מה מבדיל אותנו? Bizportal ב-3 שאלות למנכ"לים הכי גלובאלים - פרויקט מיוחד

לרגל החג, שלחנו 3 שאלות זהות למנכ"לים של נייס, אלביט מערכות, מלאנוקס, בבילון ופרוטרום. פרויקט חובה ליום העצמאות, כנסו...
 | 
(2)
להיות ישראלי...
לרגל יום העצמאות ה-64 של מדינת ישראל, פנה Bizportal למנכ"לים של חברות תעשייה ציבוריות מהבולטות בישראל הפועלות ברחבי העולם וקיבל את תשובותיהם לשלוש שאלות זהות.

זאבי ברגמן, נשיא ומנכ"ל נייס סיסטמס :

מה מבדיל אתכם כחברה ישראלית מהמתחרות שלכם בעולם?
"חברות ישראליות מתבלטות ביצירתיות שלהן, ביכולת שלהן לספק מענה מהיר לשינויים, ובגופי מכירות אגרסיביים. העובדים מפגינים ראש גדול, חשיבה מחוץ לקופסה ומחוייבות לחברה וללקוחותיה, ומוכנות מאומצת לעבודה".

איך לדעתך מעריכים כיום את החברות הישראליות בעולם? "ישראל נתפסת כאחד ממרכזי החדשנות החשובים בעולם וישנה הערכה עצומה לטכנולוגיה הישראלית ולמהנדסים הישראלים. לשמחתי הגענו לשלב שבו החברות הישראליות אינן נתפסות כמקשה אחת אלא התעשייה מכירה את הגיוון הקיים בין החברות ומתייחסת לכל חברה לגופו של עניין".

מה אתה מאחל לענף בו אתה פועל בישראל לשנה הבאה?
"המטרה של ההיי-טק הישראלי היא להכפיל את גודלו כל 4-5 שנים. לשם כך הוא צריך לגדול בכ-20% כל שנה. אני אשמח אם יבנו פה חברות ישראליות גדולות, שחברות שמיצו את הפוטנציאל שלהן יימכרו ושענקי התוכנה הבינלאומיים ירחיבו את פעילותם פה. אני מאחל תעסוקה מלאה בענף, התרחבות של התעשייה לפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, וספציפית יותר, מועסקים חרדים, ערבים ומבוגרים.הייתי רוצה לראות את ה"אינסטגראם" הבא נבנה בארץ ושכולנו נתחיל לחלום יותר בגדול".

יוסי אקרמן, מנכ"ל אלביט מערכות

מה מבדיל אתכם כחברה ישראלית מהמתחרות שלכם בעולם? "ניתן למצוא באלביט שילוב יוצא דופן בין הבנת הצרכים המבצעיים והשרות הצבאי לבין היותנו חברת היי טק. כתוצאה מכך אנו יכולים להציע ללקוחותינו פתרונות יצירתיים שבזכותם אלביט מערכות ממוקמת כמובילה בתחום עיסוקה".

איך לדעתך מעריכים כיום את החברות הישראליות בעולם? "החברות הישראליות מוערכות בעולם על רקע העובדה שהן מתקדמות מבחינה טכנולוגית. הרוכשים יודעים שיקבלו בתמורה לכספם מערכות הניצבות בחזית הטכנולוגיה העולמית, העונות לצרכים המיוחדים של כל לקוח ולקוח".

מה אתה מאחל לענף בו אתה פועל בישראל לשנה הבאה? "בראש ובראשונה אני מאחל לכולנו כי השנה הבאה תהיה שנה של שלום, ביטחון ויציבות כלכלית. יחד עם זאת, בהתחשב בענף בו אנו פועלים, אני מאחל לעצמנו כי נדע להיות תחרותיים מול חברות מתחרות בחו"ל. אני מאחל לכולנו שנצליח לקדם שיתופי פעולה בין התעשיות הישראליות תוך כדי שיתופן של תעשיות קטנות מהפריפריה בעשייה של כולנו".

איל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקס:

מה מבדיל אתכם כחברה ישראלית מהמתחרות שלכם בעולם? "העובדים שלנו יותר יעילים. אני חושב שהמהנדסים הישראליים הם יעילים מאוד. חלק מהתעוזה זה לנסות ולהצליח".

איך לדעתך מעריכים כיום את החברות הישראליות בעולם? "יש הערכה גבוהה מאוד בעולם לחברות הישראליות מבחינת יכולת הביצוע ומבחינת היכולת הטכנולוגית".

מה אתה מאחל לענף בו אתה פועל בישראל לשנה הבאה? "אני מאחל לכולם שיגדלו. שנראה את החברות הישראליות יוצרות ערך מוסף משמעותי וגודלות גם בהכנסות וגם ברווחים. מבחינתי ישראל היא בהחלט מקום שטוב מאוד להיות בו, גם בזכות כוח האדם המצויין שיש פה וגם בגלל התנאים האחרים שמתקיימים פה".

אלון כרמלי, מנכ"ל בבילון

מה מבדיל אתכם כחברה ישראלית מהמתחרות שלכם בעולם? "המולטי תרבותיות – השוק הישראלי יודע להתמודד עם עבודה מול הרבה שווקים ועם תרבויות שונות, יותר טוב מהמתחרים בעולם. מכיוון שהשוק הישראלי הוא שוק קטן, קולט עלייה ממדינות רבות ומוטה ייצוא, קיימת אצלנו הבנה מובנית שאין מקשה אחת שנקראת 'שוק בינלאומי', אלא לכל שוק יש את האפיון והצרכים שלו. אצלנו, לדוגמא, חצי מעובדי החברה הם עולים חדשים, ובתחום התמיכה ושרות הלקוחות של בבילון, העובדים מספקים מענה ב- 20 שפות שונות".

איך לדעתך מעריכים כיום את החברות הישראליות בעולם? "קיימת הערכה גבוהה מאוד לחברות הישראליות, לעובד הישראלי, ולטכנולוגיה שיוצאת מישראל. הישראלים נתפסים בעולם כחדשנים ואמינים. אנחנו מקבלים את התחושה הזו בעיקר מכיוון השותפים העסקיים ומחברות נוספות שמנהלות איתנו קשרי מסחר כאלה ואחרים ברחבי העולם. באינטרנט אין גבולות גיאוגרפיים, כך שבתחום שלנו, ה'ישראליות' אינה משפיעה לכאן או לכאן על לקוח הקצה, ואנחנו לא מרגישים ביחס עודף או נחות".

מה אתה מאחל לענף בו אתה פועל בישראל לשנה הבאה? "אני מאחל שההיי טק הישראלי ותעשיית האינטרנט, ימשיכו להוות אי של יציבות בתוך אי הוודאות הכלכלית ששוררת בימים אלו בעולם. ובהסתכלות מקומית אל התעשייה בישראל, אני מאחל לנו שנצליח, לצד חברות נוספות שמובילות איתנו את התחום, להמשיך ולייצר אתגרים כאלה שימשכו את הדור הצעיר להצטרף לתעשיית ההיי טק והאינטרנט, ויבחרו בה על פני אלטרנטיבות בתעשיות אחרות ובמדינות אחרות".

אורי יהודאי, מנכ"ל ונשיא חברת פרוטרום

מה מבדיל אתכם כחברה ישראלית מהמתחרות שלכם בעולם? "העובדה שהשוק בישראל הוא שוק קטן מחייבת אותנו להיות שחקן גלובלי. אני חושב שבישראל יש הרבה מאוד יזמות ותעוזה כמו גם מחוייבות ונחישות ברמה גבוהה. מצד שני אנחנו פחות מאורגנים ומסודרים ולכך יש גם השפעות פחות חיוביות מאחר ואנחנו מתחרים מול חברות גדולות ומסודרות יותר".

איך לדעתך מעריכים כיום את החברות הישראליות בעולם? "אני חושב שיש הערכה רבה מאד לחברות הישראליות בעולם ויש לכך לא מעט דוגמאות. למשל, לפני 5-6 שנים הינו מספר 100 בעולם מבחינת חברות הפועלות בתחום הטעמים והיום אנחנו מספר 7. אנחנו נתפסים כגמישים ויצירתיים וכאנשי עסקים קשוחים וממולחים יחסית. הישראלים מאד נחושים ורעבים ביחס למשל לאנשי העסקים האירופים".

מה אתה מאחל לענף בו אתה פועל בישראל לשנה הבאה? "מבחינתנו כחברה ישראלית ציונית שפועלת בעולם ומעסיקה כיום כ-2000 עובדים ברחבי העולם, הייתי מצפה לחזרה לצמיחה חיובית ולפחות 'עליהום' על חברות ואנשי העסקים הישראליים וליותר עבודה משותפת כדי לחזור לעסקים פוריים. צריך להפסיק 'לאכול אחד את השני' בישראל על מנת לבנות חברה בריאה ומסבירת פנים".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לאורי יהודאי
  אייל 26/04/2012 11:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עוד משהו שמבדיל אותנו זה שאנחנו עובדים 13 שעות ביום ובאירופה 8
  סגור
 • 1.
  פרוייקט יפה אבל מוטה
  משקיע 26/04/2012 11:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בחרתם באמת במנהלים עם חזון ומוטיבציה. לצערנו יש גם הרבה חזירים ומושחתים בין המנהלים של חברות ישראליות. הדוגמא נאחרונה היא מנהלי חברת הביטוח איילון שמקצצים בשכר העובדים אבל לוקחים לעצמם שומן מלוא חופניים (וזה שמדובר באנשים " יראי שמיים" רק עושה את זה מחליא עוד יותר). כמו שאת המנהלים שבחרתם צריך להוקיר, את המנהלים הרעים צריך להוקיע ולהקיא.
  סגור