במגמת שיפור: מחירי הבתים בבריטניה עלו חודש שני ברציפות, לונדון נוסקת

כך עולה מנתוני Nationwide Building Society. המחירים רחוקים ב-9% בלבד משיא המחירים של ערב המשבר של 2007-2008
 | 
בריטניה
מחירי הבתים בבריטניה עלו בחודש יוני זה החודש השני ברציפות והשלימו את העלייה השנתית החדה ביותר מאז ספטמבר 2010 – 1.9%. בחודש החולף עלו המחירים בשיעור של 0.3% לרמה ממוצעת של כ-257,300 דולר.

הנתון המעניין הוא שהפער בין מחירי הבתים בלונדון לבין שאר בריטניה הוא הגדול ביותר שנרשם מעולם. המחיר הממוצע של נכס מגורים בלונדון עומד כיום על 484,100 דולר, כפול מהממוצע במדינה.

"הביקוש לבתים נתמך על ידי שיפורים קלים בשוק התעסוקה והקלה בתנאי קבלת משכנתאות", אומר רוברט גרדנר, הכלכלן הראשי של הגוף הפיננסי Nationwide Building Society. "השיפור בכלכלה העולמית גם נותן את אותותיו החיוביים על השוק."

בחודש האחרון רשם מדד אמון הצרכנים את גידול החד ביותר בשנתיים האחרונים. הכלכלה חזרה להראות סימני צמיחה ברבעון הראשון וב'בנק אוף אינגלנד' אמרו השבוע כי הבראת הכלכלה נראית באופק.

ברבעון השני של 2013 נרשמה עלייה של 0.4% במחירי הבתים לעומת הרבעון הראשון ובהשוואה לרבעון השני אשתקד נרשמה עלייה של 1.4%. לונדון ממשיכה להיות העיר היקרה ביותר. בסך הכול מחירי הבתים בבריטניה רחוקים ב-9% בלבד מערב המשבר הכלכלי של השנים 2007-2008 ואילו המחירים בלונדון גבוהים ב-5% מהמחירים בתקופה זו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה