הגופים הגדולים מסתערים: 5 אג"חים שנפלו השבוע יותר מדי - צפו ברשימה

מדדי הקונצרני מזנקים כעת עד 1.4%. הציבור עדיין מוכר באופן מאסיבי אבל יש מי שמנצל את הפאניקה ואוסף סחורה
 |  (2)
גרף, צילום: Getty images Israel
הציבור מול המשקיעים המתוחכמים. פדיונות כבדים בקרנות הנאמנות אתמול הביאו את השוק הקונצרני לרשום את הירידה היומית החדה ביותר מאז 2011. הפדיונות הכבדים אמנם נמשכים גם היום, אבל מדדי האג"ח דווקא מזנקים, בגלל שיש מי שקונה מכל הבא ליד - הסוחרים המתוחכמים ובעיקר גופי הפנסיה והגמל (שניגוד לקרנות הנאמנות, לא סובלים מפאניקה מצד הציבור). במילים אחרות, הציבור נכנס לפאניקה ומוכר (כנראה באופן מוגזם), ומנגד, המשקיעים הגדולים סבורים שהירידה מוגזמת ולכן הם קונים.

מדד תל בונד 60 0% מדד תל בונד 335.94 0% מדד תל בונד 60 בסיס:335.94 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים כתבות נוספות בנושא: צלל אתמול 1.5% והיום מתקן מעלה בעליות שלמעל 1%. אתר Bizportal בעזרת מומחים בשוק ההון הרכיב רשימה של אג"חים שייתכן שחטפו יותר מידי, וכעת הם מעניינים לקניה. באופן כללי נציין כי נראה שעיקר הקניות היום הן דרך מדדי התל בונדים, אולי בשל סחירותם הרבה, ולא אג"חים ספציפים. אבל למי שמעדיף בפינצטה, הנה רשימה:

1. דה לסר אג"ח ד'

בשבועות האחרונים הייתה הסתערות ענקית של החברות האמריקניות על הבורסה. הנפקות של ספנסר, לייטסטון ואול-יר הניבו למשקיעים הפסדים משמעותיים. חברת דה-לסר גם היא חברת נדל"ן זרה אך לה יש היסטוריה חיובית מול המשקיעים ועד כה שילמה את כל חובותיה וללא תקלות או הסדרי חוב.

איגרת החוב של החברה מסדרה ד' דה לסר אגח ד 0% דה לסר אגח ד 97.36 0% דה לסר אגח ד סגירה:97.36 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 מחזור:-- לעמוד ציטוט נתוני אג"ח חדשות גרפים פרופיל חברה ביצועים כתבות נוספות בנושא: חטפו חזק יחד עם כל האפיק הקונצרני וכיום נסחרות בתשואה לפידיון של 6.5% בתוספת הצמדה למדד המחירים לצרכן. גורמים בשוק ציינו שהמרווח שבו נסחרות איגרות החוב מעל האפיק הממשלתי (כ-6.3%) הוא קיצוני עבור חברה אשר כמעט ואינה ממונפת.

2. אפריל נדל"ן אג"ח א'

איגרות החוב אפריל נדלן אגח א 0% אפריל נדלן 107.7 0% אפריל נדלן אגח א סגירה:107.7 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 מחזור:-- לעמוד ציטוט נתוני אג"ח חדשות גרפים פרופיל חברה ביצועים כתבות נוספות בנושא: הונפקו במסגרת הסדר החוב של יצחק תשובה בדלק נדל"ן. כחלק מן ההסדר העניק יצחק תשובה למשקיעים ביטחונות חזקים וגם ערבות אישית - שזה דבר חזק לכשעצמו. לכן - המשקיעים בשוק ההון מעריכים כי האג"ח אמנם צלל 2% תוך כשבוע - אבל הסיכון שבהחזקה אינו גבוה. האג"ח נושא מח"מ של 2.8 שנים ומספק למשקיעים תשואה שקלית ברוטו של 5.1%.

3. כלכלית ירושלים - איגרות חוב קצרות

המשבר בשווקים ברוסיה פגע קשות באיגרות החוב הארוכות של כלכלית ירושלים. עם זאת, בינתיים, בחברה ממשיכים לרכוש בשוק את איגרות החוב הקצרות - {כלכלית ים אגח ה} ו{כלכלית ים אגח ז}. מדובר באיגרות חוב במח"מ של 0.45 ו-0.7 בהתאמה.

גם אם המשבר ברוסיה יחריף, גורמים בשוק ההון מעריכים כי כלכלית לא תתקשה לשלם את החוב של איגרות חוב אלו. תשואות האג"ח המגולמות במחיר הנוכחי בשוק עומדות על 7.9% ו-7.2% בהתאמה בתוספת הצמדה למדד המחירים לצרכן. איגרות חוב אלו חטפו הרבה פחות מהשאר ולכן כנראה שמדובר בהזדמנות - בייחוד עם אליעזר פישמן קונה. אגב, מאותו הנימוק ניתן לשקול לרכוש את {מבני תעש אגח יג} שנסחרת במח"מ של 0.5 ומספקת תשואה שקלית של 5.95%.

4. אלמוגים - אגח ב'

שוק הנדל"ן למגורים הצליח להפיל לא מעט איגרות חוב של חברות יציבות וטובות לטריטוריה של אג"ח זבל - בשל המינוף הגבוה. חברה קטנה אך פחות מוכרת למשקיעים היא אלמוגים, שלה איגרות חוב {אלמוגים אגח ב} שנסחרות בתשואה של 8.5% בתוספת הצמדה למדד על מ"מ קצר של 2.2 שנים.

כנגד האג"ח ישנם שעבודים על עודפי פרוייקטי נדל"ן של החברה בעפולה ובאילת . כמו כן, ישנם שעבודים נוספים של מספר נכסים קטנים. אחד הפרוייקטים שאמור לשרת את החוב למחזיקי האג"ח הוא פרוייקט מגורים בנשר שעתיד לכלול 250 יחידות דיור. במסגרת שלב טרום מכירה מכרה החברה 100 הרשמות בהיקף של 96 מיליון שקל - דבר המעיד על ביקוש רב. השלמת המכירות והפרוייקט - ייאפשרו לחברה להחזיר את הכסף לנושים בהסתברות גבוהה.

5. אלבר אג"ח י'

המכה שחטף שוק האג"ח פגעה גם באיגרות חוב של חברות יציבות, רווחיות ותזרימיות. אחת מהן היא אלבר, שלה סדרות אג"ח רבות. אחת מהסדרות היא {אלבר אגח י} שנושאת מח"מ של 0.65 שנים ונסחרת בתשואה ברוטו של 3.88% (בתוספת הצמדה למדד המחירים לצרכן). למחזיקי האג"ח יש גם שעבודים על ציי רכב של החברה כך שהסיכון שהאג"ח לא ישולם הוא נמוך. קרן האג"ח נפרעת בשישה תשלומים רבעוניים עד מרץ 2016 - כך שהמשקיעים נפגשים עם החוב לחברה בצורה רציפה.

*אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או אג"חים ספציפיות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כשהעדר שועט שום דבר לא יכול לעמוד בדרכו (ל"ת)
  זקן 18/12/2014 12:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  לא ניתן היה להשיג את דה לסר בזול ,כסף על הריצפה (ל"ת)
  משקיעון 17/12/2014 20:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור