האטה גלובלית? זו החברה שמנהליה לא רואים סימנים למיתון

חברת האניוול אשר פועלת בתחומים צומחים המאפשרים רווחיות גבוהה, נמצאת במומנטום חזק במשך עשור ועדיין מקבלת המלצות קניה מכ-80% מהאנליסטים

|
(40)

זה הכל הנהלה, הנהלה והנהלה, האניוול (סימול:HON) מול GE: באוקטובר 2000 ובתוך המולת התפוצצות הבועה הגדולה בשוק המניות דאז, הופתעה וול סטריט לגלות שג'ק וולש, מנהלה האגדי של ג'נרל אלקטריק (סימול:GE), הציע לרכוש, ב-42 מיליארד דולרים במזומן, את המתחרה הגדולה דאז, האניוול (סימול:HON).

כשנה בלבד קודם, בקיץ 1999, נרכשה האניוול ע"י ענקית הנדסת החלל והרכב אלייד סיגנאל (סימול דאז: ALD) ב-15 מיליארד דולר במזומן. סיגנאל אימצה את השם Honeywell. "רכישת המאה, ג'ק עושה זאת שוב" צווחו הכותרות. עד כדי כך הייתה העסקה משמעותית שג'ק וולש, האיש שהוביל את GE במשך 20 שנה והפך אותה לקונגלומרט הגדול בעולם ושאמור היה לפרוש בתחילת 2001 האריך את כהונתו, "עד לסוף 2001 על מנת לסיים את העסקה החשובה הזו".

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

וולש העריך נכון את השינויים הטכנולוגיים
משרד המשפטים האמריקאי אישר את הצעת הרכש שלפיה אמורות היו שתי ענקיות התעשייה הללו להתמזג לאחת תחת השם "GE". וולש החליט על העסקה כיוון שהעריך נכון את השינויים הטכנולוגיים שמתחילים להשפיע על כלכלת המאה ה-20 וחיפש דרכים להפחית מתלותה של GE בחטיבה הפיננסית, GE Capital, החטיבה הגדולה בחברה שאותה פיתח וטיפח מהרגע הראשון בו לקח את תפקיד המנכ"ל/יו"ר ב-1981 ושהפכה למרכז עיסוקיה של GE ולחטיבה הרווחית ביותר שלה.

וולש חשש שימי הזוהר של הסקטור הפיננסי מתחילים להסתיים וימי הטכנולוגיה מתקרבים במהירות וחיפש לכן "עוגן מרכזי" חדש, טכנולוגי, שיחליף את העוגן הפיננסי. האניוול הייתה, לדעתו, התשובה לכך. העסקה, שההודעה עליה התפרסמה כאמור בימים של נפילות עזות במניות, הלהיבה את וול סטריט עד כדי כך שהירידות נעצרו והמגמה התהפכה, אבל רק לתקופה קצרה כי בסופו של יום העסקה לא התממשה.

אם GE הייתה מממשת את רכישת Honeywell מצבה הנוכחי היה כנראה שונה לחלוטין אבל זה לא קרה וביטול הדיל גרם לשתי הענקיות לחשב את האסטרטגיה העתידית שלהן מחדש וכאן מתחיל למעשה הסיפור שלנו היום והוא כולו ספור של ניהול.

אסטרטגיה אלטרנטיבית למאה ה-21
ביטול העסקה חייב את הנהלות שתי החברות להחליט על אסטרטגיה אלטרנטיבית למאה ה-21. הנהלות שתי החברות הוחלפו בתחילת המאה. ב-GE החליף ג'ף אימלט את ג'ק וולש כמנכ"ל ויו"ר ואילו בהאניוול החליף דיוויד קוט את לורנס בוסידי, שניהל את אלייד מאז 1990.

קוט ובוסידי היו, קודם להצטרפותם לאלייד, מנהלים בכירים ב-GE תחת ג'ק וולש. בהאניוול החליטו להמשיך באסטרטגיה שבגללה רכשה אלייד את הניוואל ב-1999, התמקדות בשירותים טכנולוגיים לתעשיות החלל והתעופה, הבניה, האבטחה, אוטומציה וחומרי גלם שונים לתעשייה.

מדובר בשירותים ייחודיים לכלכלת הטכנולוגיה המתפתחת שיתנו ללקוחות יתרונות יחסיים, התייעלות ומרווחים גבוהים יותר. האסטרטגיה כולה הייתה בנויה על אימוץ השימוש באינטרנט. "האינטרנט", הסביר קוט עם כניסתו לתפקיד, "יהיה עמוד השדרה של החברה. המערכת כולה תתפקד עליו. זה יאפשר לחברה להגיש ללקוחותיה תוכניות התייעלות מבוססות רשת מה שיאפשר לנו להיות היועץ המלווה המועדף של התעשייה כולה". את זה קבע הרבה לפני שמישהו חשב על דברים כמו "ענן" או "IOT". זו האסטרטגיה שמנחה את האניוול מאז תחילת המאה כאשר כל הרכישות שנעשו מאז היו על מנת לקדם את מעמדה כיועצת-על של תחומי ההתעסקות שלה.

ב-GE, שניסתה לרכוש את האניוול בדיוק מאותן הסיבות שסיגנאל רכשה אותה, החליטו, לאחר כשלון הרכישה, שגם הם חייבים לעבור לעולם הטכנולוגי אלא שבחרו באסטרטגיה שונה. הוחלט לצאת בהדרגה מהתחום הפיננסי ובעזרת הכספים שייכנסו ממכירת האימפריה הפיננסית (GE Capital הייתה המוסד הפיננסי הגדול בעולם) לקדם טכנולוגית את תחומי הפעילות האחרים של GE (תעופה, כוח, דיאגנוסטיקה, תחבורה וכו') כאשר גם כאן הוחלט להתבסס על אימוץ האינטרנט ע"י התעשייה (מהלך שהוביל למעמדה המוביל כיום של GE בתחום ה-IOT התעשייתי). בעוד שהאניוול הצליחה ברה אורגניזציה הרי שב-GE המהלך כמעט ונכשל.

ההנהלה עושה את ההבדל
איך קרה ששתי חברות ענק בעלות תרבות ניהול תעשייתית דומה, שמנוהלות ע"י מנהלים ש"נוצרו" באותו ביה"ס (ב-GE) ושנכנסו לתהליך רה ארגון מורכב ביותר לפני כ-20 שנה, נמצאות היום במצב שונה לחלוטין? זו דוגמה קלאסית להבדל בין הנהלות. בעוד שקוט הוביל את הרה ארגון בהאניוול בהצלחה מרשימה בגלל שדבק באסטרטגיה כשהוא משתף את מועצת המנהלים לאורך התהליך הרי שב-GE המצב היה שונה.

אימלט, שללא ספק הבין היטב את הצורך ברה ארגון למאה הטכנולוגית ניהל את התהליך בעצמו ובדיעבד הסתבר שלהבדיל מקוט שידע איך להגיע למטרה, לא ידע כיצד להוביל את GE לשם למרות שהמטרה הייתה ברורה לו. מה שקרה בפועל ב-GE הוא שמועצת המנהלים אפשרה לאימלט את אותו חופש פעולה שאפשרו לוולש. המועצה, שבמשך 20 שנה העריצה את וולש שהוליך את החברה לשיאים, האמינה שלאיש שבחר וולש יש את אותן יכולות הניהול שהיו לוולש ושהוא, כקודמו, יודע בדיוק מה הוא עושה ולכן אפשרה לו יד חופשית בניהול.

אימלט, שקודם למינויו כיו"ר/מנכ"ל, היה אמנם מנהל מצוין של כל אחת מחטיבות GE, לא ידע כנראה כיצד לבצע את מהלך הרה ארגון בחברת ענק כ-GE בדרך הנכונה. במקום לנצל את שנות הגאות של הסקטור הפיננסי, 2005-7 (כפי שאגב הוחלט כשתוכנית הרה ארגון יצאה לדרך ב-2001-2) כדי למכור את חטיבת GE Capital ביצע זאת בחלקים וכשהתרסק הסקטור הפיננסי ב-2008-9 נשארה רוב החטיבה בידי GE.

אימלט, שהיה בטוח שלמרות נפילת GE Capital החברה יכולה להמשיך ברה ארגון, לא הבין כנראה את גודל המשבר וכך גם מועצת המנהלים. לקח למועצה עוד 9 שנים עד שהבינו שאימלט נכשל ושכדי להציל את GE חייבים להביא מנהל מבחוץ, אחד שעשה מהלך בסדר גודל כזה בקונגלומרט דומה אחר.

המעבר מהמאה ה-20 למאה ה-21
מצב החברות היום: מדובר בשתי חברות ששורשיהן בסוף המאה ה-19 שהובילו ועדיין מובילות נישות תעשייה בתחומים כלכליים מובילים ושהצליחו, לאורך כ-130 שנים להמציא עצמן מחדש בכול פעם שהתנאים והסביבה העסקית דרשו זאת ובהצלחה מרשימה.

המעבר מהמאה ה-20 ל-21 היווה, לשתי החברות שעיסוקיהן משיקים זה לזה, אתגר אדיר ממדים של, "איך מעבירים ענקיות תעשייה שפועלות בהצלחה, למעלה ממאה שנים, במגוון של תחומים ובסביבה עסקית מסוימת, לסביבה עסקית חדשה, שונה לחלוטין ומבלי שהחברות תיפגענה".

מבחינת ההשתייכות בוול סטריט משויכות שתי החברות לקבוצת הקונגלומרטים התעשייתיים שכוללת חברות כמו יונייטד טכנולוג'יז (סימול:UTX), דנהאר (סימול:DHR) חברת 3M (סימול:MMM), ג'ונסון קונטרולס (סימול:JCI), חברת Thales (סימול:HO) ביורונקסט הצרפתית, Schneider Electric (סימול:SU ביורונקסט) וסימנס (סימול:SIEGY) הגרמניות, היטאצ'י היפנית (סימול:HTHIY) ושכמותן.

התלות בגורואים של וול סטריט
המניות של חברות כאלו אינן זוכות בדרך כלל לפרמיות גבוהות אלא אם אנליסטים מובילים ומנהלי כספים מובילים (שהם, בדר"כ הגורואים של וול סטריט) "מתאהבים" בהן ואז המניות מקבלות פרמיה גבוהה בהרבה ממתחרותיהן. תהליך כזה, של "התאהבות ויצירת פרמיה", תלוי באישיות של מנהל החברה וביחסיו למערכת הפיננסית. התהליך הזה, של "אהבה/שנאה" של גורואים למניות של קונגלומרטים, להבדיל ממערכות היחסים בין גורואים לחברות רגילות, הוא תהליך שנבנה לאורך זמן.

GE הפכה לאהובת וול סטריט במהלך עשרים שנות הניהול של וולש (המניה עלתה פי כ-60 פעם). "האהבה" לא הייתה פורחת אלמלא הביצועים שהציג וולש אבל וולש היה הקטליזטור, הייתה לו "הכריזמה". יש חברות ענק מתחרות שהישגיהן העסקיים בין 1981 ל-2000 היו טובים משל GE, אלא שלא היה להן הוולש שגרם ליצירת כימייה עם הגורואים.

הפרמיה של הורוביץ
בשנות ה-90 ובעשור הראשון של 2000 שאלו אנשים, "מדוע טבע מוערכת בפרמיה כה גבוהה ומיילן לא, הרי הביצועים דומים?" ואמר אז אנליסט אחד, "לטבע יש את הורוביץ". אין לדעת מה היה קורה ל-GE או ל-TEVA אם וולש או הורוביץ היו נשארים אבל אין שום ספק שחלק גדול מפרמיה על מניות נוצרת בגלל המנכ"ל.

"הבעיה" של המשקיעים היא שכאשר "הוולש" או "ההורוביץ" עוזבים ללא מחליף ברמתם לוקח זמן רב עד שהבדלי האיכות עולים על פני השטח וחינה של המניה סר. זה נכון במיוחד כשמדובר בחברות שהרומן בינן לבין הגורואים נמשך שנים. חלק גדול ממשקיעי GE (וטבע) המשיך להחזיק במניה גם כשנעשה ברור שמצב החברה בכי רע.

18 שנה לאחר שעזב וולש עדיין נאבקת GE להתאושש וזה לא קל. לא רק שיש גורמים שמפקפקים ביכולתה להתאושש אלא שגם האווירה הכללית בוול סטריט שלילית מאוד עדיין. אבל ל-GE הגיע מנהל חדש, לארי קאלפ שביצע תהליך התאוששות מזהיר באחת ממתחרות GE, בדנהאר (סימול:DHR) - קישור למאמר מעניין בנושא.

האנליסטים אוהבים את מנכ"ל האניוול
מה שקרה להאניוול הוא שמאז שהונפקה, ב-1985, נסחרה המניה בצילן של GE, UTX ושכמותן אבל ב-2001 הגיע דייויד קוט שהוביל את תהליך הרה ארגון עד 2018 אז החליף אותו Darius Adamczyk, בוגר GE גם הוא, שלאחר שעזב את GE הקים חברה בשם Metrologic Inc שעיסוקה בפיענוח דאטא ושנרכשה ב-2008 ע"י האניוול. ב-2012 מינה אותו קוט כנשיא ומנכ"ל האניוול.

Adamczyk נחשב כאחד המנהלים המובילים בארה"ב. האנליסטים אהבו את קוט ואוהבים את Adamczyk אפילו יותר. כשנתיים שלוש לאחר שלקח קוט את ההגה החלה המניה לטפס אבל לקח לגורואים עד 2012 כאשר התחילו להתייחס לחברה כ"קוגלומראט טכנולוגי שמניע מגוון של תעשיות קריטיות להתקדמות מהפכת הטכנולוגיה" ומאותו רגע התחילה המניה לצבור פרמיה.

אם תשוו בין HON ל-500 S&P תגלו שהחל מתחילת 2009 מתחיל להיפתח פער בין התשואות לטובת HON והפער צובר תאוצה החל מ-2012 וכיום הוא בשיאו. "בגדול", כתב האנליסט ג'ו ריצי מגולדמן זקס לאחרונה, "האניוול פועלת בתחומים שצומחים ומה שיותר חשוב שמאפשרים לה הצגה של רווחיות גבוהה יותר ומרווחים גבוהים יותר. המודל העסקי שבנו לעצמם מעמידים את החברה ברמה הגבוהה ביותר של ביצוע שירותי תמיכה לתעשיות מובחרות".

ואכן, האניוול מתרכזת היום בתכנה שמיועדת לתעשיות התעופה והחלל, בתכנה למטוסים, בפתרונות אוטומציה לאחסון, בטכנולוגיות לבית החכם, פתרונות לבטיחות ולהתייעלות, פיתוח וייצור של חומרים מיוחדים לתהליכים טכנולוגיים בתחומים שונים (כמו סיבים וחומרים מורכבים לתעשיות ביטחוניות, חומרים מיוחדים לתעשיות הדשן והכימיקלים, ניילון ועוד), טכנולוגיות לביצוע תהליכים תעשייתיים ופתרונות אוטומציה.

המלצות קניה של כ-80% מהאנליסטים
המעניין הוא שכאשר כמעט כל הקונגלומראטים התעשייתיים חוששים מהאטה הנהלת החברה אינה רואה סימנים למיתון ואם תבדקו את כל תחומי הפעילות שלה תבינו מדוע. 11 מתוך 14 האנליסטים שמכסים את החברה מעניקים לה המלצת "קניה" ושלוש המלצת "החזק". האנליסט של סיטיבנק היה האחרון שהוציא מחקר, לפני כשבוע, נתן המלצת קניה עם מחיר יעד של 197 דולר.


** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(40):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 19.
  מקבלים ניתוח מעולה של שלמה, בחינם..מה עוד אפשר לבקש?
  על מה הטענות והמענות 26/09/2019 00:47
  הגב לתגובה זו
  2 1
  לא מבין את כל הנרגנים והכעוסים שמתווכחים כל הזמן ועוד באופן אישי. מי שלא מסכים לניתוח, שלא יסכים. וברור גם שבנושאי השקעות ומניות, תמיד יהיו טעויות. מי שלא מבין את המשחק, שיפרוש.
  סגור
 • עצם הגדרת הדברים כאן כמשחק מעידה כאלף עדים על הבנתך!!! (ל"ת)
  שומי 26/09/2019 09:40
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 18.
  אנו מעלמות לעת עתה לשנה ממדורך ה"מפואר".....
  מירי והאמזונות 25/09/2019 12:34
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אני בטוחה שכדאי לך לא להגיב על משפטי זה האחרון...ממש כדאי לך להחריש ולהתאפק!!
  סגור
 • 17.
  אני סיימתי פעולותיי לעת עתה באתר..עוברת לשיפוצים כנראה
  מירי המתוקה לשלמה190 25/09/2019 12:30
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בגלובס. אני מבקשת ודורשת לא למחוק התגובות שלא משבחות אותך ולא לצנזר אחרים חוץ מיוסי ואסף שאני מדברת עלייהם ולהעלות רק את מלקקי התחתים ...ונא לא להגיב למרות שאתה נגוע בחייביזם ומוכרח להגיב..לא יודעת מה זאת המילה שציינתי אבל שיהיה..ועצתי אליך...הנח לילדים וחנוך להם לפי דרכם.
  סגור
 • 16.
  למה זימברת את הצעירים כשסיפרת שהכל זהב ולמעשה רק למעלה? (ל"ת)
  לשלמה היקר 24/09/2019 20:18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • טען עוד
 • כי רציתי שתתרגז (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/09/2019 08:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • "התרגזתי"
  גם אני 25/09/2019 18:07
  הגב לתגובה זו
  0 1
  חזור בך! מניית נייקי האמנם "מה הקשר" בין המניה והחברה? "צודק" ,סתם "קפצה" אחר הדוחות !!!!
  סגור
 • מילא אני..אבל גם השופטים(לא דווקא הקטגורים והתובעים)...
  מירי מתוקה לשלמה 190 25/09/2019 09:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במישפטיך הרבים שצברת היו מאד מאד מאד מאד מרוגזים
  סגור
 • אולם
  אכן, 25/09/2019 18:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "לא מזכירים חבל בבית התלוי"
  סגור
 • 15.
  mj סל מריחואנה בנמוך 52 wk (ל"ת)
  סיוון 24/09/2019 17:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 14.
  יותם ושמשון בהנהלת אייזנברג שלמה. טוענים רק רק למעלה. (ל"ת)
  מה קורה חברים? 23/09/2019 11:30
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • מי האנשים האלו? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/09/2019 17:39
  הגב לתגובה זו
  3 3
  סגור
 • יודעת שאינך מחובר למקורות אבל בכל זאת למד משהו משם.וגם
  לשלמה ממירי190 מותק 24/09/2019 22:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה זימברת הצעירים?(הנקמות הקטנות הן הכי מתוקות..חכו לגדולות)
  סגור
 • פרשני בבקשה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/09/2019 08:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • שאני אפרש אותך? פרש את עצמך אחי.. (ל"ת)
  גרינברג מיורי זנדברג 26/09/2019 16:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 13.
  מה קורה עם 3M , המניה ירדה מ-215 עד 165 (=בערך) ? (ל"ת)
  שאלה לשלמה 23/09/2019 03:40
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 12.
  הדבש עדיין מתוק!!,אני עליה כ-10 שנים. (ל"ת)
  לגרינברג המתוק 22/09/2019 22:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • איכסה עלייך. מה התגובה המטומטמת הזאת? הסבר ונמק!!! (ל"ת)
  . 23/09/2019 10:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • נראה שהוא ליקק אותו.. (ל"ת)
  האשלאו 24/09/2019 12:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 11.
  קוואלקום
  שחריס 22/09/2019 17:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה. אשמח לקרוא דעתך על החברה. האם כתבת עליה לאחרונה? תודה ושנה טובה
  סגור
 • לא לאחרונה אבל
  שלמה גרינברג 23/09/2019 09:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המניה עברה תקופה קשה בוול סטריט שם כמעט וחיסלו אותה (אם בגלל AAPL או בגלל סין או בגלל המחשבה שתחום המוליכים למחצה נכנס להאטה). מסתבר שלא כצעקתה והרבעון האחרון הוכיח זאת. לדעתי יהיה קשה יותר ויותר, עםההתקדמות הטכנולוגית, לעקוב בצורה עניינית על חברות המוליכים למחצה ולכן דעתי היא שצריך להתמקד בסלים/קרנות ממוקדים. לדעתי הסקטור הזה מתקרב לסבוב גיאות חדש שמה שילבה אותו זו ההתפתחות הטכנולוגית בכיוון המכונית החשמלית, התחום הבטחוני, הבית החכם והמכונית האוטונומית וגיאות זו תימשך זמן רב. כיון שאין דרך לדעת מי יובילו את ההתפתחות הזו עדיף להשקיע בסלים כאמור וכאלו לא חסר
  סגור
 • 10.
  ריו טינטו
  יובל 22/09/2019 11:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עוסקת בכמה סוגי סחורות ומינרלים..מה דעתך על עתיד החברה ?תודה
  סגור
 • מכיר היטב את החברה
  שלמה גרינברג 23/09/2019 09:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה יכול להיות רע בעתידה של ענקית מכרות, מחצבים ומינרלים כזו שהיא מהמובילות בשליטה בתחומים הללו? לדבי המניה עדיפים סלים בתחום
  סגור
 • שלמה בהקשר הזה אולי slx ?
  יובל 23/09/2019 16:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה סל שכולל כמה שמות מעניינים כמו stld ניוקור וריו טינטו...הבעיה שיש בו גם ניירות "רעילים" כמו vale
  סגור
 • תודה רבה שלמה (ל"ת)
  יובל 23/09/2019 16:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 9.
  ריו טינטו
  גולן 22/09/2019 07:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה האם מכיר את חברת הפקת המינרלים הזו ? מתעסקת בזהב עופרת אלומיניום וכו' .. מה דעתך על הפוטנציאל ? תודה
  סגור
 • RIO
  שלמה גרינברג 23/09/2019 09:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זו ענקית מכרות, מחצבים, מינרלים וכו' הרבה מעבר לזהב עופרת אלומיניום. מה אני יכול לומר על פוטנציאל של חברה שמובילה את התחום הזה כ 150 שנה" הוכיחה הפוטנציאל ובגדול שהרי היא מהמובילות באוליגפול של הסקטור. לגבי המניה? עדיף לדעתי סל או קרן מתמקדים
  סגור
 • 8.
  חברת roku התנהגות המנייה
  טלייה 21/09/2019 15:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה.מניית רוקו, הייתה ב28$ עלתה ל170$ וירדה אתמול ל107$ מה דעתך על הטירוף ?
  סגור
 • היא לא היחידה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/09/2019 11:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 7.
  תודה רבה שלמה מעניין מאוד.. (ל"ת)
  דרורי 21/09/2019 15:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • מה מעניין?מצד שני יכול כן להיות מעניין אבל לא נכון!!! (ל"ת)
  לדרורי 23/09/2019 12:18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 6.
  שלמה תודה רבה.. דעתך על טבע ?
  אלוני 21/09/2019 15:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לטווח ארוך ? טבע?מזמן לא כתבת עלייה
  סגור
 • כתבתי מספיק (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/09/2019 11:34
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 5.
  הוניוויל הגדילה השבוע את הדיבידנד. (ל"ת)
  טמיר 21/09/2019 15:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  שמשון ויותם ממשיכים להשתולל ולקשקש עצמם לאבדון..
  אכן כן 21/09/2019 10:01
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ולגבי עבר..שומו שמיים.
  סגור
 • 3.
  שמתי לב שסימנס ו-3M ירדו חזק, ו-JCI ירדה ותיקנה
  שאלה לשלמה 20/09/2019 23:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שמתי לב ש-3M , סימנס וגם ג'ונסון קונטרול...ירדו חזק (=במיוחד השתיים הראשונות, JCI עשתה תיקון בעקבות מכירת חטיבה גדולה שלה). האם הירידות זמניות לדעתך?
  סגור
 • 2.
  באיזה סל היא נמצאת? (ל"ת)
  איציק 20/09/2019 15:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • נמצאת ב 205 סלים ועוד למעלה מ 200 קרנות
  שלמה גרינברג 21/09/2019 09:12
  הגב לתגובה זו
  3 2
  ראה, https://www.etf.com/stock/HON ובפעם הבאה תגולל בעצמך בבקשה
  סגור
 • 1.
  כתבה מצוינת אבל באיחור של שנים
  מומחה לקנוניות 20/09/2019 06:51
  הגב לתגובה זו
  5 0
  להרויח מהווניוול הרבה כבר אי אפשר.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות