אירופה מצטרפת לגל הירידות: מדד הדאקס מאבד 2.2%, הפוטסי 1.75%

הנפילות במזרח והירידות בוול סטריט אמש מעיבות גם על אירופה. הדאקס הגרמני מגיב גם לנתוני מאקרו המעידים על התכווצות בפעילות הכלכלית
|
אירופה יורדת
הבורסות האירופיות מגיבות בירידות חדות של כ-2% למפולת שארעה הבוקר בשוק היפני והפילה את מדד הניקיי ב-7.3%. באירופה מגיבים בשלילה גם לדיווחים על התכווצות בפעילות היצרנית בסין ולירידות השערים אמש בוול סטריט.

בשעה זו נופל מדד הדאקס הגרמני ב-2.2%, הקאק הצרפתי נופל בשיעור דומה, הפוטסי הבריטי מאבד 1.75% והבורסה במילאנו נופלת ב-2.6%.

בנוסף מגיבים המשקיעים לנתונים מעורבים באירופה כאשר מדד ה"פלאש" PMI, כלומר הנתונים הראשוניים של מדד מנהלי הרכש בגוש האירו עלה לרמה של 47.7 נקודות במאי, הרמה הגבוהה ביותר מזה שלושה חודשים. הנתונים אומנם מעידים על שיפור במדד מנהלי הרכש במגזר היצרני בגרמניה שטיפס ל-49 נקודות ועדיין מעיד על התכווצות בפעילות היצרנית (מתחת ל-50 נק'). בשוק ציפו ל-48.5 נק' לאחר שהנתון הקודם עמד על 48.1 נקודות.

לעומת זאת מדד מנהלי הרכש במגזר השירותים בגרמניה היה נמוך מהציפיות והסתכם ב-49.8 נקודות לעומת צפי ל-50 נק', אך עדיין מדובר בשיפור ביחס לחודש הקודם אז עמד המדד על 49.6 נקודות. נציין כי שני המדדים, מהמגזר היצרני וממגזר השירותים מעידים על התכווצות בפעילות הכלכלית בכלכלה המובילה של אירופה.

בבריטניה התפרסמו נתוני התמ"ג החודשי והצפי השנתי שתאמו במדויק את הציפיות ועמדו על 0.3% ו- 0.6% בהתאמה. נראה שמדד הפוטסי שמאבד 1.9% נסחר בעיקר על רקע הסנטימנט השלילי בשוקי העולם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות