חגיגה בבריטניה: הפוטסי טס 3% אחרי שהנגיד החדש הפתיע לטובה

הליש"ט צוללת ב-1.5% ל-1.505 דולר לליש"ט. הנגיד החדש, מרק קרני, רמז כי יותיר את הריבית בבריטניה על 0.5% יותר זמן ממה שציפו המשקיעים
|
מארק קרני

הפתעה לטובה בבריטניה: נגיד הבנק המרכזי החדש , מרק קרני (הקנדי), פירסם לראשונה הצהרה בה רמז כי יותיר את הריבית על כנה למשך זמן ארוך יותר ממה שציפו המשקיעים.

מדובר בפעם הראשונה בה התפרסמה הצהרה לאחר החלטת הריבית במסגרתה הבנק המרכזי החליט להותיר את הריבית על כנה ברמה של 0.5%. בנוסף הודיע כי ימשיך את תוכנית רכישות האג"ח בהיקפה הנוכחי.

בשעה זו מזנק מדד הפוטסי ב-3% והליש"ט צוללת ב-1.5% ל-1.505 דולר לליש"ט . גם הבורסות באירופה מגיבות בעליות חדות של 2% בדאקס ו-2.5% בקאק.

"בבריטניה היו עוד סימנים לכך שההתאוששות נמשכת, למרות שהיא נותרה חלשה במונחים היסטוריים ומידה מסויימת של חולשה צפויה להימשך עוד זמן מה" נכתב בהצהרה של הנגיד הבריטי שפורסמה באתר הבנק המרכזי.

ההצהרה גם הציפה את הרעיון שיהיה שימוש עתידי בתחזית גם בישיבה הבאה שתתקיים באוגוסט. "הבנק המרכזי של בריטניה אינו נוהג לפרסם הצהרה לצד החלטת הריבית, אך מאחר וזו היתה הישיבה הראשונה של קרני כנגיד, הם החליטו לחרוג ממנהגם" אמר קרייג ארלם, שווקים באלפרי UK.

בשעה זו נושא נגיד הבנק המרכזי של האיחוד האירופי, דראגי, את נאומו לאחר שהותיר את הריבית על כנה. לדבריו, "נמשיך במדיניות המרחיבה ככל שנזדקק לה".

הסנטימנט בשוק המנית בבריטניה ימשיך להיות חיובי

רונן מנחם, מנהל מחלקת השקעות ואסטרטגיה במזרחי טפחות אמר בתגובה להודעת הריבית בבריטניה: "הודעת הריבית בבריטניה לא הפתיעה. לדעתי, גם התוספת הלא שגרתית להודעה, לפיה מסתמנת התאוששות בממלכה, לא צריכה להתקבל בהפתעה; זאת, למרות ההתלהבות בבורסת המניות של לונדון, שעולה 3%".

"בתעשייה, בענפי השירותים, בבנייה ואצל משקי הבית, ניכרים לאחרונה תנופה, התאוששות ושיפור בהלך הרוח. כך ניתן ללמוד ממדדי מנהלי הרכש, ההוצאות והסנטימנט השונים. גם המדד המשולב של ארגון OECD מצביע על התאוששות. ניתן לראות באינפלציה הבסיסית בבריטניה, שהקצב שלה גבוה יותר מאשר בגוש האירו, עדות לכך שאין בה האטת יתר".

"נוסח ההודעה, לפיה ההתאוששות המיוחלת בדרך, אך לא במידה שתגרום לריבית לעלות, רצוי מאוד לשוק המניות. להערכתי, הסנטימנט בשוק המניות הבריטי יוסיף להיות חיובי".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות