האם הדרמה בשווקים תימשך בשבוע ההשבעה של פאוול?

עונת הדו"חות תמשיך לרכז עניין; אלו נתוני המאקרו ברחבי העולם שיפורסמו השבוע; וגם, המחווה של פלוג אל הנגידה האמריקאית היוצאת ילן
|
(2)
האם הדרמה בשווקים תימשך בשבוע ההשבעה של פאוול?
לאחר הדרמה שנרשמה בסוף השבוע האחרון בשווקים, עם נתוני תעסוקה טובים בארה"ב שהעלו את הסבירות להעלאת ריבית נוספת השנה, המשקיעים ינסו לראות האם מדובר בשינוי מגמה או תיקון 'קל' לאחר מהלך עליות נאה של כ-7% מתחילת השנה.
הסיבה העיקרית למגמה השלילית שנרשמה בסוף השבוע האחרון וחתמה את השבוע הגרוע בוול סטריט מזה שנתיים, מיוחסת לזינוק תשואות האג"ח האמריקאי בעוד נתוני התעסוקה הטובים יחד עם העלייה שנרשמה בשכר הממוצע, תרמו להמשך העלייה בציפיות האינפלציה שכבר נמצאות כעת ברמת שיא של שנתיים.
אורי גרינפלד, פסגות: "לאחר רפורמת המס של טראמפ וכמה אמירות אופטימיות מכיוונם של הבנקים המרכזיים, השווקים השתכנעו באופן מלא שהאינפלציה בדרך. שינוי זה מביא כמובן לשינוי בציפיות לגבי תוואי הריבית של הפד' ושל ה-ECB ומכאן לעליית תשואות. עליית התשואות פוגעת בתורה באטרקטיביות היחסית של נכסי הסיכון (בעיקר מניות ואג"ח HY) ומביאה  לירידות, כפי שראינו בסוף השבוע האחרון. אם עד לא מזמן השווקים התייחסו לפד' כשוטה הכפר האופטימי מטבעו, הרי שכיום השווקים מתמחרים תרחיש אופטימי אפילו יותר משל הפד'. המשמעות היא ברורה. ההסתברות להפתעה כלפי מטה באינפלציה/ריבית/תשואות גבוהה יותר כיום מאשר ההפתעה כלפי מעלה".
מאקרו
בשבוע הקרוב יפורסמו שלל נתוני מאקרו בהמשך לנתונים טובים מהכלכלות מעבר לים.
יום שני - סין, מדד מנהלי הרכש של Caixin במגזר השירותים לחודש ינואר. בחודש הקודם מדד מנהלי הרכש עמד על 53.9 נקודות. בקר ה-ISM למגזר הלא יצרני יפורסם גם כן ביום שני כאשר הצפי הוא לקריאה של 56.6 נקודות לעומת קריאה קודמת של 55.9 נקודות. קריאה של יותר מ-50 נקודות מסמנת על המשך התרחבות הפעילות הכלכלית. מאוחר יותר באותו היום יפורסם מדד מנהלי הרכש בבריטניה, בגרמניה, בגוש האירו, ובארה"ב.
יום שלישי - נתוני יתרות המט"ח של בנק ישראל וסקר מגמות בעסקים. בארה"ב יפורסם מאזן הסחר לחודש דצמבר, כאשר הצפי הוא לגרעון של 52 מיליארד דולר, לעומת 50.5 מיליארד דולר בחודש הקודם.
יום רביעי - מלאי הנפט בשבוע הנוכחי בארה"ב, כאשר הקריאה הקודמת עמדה על 3.22 מיליון חביות. ברקע: הנפט נסחר מעל לרמה של 65 דולרים לחבית.
יום חמישי - בשעה 14:00 (שעון ישראל) תפורסם החלטת הריבית בבריטניה. הצפי: ללא שינוי, אחרי שבנובמבר האחרון הועלתה הריבית בבריטניה ל-0.5% וזאת לראשונה מזה עשור.
בארה"ב, בשעה 15:30 (שעון ישראל) יפורסם נתון דרישות האבטלה בשבוע החולף. הצפי: 235 אלף דרישות בשבוע.= לעומת 230 בשובע הקודם.
יום שישי - בבריטניה יפורסם נתון הייצור התעשייתי ומאזן הסחורות.
בתוך כך, עונת הדו"חות תמשיך לרכז עניין השבוע, וזאת לאחר שענקיות הטכנולוגיה אפל, פייסבוק, גוגל פרסמו את הדו"חות בשבוע שעבר. מחר דיסני (סימול: DIS) וג'נרל מוטורס (סימול: GM) יפרסמו את הדו"חות. דיסני תפרסם אחרי הסגירה וג'נרל מוטורס לפני הפתיחה. טסלה (סימול: TSLA) תפרסם את הדו"חות ביום שלישי אחרי המסחר, כך גם פוקס המאה ה-21 (סימול: FOXA). הרשת החברתית טוויטר (סימול: TWTR) תפרסם דו"חות ביום רביעי לפני הפתיחה.
המחווה של הנשים מבנק ישראל ליילן
השבוע יושבע לתפקיד הפד', ג'רום פאוול, במקומה של הנגידה, ג'נט יילן שמשאירה מאחוריה קדנציה ללא החלטות אמיצות. הנגידה שסיימה את תפקידה השבוע דווקא בטון צורם בשווקים, נהגה לעלות על דוכן הנואמים כאשר הצווארון שלה מורם. במעין מחוות פרידה בפד' העלו בימים האחרונים קמפיין בטוויטר, כאשר גם הנגידה קרנית פלוג והמשנה נדין בודו-טרכטנברג השתתפו במחווה: 
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המפולת הגדולה בהיסטוריה החלה .
  דן 04/02/2018 20:40
  הגב לתגובה זו
  0 2
  כבר החודש המדדים ישילו מעל 25% וזו רק ההתחלה .
  סגור
 • שטיוות
  rafel12 06/02/2018 08:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה תיקון לאחר העליות החדות מאז עליית טראפ . השוק בחו"ל לא יכול לעלות בלי הפסקה צריך מימוש . לא היה מימוש בא תיקון חד . כאן בארץ אין מה לתקן מדד המעו"ף היה 1700 נקודות וירד .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות