פרוטוקלי הפד' נחשפים: חלק ממשתתפי הועדה התלבטו אם להעלות ריבית

מדדי וול סטריט נסחרים בירידות חדות. המשקיעים מתמקדים בדברי הפד' בחיפוש אחר אופטימיות
|
החלטת הריבית

שבועיים אחרי ההחלטה על העלאת הריבית לראשונה מאז שנת 2007, נחשפים היום הפרוטוקולים של אותה פגישה דרמטית. הפרוטוקולים מצביעים על כך שאמנם רובם של משתתפי הועדה היו בטוחים כי הגיע הזמן לפעולת ההלאה, אך הדעות עדיין חלוקות לגבי רמת האינפלציה העתידית במדינה שעלולה להישאר נמוכה לאורך זמן. תסריט שעלול לעכב רצון להעלאות ריביות נוספות.

עם פרסום הפרוטוקלים, מדדי המניות בוול סטריט הציגו המשך ירידות, כאשר המדד הבולט בחולשתו הוא ה  דאו ג'ונס +1.22% דאו ג'ונס 28,015.06 +1.22% דאו ג'ונס סגירה:27,677.79 פתיחה:27,839.68 גבוה:28,035.85 נמוך:27,839.68 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים כתבות נוספות בנושא:  שיורד כ-1.4%. 

"חלק מהמשתתפים טענו כי התלבטו כלפי ההחלטה על העלאת ריבית משום שלא היו בטוחים שהאינפלציה יכולה לשוב לכדי 2% בשנה בטווח הקרוב". כך טוענים הפרוטוקולים. נציין כי למרות ההתלבטות של חלק ממשתתפי הועדה, ההחלטה על העלאת הריבית ב-0.25% נלקחה פה אחד.

התפתחויות נוספות לגבי רמת המחירים בארה"ב יהוו גורם מכריע בשנה הקרובה לגבי קצב פעולות העלאות הריבית העתידות - אם בכלל. זה המקום להזכיר שהנפט היום הגיע לשפל של יותר מעשור ואמור להמשיך להשפיע על רמת המחירים בארה"ב בה גלון דלק ממוצע עולה פחות מ-2 דולר. 

כרגע באופן כללי הצפי הוא להעלאה נוספת בת 0.25% בשנה הקרובה. אם כי אם נסתמך על התלבטותם הנוכחית של חלק מנציגי הפד', ההחלטות העתידיות לגבי העלאת הריבית יהיו יותר קונטריברסליות. 

בראיון מהבוקר סנטנלי פישר סגן יו"ר הפד' טען שהשוק חוזה שתי העלאות ריבית, אך קיים סיכוי שהוא לא לוקח מספר נתונים בחשבון ולכאורה החיזוי הוא שמרני מדי. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות