רצף נתוני מאקרו שיפורסם הבוקר ישפיע על המסחר בעולם: אלו האירועים החשובים השבוע

שיעור האינפלציה בגוש היורו יעמוד במוקד, אך גם נתוני מאקרו רבים אחרים ישפיעו על המט"ח ועל שוקי ההון
 |  (1)
מדינות כדור הארץ, צילום: Getty images Israel
שבוע המסחר הבינלאומי נפתח אתמול (ב') בעליות שערים חדות באסיה, באירופה ובארה"ב, והדבר כמובן השפיע לחיוב גם על המסחר בת"א - בו נפתח השבוע ביומיים של עליות. השבוע אמנם לא ינאמו נגידי הבנקים המרכזיים של ארה"ב ואירופה, אך מספר נתוני מאקרו בהחלט ישפיעו על החלטותיהם העתידיות: תוואי הריבית בארה"ב, והאפשרות להתערבות מוניטארית באירופה:
היום, יום שלישי, יהיה יום רצוף אירועים כלכליים, והראשון שבהם כבר בחוץ: נתון התמ"ג בגרמניה לרבעון הרביעי של 2015 עמד בצפי הכלכלנים, והינו 0.3%.
בשעה 11:00 יתפרסם סקר ה-IFO למצב העסקים בגרמניה, סקר המשולב של כ-7,000 יצרנים, סיטונאים וקמעונאים, קבלנים, המתבקשים להעריך את מצב העסקים הנוכחי והערכתם לחצי השנה הקרובה. הסקר חשוב בשל היותו קנה מידה וקורלציה רחבים עם התנאים הכלכליים הכלל אירופאים. המדד יוצר לרוב השפעה רבה על השוק, שכן הינו מצביע על מידת בריאותה הכלכלית של המדינה.
עוד היום, נגיד הבנק המרכזי של בריטניה, מארק קרני, יישא נאום גם כן ביום שלישי, (שעה 12:00, שעון ישראל). נאומו מעניין על רקע ההסכם שהושג בין הממלכה לגוש היורו בדבר הישארות הממלכה בגוש, לקראת משאל העם במדינה. כמובן, על רקע צניחת הפאונד היום במעל ל-1.5% (הצניחה היומית החדה מזה שנה) - נאומו משמעותי עוד יותר למסחר במטבע.
גם בארה"ב יתפרסמו נתונים, כשהחשוב שבהם הינו מתחום הנדל"ן: נתון מכירות הבתים הקיימים במדינה. משמעותו של מדד זה באה על רקע היותו מחוון הדיור הראשון שמתפרסם.
ביום רביעי, יפורסם נתון חשוב נוסף בתחום הנדל"ן: מכירות הבתים החדשים לחודש ינואר. מיד אחריו יפורסם נתון קריטי הרבה יותר לשוקי ההון, והוא - כמו כל שבוע - מלאי הנפט הגולמי. 
ביום חמישי יתפרסם נתון התמ"ג השנתי והרבעוני בבריטניה, ואחריו - שיעור האינפלציה השנתי בגוש היורו. מריו דראגי חוזר שוב ושוב על מטרותיו להגיע ליעד אינפלציה בגוש, והנתון יראה האם הבנק המרכזי עומד במטרותיו - מה שכמובן ישפיע באופן קריטי על מטבע האירו, כמו גם על השווקים, בשל ספקולציות שיקומו לאחר מכן, בדבר הסיכויים לפעולות ה-ECB.
באותו יום יתפרסם בארה"ב נתון הזמנות של מוצרים ברי קיימא בתחום הליבה: עלייה בדרישה תעודד את היצרנים להגביר תפוקה, ובכך את הפעילות הכלכלית במדינה.
השבוע ייסגר עם נתון התמ"ג בארה"ב לרבעון הרביעי, שיפורסם ביום שישי.
שיהיה שבוע מסחר מוצלח!
 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הצפי הוא 0.3% ולא 0.4% (ל"ת)
  הקורא המעודכן 23/02/2016 09:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור