הסנטמינט הצרכני: נמצא כמעט בשיא, מה הצרכנים בארה"ב לא לוקחים בחשבון?

 |  (1)
הדוח של מישיגן
בחודשים האחרונים הסנטימנט הצרכני בארה"ב נרגע מעט לאחר שהציג שיפור משמעותי בשנת 2014. על פי הצהרת הבנק המרכזי מאמצע השבוע, החולשה בשוק הצרכני הגיע בעיקר בשל סיבות זמניות, כאשר העיקרית בינהן היא החורף האמריקני שהיה קשה השנה מהרגיל. מהדיווח של אוניברסיטת מישיגן (בשיתוף רויטרס) מהיום. נראה כי אכן החושלה בשוק הצרכנות האמריקנית הינה זמנית. 
על פי הדוח הסנטימנט הצרכני של מישיגן, מדד הסנטימנט עלה בחודש אפריל לכדי 95.9 נקודות. בחודש מארס, המדד הציג קריאה נמוכה יותר. הקריאה בחודש אפריל, הייתה  כמעט הגבוהה ביותר  מאז שנת 2007. הקריאה הזו מביאה את ממוצע הסנטימנט הצרכני בחמישה החודשים האחרונים לכדי הממוצע הגבוה ביותר מאז חודש מאי 2004. 
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
כנראה שהצרכנים אינם לוקחים בחשבון את ההשפעה הנגטיבית שיש לעלייה בריבית על המומנטום לעומת המומנטום החיובי שיש לעלייה בשיעור התעסוקה והעלייה במשכורות. כך אומר ריצ'ארד קורטין בניתוח של הדוח שפורסם עם פרסום הדוח עצמו. 
קורטין הוסיף כי "בעבר יחסי הגומלין בין צפי לעלייה בריבית לסנטימנט הצרכני התקיימו באופן ברור יותר. אם כי לאורך ההיסטוריה לא נרשמה ריבית אפסית לאורך כל כך הרבה זמן ולכן כנראה שיחס הגומלין התטשטש". 
קורטין הוסיף כי "בעבר יחסי הגומלין בין צפי לעלייה בריבית לסנטימנט הצרכני התקיימו באופן ברור יותר. אם כי לאורך ההיסטוריה לא נרשמה ריבית אפסית לאורך כל כך הרבה זמן ולכן כנראה שיחס הגומלין התטשטש". 
עוד התפרסם היום בארה"ב כי מדד ה-ISM למגזר היצרני ירד בחודש אפריל לרמה הנמוכה ביותר שלו מזה שנתיים. על םי הדוח, העלייה בהזמנות שנעשו, עומעמו בעקבות הירידה בגיוס העובדים שנעשה באותו החודש. 
תוצאה זו אמורה להדאיג את המשקיעים כאשר זהו הסממן הראשון לירידה בשיפור התעסוקתי שנעשה במדינה בחודש אפריל. נציין כי שוק התעסוקה לא סבל עד כה מהירידה בפעילות הכלכלית שנעשתה השנה בארה"ב. מדד ה-ISM מרמז כי מצב זה בר שינוי וקיימת האפשרות שנראה אותו כבר החודש.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  איזה הגהה גרועה
  דר. עצבים 03/05/2015 06:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל הטקסט לא שווה - התוכן מלא שגיאות והמסר מנותק מרוח שוקי ההון
  סגור