ערבות אישית של מתיו ברונפמן ויעקב שלום פישר שמספק תשואה נאה
|
(2)
שטרות שקלים
איגרות החוב של ישראלום עומדות להימחק ממסחר. לפני המחיקה, יתקיימו באיגרות החוב ארבעה ימי מסחר שלאחריהם יהפכו איגרות החוב לפרטיות. הנכס המרכזי של חברת ישראלום הוא החזקתה בשופרסל אך גם בחברות נוספות.

חברת ישראלום נמצאת בשליטת מתיו ברונפמן ויעקב שלום פישר. כחלק מהסדר החוב בעלי השליטה בחברה העניקו ערבות אישית למחזיקי האג"ח. מאחר והשניים סירבו לחשוף את היקף נכסיהם - מחזיקי האג"ח נאלצו לבחור האם לקבל ערבות אישית או לגבש הסדר חדש. המחזיקים בחרו בערבות האישית.

נכון להיום, לחברה שתי סדרות קצרות - אשר שולמו בהתאם ללוח הסילוקין. הסדרה הקצרה מאוד היא {ישראלום אגח ה} בהיקף כספי של 6.5 מיליון ערך נקוב. תשואת האג"ח עומדת על 9.1% (בתוספת הצמדה למדד) והיא נושאת של 0.44 שנים.

איגרת החוב המעט יותר ארוכה היא {ישראלום אגח ו} אשר לה מח"מ של 1.2 שנים והתשואה במסחר היא 8.25% (בתוספת הצמדה למדד). ההיקף הכספי של הסדרה מסתכם ב-67 מיליון ערך נקוב. האם מתיו ברונפמן ויעקב שלום פישר ישלמו את החוב בהתאם ללוח הסילוקין? את התשובות לכך ניתן יהיה לקבל רק בעת הפירעון המלא.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עדיף ציפור ביד מאשר הבטחות במכתב,
  pan 21/12/2014 18:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מצד אחד חברה בהפסדים כבדים מאד והון עצמי שלילי ענק, מצד שני גיבוי הבטחה באוויר, אם בטוח היה רוצה לשלם אז היה יכול לקנות בבורסה עכשיו בהנחה לא רעה , לא? -השאלה היא תשואה נטו 7-8% משתלם לסיכון הזה, אני היתי מצפה ליותר, לרמה תשואות אלו אפשר למצוא אג"ח אחר עם ביטחונות
  סגור
 • רוב החוב לבעלי שליטה, הזרימו כבר כמה מאות מיליונים (ל"ת)
  הזדמנו8ת 22/12/2014 12:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות