מקימים עסק בחו"ל? היבטי מס שחשוב שתכירו

|
office, צילום: יח"צ

לא מעט ישראלים בוחרים להקים עסקים בחו"ל. כמו כן, לא מעט חברות ועסקים בוחרים להרחיב את הפעילות העסקית שלהם מעבר לגבולות הארץ ולהציע את השירותים או המוצרים שלהם גם בחו"ל. הקמת עסק בחו"ל או הרחבת פעילות עסקית קיימת בישראל גם לחו"ל, אינם עניין של מה בכך. מיסוי בינלאומי מהווה מרכיב מאוד חשוב עבור כל גוף עסקי או פרטי, אשר מעוניינים לסחור ולמכור מוצרים ושירותים ברחבי העולם ללא בעיות. למרות זאת, במציאות שאנו חיים בה כיום, כל אדם יכול להקים עסק בחוץ לארץ באמצעות שימוש באינטרנט, בעוד שהוא עצמו שוכן בארץ. על מנת שאדם או חברה מעין אלו יתמודדו בצורה הטובה ביותר בסוגיות העומדות על הפרק בתחום מיסוי בינלאומי, כל שעליהם לעשות זה להיעזר במומחה למיסוי בינלאומי.

מיסוי בינלאומי בעבר ובהווה
בעבר, היה נהוג בישראל להטיל מס על מקורות ההכנסה שהיו ידועים ברחבי המדינה בלבד ולא משנה אם האדם היה תושב הארץ או תושב מדינת חוץ. משנת 2003 בוצעה רפורמת מס, על פיה אדם מחויב במס על כל ההכנסות שלו ולא משנה אם מדובר בהכנסות בתוך המדינה או מחוץ למדינה. כל אדם שמוגדר כתושב ישראל, נדרש לדווח ואולי אף לשלם מס על הכנסותיו הכלל עולמיות. לעומתו, כל אדם שמוגדר כתושב חוץ, ישלם מס רק על הכנסות ישראליות. על פי מבחן התושבות, מכריע מס הכנסה בכל הנוגע לסוגיות מיסוי בינלאומי. מס הכנסה יבחן את מרכז חייו של אדם בכלל ההיבטים בחייו כגון: מקום המגורים שלו, מקום העבודה שלו ועוד ובהתאם לכך יחליט האם הוא יוגדר כתושב מקומי אשר יתחייב במס על כל הכנסותיו או כתושב חוץ שיידרש במס רק על הכנסות ישראליות וזאת בהתאם לאמנות המס השונות הקיימות והחתומות מול רשויות המס בישראל.
ומה לגבי חברות?
אם אתם תוהים מה לגבי חברות בכל הנוגע למבחן התושבות ובהתאם לכך- היטל המס, הרי שרשות המס תבחן על פי 2 שאלות מרכזיות האם החברה נחשבת כחברה מקומית או לא מקומית. השאלות הן: 1. היכן התאגדה החברה 2. מי שולט בחברה ומהיכן מתבצע הניהול בפועל, בארץ או בחו"ל?
קיימת כיום התנגשות בין מדיניות גביית מס במדינות שונות הן בנוגע לפעילות עסקית של אדם פרטי בחוץ לארץ והן בנוגע לפעילות עסקית של חברות בחוץ לארץ. ישראל חתומה עם מדינות רבות על אמנות בינלאומית למניעת כפל מס, בעלות קריטריונים שונים שבהם קובעים מיה המדינה שתמסה ראשונה ומיהי המדינה שתמסה את יתרת המס השיורי בהתאם למדיניות המס בכל מדינה.
יש לציין בנוסף שעל פי פקודת מס הכנסה, אמנות המס גוברות על הדין הפנימי. כך לדוגמא: ישראלי אשר מתגורר בארץ והקים חברה בחו"ל המנוהלת בחו"ל, החברה תשלם מס לאותה המדינה בה החברה תושבת מס ולא למדינת ישראל, אף על פי שבעל המניות מתגורר בישראל. על משיכות רווחיו של בעל המניות מן החברה ישלם מס בארץ מעצם היותו תושב ישראל.
מדוע כדאי להיעזר במומחה מיסוי בינלאומי להקמת עסק בחו"ל
מכיוון שהחוקים בנוגע למיסוי בינלאומי הינם מסועפים ומורכבים, חשוב מאוד לבחור במומחה למיסוי בינלאומי, אשר ייסע לכם בכל הנוגע להסדרי המס השונים הכרוכים בהקמת העסק שלכם בחוץ לארץ ובניהולו השוטף. חשוב מאוד לבחור את המומחה הטוב ביותר בתחום זה, המכיר את התקנות והחוקים הרלוונטיים באופן רחב היקף ומשמעותי. מומחה מעין זה יסייע לכם להבין איזה מס נדרש לכם לשלם ולמי עליכם לשלם אותו, על מנת שלא ייווצר מצב שבו תשלמו מס כפול או מס למדינה הלא נכונה.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

למידע נוסף היכנסו https://www.gscpa.co.il

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות