תושבי שכונה שלווה בחולון יצאו להפגין בקולניות - "כי אנחנו פשוט מתים מפחד"

עשרות תושבי שכונה שלווה בחולון יצאו בשבוע שעבר להפגין בקולניות, ומה עשה ראש העיר מול ההפגנה?
|
(66)
הפגנה, צילום: רון ניימרק

ניצנים למאבק חרדי-חילוני בחולון. ביום שלישי האחרון הפגינו מול מוזיאון הקומיקס בחולון עשרות מתושבי שכונת נווה ארזים בעיר החוששים משני דברים - האחד זה שינוי צביונה של השכונה מחילונית לחרדית, והשני זה היווצרות פקקי תנועה אדירים בכבישים הקטנים של השכונה השלווה. קצפם של התושבים עלה לאחר שלטענתם העירייה מתכננת להקים בשכונה "קריה חרדית", כלומר גני ילדים ובתי ספר עבור המגזר החרדי.
 
"עברתי להתגורר בשכונה עם אשתי והילדים לפני 5 שנים, השקענו הון עתק ואנחנו מאוד אוהבים את הבית והשכונה - אבל פתאום התחושה היא שמנסים לשנות את הציביון", אומר רון ניימרק, אחד ממארגני המחאה שמתגורר בפרויקט 'פעמוני ארזים'. "וזה לא רק אנחנו, רבים אחרים בשכונה חוששים מכך שהכול יתהפך כאן. אחד מחברי המועצה אף פלט שמתכננים במקום שכונה חרדית, וזה מפחיד אותנו. אני רואה מה קורה בשכונת קריית שרת וברחוב חזית חמש בעיר שהיו אזורים חילוניים לגמרי וכעת הם משנים את צביונם. אנחנו לא רוצים להגיע למצב שבו הצביון ישתנה לחרדי ונהפוך למיעוט חילוני".
 
ניימרק מוחה על כך שבתו בת ה-5 צריכה ללכת לגן מחוץ לשכונה שהוא בעצם מקלט. "זה פשוט לא הגיוני שמוציאים את כל הילדים ללמוד מחוץ לשכונה, והתכנית היא לבנות גנים ובתי ספר לחרדים שבכלל לא גרים בשכונה. ראש העירייה מוטי ששון סירב להיפגש איתנו מספר פעמים, אז יצאנו להפגין מול מוזיאון הקומיקס, היכן שהוא נשא נאום, הוא ראה אותנו, התעלם, ויצא מהיציאה האחורית. מלבד נושא הפגיעה בצביון אנחנו גם חוששים מהצפיפות הגדולה שתיווצר באזור – מדובר ברחובות חד סטריים אליהם יזרמו כל בוקר אוטובוסים מחוץ לעיר, מדובר ב-940 ילדים. מימנו מהנדס שיבדוק והוא מצא שיווצר שם לחץ אדיר".
 
עינת זיו, ראש מטה המאבק של נווה ארזים, אומרת כי כל גני הילדים בשכונה הוסבו בשנים האחרונות לגנים של חב"ד – "אין גן חילוני אחד במקום והילדים שלנו הולכים לגנים מחוץ לשכונה, ואילו לגנים בשכונה מגיעים ילדים משכונות וערים אחרות. בבחירות האחרונות יהדות התורה קיבלה 0.8% מהקולות מתוך 7 הקלפיות בשכונה, ש"ס קיבלה 10% ומפלגת יחד של אלי ישי קיבל 1% בלבד, אז מדוע כל הגנים מיועדים לחרדים? אני לא מבינה את המוטיבציה של העירייה לקחת שכונה של חילונים, דתיים ושומרונים וליצור בה כאוס. אין לנו כל בעיה עם בנייה של מוסדות חינוך חרדיים, אבל שיקצו גנים ובתי ספר גם עבור האוכלוסייה החילונית בהתאם לגודלם היחסי בשכונה".
 
ההסכם הקואליציוני טרם פורסם
ניימרק וזיו מוחים על כך שלמרות שחלפו שנה וחצי מאז הבחירות לרשויות המקומיות, טרם פורסמו ההסכמים הקואליציוניים בין המפלגות החברות בעירייה, כמחוייב בחוק, דבר אשר לדבריהם עשוי להעיד על כך שלעירייה יש מה להסתיר ביחס להסכם שעשוי היה להיחתם עם המפלגות החרדיות. מהעירייה נמסר שההסכם לא פורסם עד כה מטעמים טכניים ושלאחר חג הפסח הוא יפורסם.
 
מעיריית חולון נמסר: "העירייה מחוייבת במתן שירות לכלל תושביה ללא הבדל דת, מין או מגזר. השימוש בשטח מתאים לתב"ע המאושרת במקום ומאפשר את הקמת בית הספר וגני הילדים. השימוש בביטוי "קריית חינוך חרדית" הינו מעוות ומוגזם בצורה מכוונת שכן מדובר במבנה אחד, שמוקם במקום שבו שכן המבנה ההיסטורי של חב"ד, אשר עתיד להיות מרהיב ביופיו מבחינה אדריכלית ויחליף את המבנה הישן".
 
"היתר הבנייה כולל מבנה אחד שיכיל בית ספר על איזורי בן  8 כיתות א'-ח' (כיתה אחת לכל שכבת גיל) וכן גן ילדים אחד. בצמוד אליו מתוכנן לקום בעתיד בי"ס נוסף באותו גודל. החניות במרתף נקבעו עפ"י התקן התקף ובהתאם להנחיות אגף התנועה. מאחר שמדובר בבית ספר על-איזורי, יגיעו אליו תלמידים רבים בהיסעים, אשר יעזבו את המקום לאחר הורדת התלמידים".

"בסמוך לבית הספר מוקם קומפלקס של 6 גני ילדים ממלכתיים לשירות תושבי השכונה ללא כל קשר לבית הספר. יודגש, כי מדובר בשטח שהוגדר מלכתחילה כ"חום", כלומר- מיועד למוסדות ציבור ולכן כל מי שרכש במקום דירה או נכס, ידע זאת מראש. התושבים הגישו עתירה לביהמ"ש שיורה לעירייה להפסיק את הבנייה  והעתירה נדחתה כבר בדיון הראשון. ביהמ"ש לא מצא לנכון להתערב בשיקולי העירייה וכן לא מצא לנכון לתת לעירייה צו עשה להפסקת העבודות לבניית ביה"ס. מכך ניתן להבין, שהוא לא מצא כל פגם בשיקולי העירייה".

"העירייה מסלפת עובדות באופן מביך"
בתגובה לדבריי העירייה מסרה עינת זיו, ראש מטה המאבק: "גנים ממלכתיים הם גם גנים חרדיים. נכון להיום העיריה הסבה את כל הגנים בשכונה לגנים ממלכתיים חרדיים. אנחנו מבקשים להבטיח שיהיה גם לילדינו הממלכתיים חילונים איפה ללמוד. העיריה אישרה בועדת התכנון והבניה שני בתי ספר ולא אחד. בעקבות מחאת התושבים היא מודיעה עתה לראשונה על נסיגה לבית ספר אחד. תושבי נוה ארזים מברכים על המהלך כצעד ראשון בכיוון הנכון ומצפים מהעיריה לשתף אותם בתכנון מחודש של השטח החום".

"אשר לתיאור ההליכים המשפטיים, העיריה מסלפת את העובדות באופן מביך: התושבים לא הגישו עתירה אלא בקשה לצו מניעה. הבקשה לא נדחתה על ידי בית המשפט אלא נמשכה על ידי התושבים, כדי להגיש עתירה מינהלית לפי המלצת השופטת. השופטת לא התייחסה כלל וממילא לא הביעה עמדה לגבי מהלכי העיריה. מה שכן היא החליטה להחזיר לתושבים את האגרה ששילמו, לא הטילה עליהם הוצאות ובצאתה מהאולם איחלה להם בהצלחה. מכאן יכול כל אחד להסיק כפי הבנתו מה היו מחשבותיה  לגבי התנהלות העיריה".

תגובות לכתבה(66):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 48.
  המקום שנים משמש כגן חרדי וכבי"ס של חב"ד
  יוני 14/04/2015 12:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל מי שקנה שם דירה ידע זאת. בעיה שלכם
  סגור
 • 47.
  המדינה פושטת רגל ויד
  אריק 11/04/2015 13:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה ניכר לעיין בכול מהלך. אני לצערי כבר התייאשתי
  סגור
 • 46.
  יש לי רעיון..מה דעתכם
  דקל 08/04/2015 07:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אוי לבושה שכך מרגישים יהודים מול שכניהם מה דעתכם להתחלף? קחו אתכם לביתכם חצרותיכם שכונותיכם את המסתננים מאריתראה וסודן ..אז מה עשינו עסק מתחלפים?
  סגור
 • 45.
  מה לעשות? - על כל תקציב קטן / מגרש/ שכונה/ עיר לחרדים כ
  מ. 07/04/2015 16:25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כולם צועקים ונלחמים בהם - אז הם פשוט מתפזרים בכל מקום! במסגרת החוק ובהצלחה רבה. אין היום כמעט שכונה שאין בה חרדים! אז תפיקו לקחים. אגב, אני גר בקריות והשכנים הכי טובים והכי מקסימים שלי הם חרדים.
  סגור
 • 44.
  יאללה לך הביתה מוטי שלום ותודה (ל"ת)
  חייבים ראש עיר אחר 07/04/2015 06:13
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • טען עוד
 • 43.
  רק לרחם!!!
  מרכז 06/04/2015 11:29
  הגב לתגובה זו
  4 2
  שנאת עמי הארץ לתלמידי חכמים! תראו איזה קנאה,הקנאה פשוט אוכלת אותם,לא משאירה להם זמן להנות ורק רואים שחור כל הזמן. למה לא רואים אנשים עסוקים (לא פולטיקאים) שיוצאים להפגין? כי אין להם זמן לקנאות...
  סגור
 • 42.
  איפה לפיד בכל הסיפור הזה? (ל"ת)
  מרכז 06/04/2015 11:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 41.
  עוד חשוכים (ל"ת)
  מוטי 06/04/2015 10:06
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 40.
  למה אין מוניות שרות בחולון? בושה לעיריה (ל"ת)
  אזרחים רוצים מוניות 06/04/2015 08:48
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 39.
  מה עם בדיקת הטענות על הטרדה מינית? תלכו חזק על זה ! (ל"ת)
  DUD 06/04/2015 07:23
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 38.
  נעמוד על המשמר בכול כוחנו למען ככל תושבי העיר
  תושב השכונה 06/04/2015 06:13
  הגב לתגובה זו
  4 3
  לצערנו ראש העיר מוטי ששון פועל עפ"י שיקולים פוליטיים בלבד ולא רואה כלל את האזרח הפשוט וצרכיו. האם הסכם של ראש העיר עם זברלו יכול להפוך לסיוט של שכונה שלמה? האם גם אתם רוצים לקום בבוקר ולעמוד חצי שעה בפקק? הצטרפו גם אתם למאבק שלנו לתכנון עירוני נכון. פרטים נוספים בדף הפייסבוק -נווה ארזים בחולון אומרת לא לקריית החינוך. ששון תכנן בתבונה תחסוך מהומה!!!!!
  סגור
 • 37.
  תמשיכו לתת להם תמריצים ותממנו להם ילדים,,רק לנגב ולגליל
  חולוני בפלורידה 06/04/2015 05:12
  הגב לתגובה זו
  0 2
  עם לא אז אין כסף ואין תרומות ומעשרות
  סגור
 • 36.
  מה רציתם, ראש עיר 5 קדנציות בלי סיאוב ורקב ?? (ל"ת)
  החולוני הטוב 05/04/2015 22:45
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 35.
  הצטרפו למשמר החברתי חולון
  המשמר החברתי חולון 05/04/2015 21:34
  הגב לתגובה זו
  2 3
  חפשו אותנו בפייסבוק כמו כן מוזמנים לקרוא על מה שבאמת קורה בחולון בדף הפייסבוק הציבורי והרשמי תושבי חולון מתעוררים
  סגור
 • 34.
  מוטי ששון מוכר את חולון לחרדים
  עוזי 05/04/2015 20:18
  הגב לתגובה זו
  15 4
  מוטי הוא שבוי של ש״ס ויש לו כנראה סיבה טובה שלא לפרסם את ההסכם הקואליציוני עם ש״ס שאותו הוא מסתיר מפנינו כבר שנה וחצי! מי יודע איזה הבטחות ושלמונים ניתנו לזברלו (בנוסף לג׳וב ששכרו הנאה בצידו של סגן ראש עיר בשכר). רבותי תתעוררו - מוטי מוכר את העיר שלכם לחרדים!
  סגור
 • להגביל את שכר הבכירים בעירייה. לעצור את עושק הארנונה
  משה 06/04/2015 05:15
  הגב לתגובה זו
  4 1
  הגיע הזמן לקצץ במספר עובדי העירייה וכן לצמצם את שכר הבכירים שם. זה על חשבון משלמי הארנונה. העירייה כל הזמן מעלה אצ מחירי הארנונה לסכומים מאוד גבוהים. לוקחים את הכסף ומחלקים משכורות גבוהות לבעלי תפקידים. צריך להגביל את השכר בעיריות למקסימום של פי 3 מהשכר החציוני במשק. זה מתחיל להזכיר את ימי לואי ה 16 שכל העם היה עובד בשביל בזבוזי המלך עד ש..... המהפכה הצרפתית
  סגור
 • 33.
  הגיע הזמן להתארגנות חולונית כנגד השתיקה וההסתרה של זכוי
  רונן זאנגי 05/04/2015 19:53
  הגב לתגובה זו
  10 0
  ישר כוח הגיע הזמן להעיף את המושחתים שבערייה שדואגים לקואליציה ולא לאנשי העיר הגייע הזמן להעיף את חנה הרצמן ומוטי ששון שבמסתרים דואגים רק למוזאונים ולחרדים ששכחו את השכונות הוותיקות של העיר למען תושבי מטרפולין גוש דן והשרון מוכרים אותנו תמורת שקט מחרדים בשבת וכן תמורת אירועים נוצצים כגון מוזאונים לתושבי חוץ מחולון ותמורת שרותי דת לכל גוש דן מביאים תלמידים מחוץ לחולון בשעה שלתמידי חולון אין מספיק גנים ובתי ספר ואנו מסיעים את ילדנו מחוץ לשכונות שלנו ללמוד במיקלטים ומוטי יפה הנפש מתעלם מתושבי חולון ובורח במסדרונות אחוריים ע" שלא לפגוש תושבים שמבקשים כבר חודשים להפגש איתו הגיע הזמן להחליפו
  סגור
 • 32.
  גזענות
  גזענות 05/04/2015 19:45
  הגב לתגובה זו
  6 5
  גזענות
  סגור
 • 31.
  אתם רציניים?
  עודי יהודאי 05/04/2015 19:41
  הגב לתגובה זו
  8 9
  ללפי הכותרת הייתי בטוח שעוד שכונה השתלטו עליה סודנים ואריתראים מפחידים...סך הכל חרדים? נו באמת הגזמתם. בדרך כלל הם אנשים טובים , בטח שלא פשע ואלימות אז בבקשה לקבל פרופורציות.
  סגור
 • 30.
  מתים מפחד-תתביישו
  עופר 05/04/2015 19:38
  הגב לתגובה זו
  10 3
  מה אתם גרים ברמלה לוד??
  סגור
 • 29.
  פניה למר מוטי ששון ראש העיר
  כרמי תושב השכונה 05/04/2015 19:16
  הגב לתגובה זו
  7 1
  אדוני ראש העיר , אני פונה אליך מכאן לשקול את המשך הבניה בשנית . בעיית הפקקים שתיווצר כאן בשעות הבוקר והצהריים תהיה איומה אתה כבר מוזמן לקפוץ ולראות מה נעשה כיום בפינת רחוב בצלאל ומרבד הקסמים ששם מופעל רק גן אחד . כל הכביש פקוק בשעה 8 בבוקר ובשעות הצהריים . יהיה לנו סיוט אחד גדול אם זה ימשך . לא רק רחוב אחד ייחסם לתנועה אלא שכונה שלמה כרמי
  סגור
 • 28.
  אין מה לעשות רק לברוח צפונה!
  יליד חולון 05/04/2015 18:20
  הגב לתגובה זו
  6 4
  העיר מתחרדת, אוכלוסייה חלשה וקשת יום, מחירי הדירות בניגוד למגמה הולכים ויורדים לברוח!!
  סגור
 • 27.
  החילוניים ינצחו בסוף - כי יש שופטים בירושלים !!! קצת ..
  סוף הצדק לנצח. 05/04/2015 18:18
  הגב לתגובה זו
  9 12
  סבלנות, קצת השקעה כספית ונשימה עמוקה - אנחנו רצים למרחקים ארוכים. רובנו היינו בצבא - אנחנו יודעים להילחם בשביל עצמנו. להבדיל מהחרדים שצריכים שהילדים שלנו ימותו במלחמות בשבילם. החוק והצדק לצידנו, ההיגיון לצידנו ויהיה בסדר. ואתם יודעים מה? אולם זה אפילו טוב שממשיכים לבנות גן אחד או שניים - הם יהיו גנים חילוניים שילמדו את הילדים את נפלאות ההגיון האנושי, המדע והנאורות !!!
  סגור
 • אתה איש חשוך ואומלל
  ל 05/04/2015 22:19
  הגב לתגובה זו
  6 4
  אתה צריך להתבייש שאתה מתייחס לבני עמך בצורה הזו, ומאיפה הסטטיסטיקה המטומטמת שלך והכוללנית כשאתה אומר את המשפט הנורא הילדים שלנו ימותו בשבילם....חולה בנפש, וסכנה לציבור אתה, להזכירך שמיטב הלוחמים שנהרגו במלחמות ישראל ובמבצעים הם חושבי כיפה שאתה כל כך מזלזל בהם! כל התגובה שלך לא שווה התייחסות במיל....
  סגור
 • 26.
  בלוקונים תמיד הייתה שכונה דתית- רציתם דירות זולות
  חולוני 05/04/2015 17:49
  הגב לתגובה זו
  8 3
  אני יודע שזה לא פופולרי לפני 10 שנים על חורבות קולנוע גיל תכננו שכונה מקסימה ששווקה לצעירים דירות 3 חדרים וגנים ציבוריים במרכז השכונה השוכנת בשיפולי הבלוקונים הייתה כלי ניגוח נהגר למתנגדי ראש העיר שאפשר לבנות גם דירות זולות בחולון היום עשור לאחר מכן הזוגות הצעירים התבגרו ודירות 3 חדרים נהיו קטנות לצרכיהם והאוכלוסיה הלכה והתחרדה והלכה ושינתה את הפרופיל הסוציואקונומי שלה וכן , צריך להתאים את החינוך והתשתיות לצרכי האוכלוסיה מוטי צדק לאורך כל הדרך לגבי ההתעקשות לבנות דירות 4-5 חדרים בלבד בח 300 ובקריית רבין ובכך הוא יצר את 2 מעשרת השכונות המבוקשות בארץ תמיד יהיה מי שיתלונן מכל קצווי הקשת חולון עיר יהודית מעורבת, חרדים חובשי כיפה חילונים אשכנזים מזרחים עשירים ועניים וכל אחד יכול לגור על פי יכולתו רצונו והשקפת עולמו חג שמח לכולם
  סגור
 • 25.
  מזעזע. כך מתייחסים יהודים ליהודים. גם לחרדים מגיע
  מירי 05/04/2015 16:49
  הגב לתגובה זו
  17 13
  לקבל שרותי חינוך. אנשים לא דתיים מתקבלים במאור פנים בבתי ספר חרדים, חילונים גמורים מתארחים אצלנו לסעודת שבת ולומדים מהי יהדות. הכל ברצון ובאהבה. אז מדוע חילונים לא יכולים לקבל לשכונתם ילדים שמתחנכים אחרת? אני מקוה מאד שהגל העכור הזה יעבור. אני ובעלי מוכנים אישית לארח בביתינו חילונים לסעודת שבת.
  סגור
 • את צודקת
  ד 05/04/2015 22:20
  הגב לתגובה זו
  4 3
  אלו תגובות חולניות של אנשים חשוכים וגזענים כלפי בני עמם!
  סגור
 • מירי... את גם מתכוונת שמוסדות חינוך חילוניים
  קלקלן 05/04/2015 21:53
  הגב לתגובה זו
  2 2
  מתקבלים בברכה באיזורים חרדיים? הכל ברצון ובאהבה. חחחחח..... תלמידים חרדים יתקבלו בשכונה בברכה אם יכנסו לכיתות מעורבות עם חילוניים בהן ישימו דגש על מתמטיקה, אנגלית, מדעים, וכן - גם אבולוציה. הכל ברצון ובאהבה!
  סגור
 • תגובה
  רון 05/04/2015 19:14
  הגב לתגובה זו
  6 0
  פשוט מאוד. כי כבני אדם רגילים שרוצים להגיע לעבודה בזמן, אין שום רצון לאף אחד מתושבי השכונה לעמוד בפקקים. חילונים, דתיים, שומרונים - אף אחד לא רוצה לעמוד בפקק בבוקר. ולעירייה זה ממש לא מזיז.
  סגור
 • מגיע ואתם מקבלים
  יגאל 05/04/2015 17:26
  הגב לתגובה זו
  7 2
  מערך היסעים ממומן וערים חרדיות
  סגור
 • 24.
  הערייה מסלפת עובדות
  סמדר 05/04/2015 16:24
  הגב לתגובה זו
  8 5
  1. העירייה מתעקשת להתייחס למבנה הקיים בשטח הבנייה "המבנה ההיסטורי של חב"ד", כאשר המבנה משמש את חבד בסה"כ 5 שנים. לפני כן הוא עמד ריק במשך יותר מעשר שנים, ולפני כן הוא שימש כגן חילוני! 2. מקומות החנייה המתוכננוים מיועדים לסגל העובדים, ופרוש הדבר שאין שום מקום עצירה ליד הקומפלקס המתוכנן, לא לאוטובוסים ולא לרכבי ההורים. ברצוני לציין שוב שמדובר באיזור של רחובות חד סטריים, שכבר עכשיו סובל ממצוקת חנייה קשה, חלקו בלתי עביר בעליל לאוטובוסים.
  סגור
 • 23.
  כתבה מגעילה לדעתי בחו"ל היו קוראים לה אנטישמית
  שמעון שמי יהודי גאה 05/04/2015 16:07
  הגב לתגובה זו
  21 16
  תחשבו פעמיים , תחליפו את המילה חרדים ליהודים. איך הייתם מרגישים אם הייתם קוראים את הכתבה בעיתון בחו"ל. לצערי ישנם גורמים שבמקום לדבר מעדיפים להילחם אנחנו במדינה יהודית ולכל אחד הזכות לגור ולחיות בכבוד.
  סגור
 • תגובה מגעילה וצפויה,בחו"ל היו קוראים לזה טמטום.
  יהודי גאה וגם ליבראל 05/04/2015 16:54
  הגב לתגובה זו
  8 12
  ובטח לא היו מבינים למה להכניס לשכונה חילונית גנים וישיבות ולשלוח את ילדי המקום ללמוד מחוץ לשכונה. אבל שאתה פרמיטיבי הכול בסדר.
  סגור
 • אתה לא ליברל ולא בטיח אתה אנטישמי, אני מתארת לעצמי
  הלנה 05/04/2015 17:13
  הגב לתגובה זו
  10 10
  שזה לא נוח לך, וזה פוגע באגו הנפוח שלך, אבל אתה אנטישמי מצוי, אמנם כמוך ישנם מליונים, אז אין לך שום בעיה להיבלע בתוך ההמון הבהמי הזה, אז תרגיש יותר טוב, בהמה בתוך עדר בהמות.
  סגור
 • 22.
  שכונה חרדית
  רון 05/04/2015 16:02
  הגב לתגובה זו
  7 8
  ומה רע בזה תשלמו להם ויתפללו עליכם. תראו את הצד החיובי. חוץ מזה הם אנשים טובים
  סגור
 • 21.
  עירית חולון מזלזלת בשכונת בן גוריון
  שלמה 05/04/2015 15:51
  הגב לתגובה זו
  6 2
  רחוב רבינוביץ מרכזי בשכונה נפח התנוע גדול מאוד וצריך דחוף פסי האטה.למרות שפניתי וצילמתי הם מזלזלים. שמע ראש העיר בחרתי בך-לא עוד
  סגור
 • 20.
  בשקט בשקט מוטי ששון הופך שכונות חילוניות לחרדיות
  תושב העיר 05/04/2015 15:50
  הגב לתגובה זו
  9 8
  זה התחיל ברח' חזית חמש עבר לקריית שרת ועכשיו זה נווה ארזים. מי הקורבן הבא ח-300?
  סגור
 • 19.
  אין מה לעשות גם לחרדים מגיע וגם טם מתרבים מעל חממוצע
  אלון זמיר. חולון 05/04/2015 15:43
  הגב לתגובה זו
  9 8
  חוץ מזה להשוות גנים שח חבד לחרדים זה מטעה.גני חב"ד תפוחים לכולם דתיים וחילוניים וגם מותאמים לאוכלוסייה מסורתית המחפשת דו קיום עם מסורת.להשוות חב"ד לג או שס זה עוולה וחוסר אובייקטיביות.חב"ד נטויה בחולון מקום המדינה. ומי שרוצה לגור בחולון צריך לקבל שר נו התושבים סובלניים ליהודים ושומרונים לחילוניים מסורתיים והחרדים כאחד.
  סגור
 • וחילוני ישלח את הילדים לגן חבד... מה עם חבדניק שישלח
  אמיר 06/04/2015 07:25
  הגב לתגובה זו
  1 2
  ילדים לגן ממלכתי? נכון. בערך "בוא תעביר אצלנו שבת, תראה איזה יופי"... מיד. בשבוע אחרי שאתה תעשה אצלי שבת.
  סגור
 • 18.
  העיר מתחרדת בקצב מהיר. הצילו!!
  תושב חולון 05/04/2015 15:36
  הגב לתגובה זו
  14 14
  ברחובות הראשיים בעיר הפועלים האדומה, חולון, מסתובבים בגאון חרדים לובשי שחורים ונשים מטופלות בילדים עם סמרטוטים על הראש. הצילו. אחיי החילונים יש להלחם על עירינו. ויפה שעה אחת קודם.ששון הביתה!!!!!
  סגור
 • 17.
  דינמיקה
  לא מקומי 05/04/2015 15:34
  הגב לתגובה זו
  3 2
  התדר של העולם החדש הוא תזוזה שום דבר לא נשאר הרבה זמן הכול משתנה. המסה קובעת לא ההיגיון
  סגור
 • 16.
  עבר זמנם של מוטי ששון ומפעיליו כבובה עירונית תחמנית (ל"ת)
  תושב חולון 05/04/2015 15:33
  הגב לתגובה זו
  10 5
  סגור
 • 15.
  נוהה ארזים
  לאה קדם 05/04/2015 15:30
  הגב לתגובה זו
  8 7
  הפכה למעוז החרדים הפאנטים בשבתות בדרכם לבתי הכנסת הם הולכים על הכביש ולא במדרכותומי שנוהג מקבל נעיצות עיניים זועפות וקשותלאחר 22 שנים של מגורים בנווה ארזים אני מוכרת את ביתי ואף עוזבת את חולון עירי שהפכה לבילתי ניסבלת בגלל העדפות מוזרות ומשונות של ראש העיריה מוטי ששון.עולות שאלות קשות לגבי התנהלותו של הנ"ל
  סגור
 • 14.
  מתים מפחד - כותרת אנטישמית (ל"ת)
  משה ראשל"צ 05/04/2015 15:19
  הגב לתגובה זו
  13 8
  סגור
 • 13.
  ששון תתבייש
  אורית 05/04/2015 15:18
  הגב לתגובה זו
  8 7
  שכונה שקטה ושלווה שאתה הולך להרוס במו ידייך
  סגור
 • 12.
  פראיירים
  א 05/04/2015 15:17
  הגב לתגובה זו
  9 4
  אני רוצה לראות בנייה של גן אי בית ספר חילוני בשכונה בבני ברק או בבית שמש המתחרדת בלב שכונה דתית. מתי שנח הם טוענים לפלורליזם. תושבי השכונה לא יתנו לכך לקרות.
  סגור
 • 11.
  אתם בוחרים בששון 5 קדנציות, עכשיו תסבלו
  תושב העיר 05/04/2015 15:07
  הגב לתגובה זו
  13 4
  ארנונה הכי גבוהה בישראל והתחרדות שכונות בשביל תמיכה בקואליציה. בחרתם בו - תסבלו
  סגור
 • 10.
  אומרים לא לשכונה חרדית בלב נווה ארזים!!
  דפני 05/04/2015 15:03
  הגב לתגובה זו
  15 8
  למה אנחנו פה??? קודם כול לא משעמם לנו,ואנו לא ששים אלי קרב. נכון שהיה עדיף לשבת בכורסה מול הטלוויזיה לראות משחק כדורסל או ללכת לשחק עם הילדים בפארק. נכון שחלקכם חושבים שאין לנו סיכויים במלחמה מול העיריה וחבל על הזמן והכסף, ויכול להיות שאתם צודקים. אבל לצערנו פשוט אין לנו ברירה,אנו חייבים לקום מהכורסא, לצאת לרחוב ולומר את דעתנו והפעם בקול רם: זו השכונה שלנו, זה הבית שלנו, הגיע הזמן שיתחילו להתייחס למה שיש לנו להגיד! המטרה בסוף התהליך היא לקחת חלק בתכנון השטח הציבורי בשכונה שלנו, שכונת נווה ארזים, על פי צרכי השכונה ותושביה. לא נסכים בשום פנים ואופן להדרתנו מהמרחב הציבורי בשכונה שלנו. התוכנית להקמת קריית החינוך לתושבי חוץ בלב שכונה שלווה המשוועת לגני ילדים, לגינה מטופחת, לבית ספר יסודי, לספריה, לגן סיפור- היא המשך למדיניותה הקבועה של עירית חולון- המתעלמת מהשכונות הותיקות בעיר, מזניחה אותן, מסרבת להפנות תקציבים לטיפוחן ופיתוחן ומפנה את כל מרצה וכספי הארנונה שלנו למיזמי תרבות שאין להם ולא כלום עם חיי היומיום של תושביה.
  סגור
 • 9.
  צריך להגיד את האמת בלי להתבייש ובלי פוליטיקלי קורקט
  לא תמיד חוקי 05/04/2015 14:57
  הגב לתגובה זו
  34 8
  החרדים הם אוכלוסייה דורסנית שכופה את דרך חייה על הסובבים אותה בברוטליות ובאלימות. זו איננה חברה סובלנית ומתחשבת. זו חברה שמביאה עוני דלות ובורות ומורידה את הרמה לכל מקום שהיא מגיעה - בכל מישור ואספקט של החיים. זו אוכלוסייה שגרה בשכונות שלמות - כי הם זקוקים לשירותים שלהם קרוב לביתם והם גם זקוקים אחד לשני. צורת איכלוס כזו מייצרת איזורים שלמים "חומים" ומכוערים ומסלקת את האוכלוסייה החילונית - שמפרנסת את החרדים בתשלומי מס הכנסה ארנונה וביטוח לאומי. ולכן - מי שבונה ריכוזים כלכל גדולים של מוסדות חינוך חרדיים בעצם מוכר את חייהם ודמם של החילוניים לטובת התמיכה של החרדים בקואליציה שלו. הכל זה כדי שמוטי ששון יוכל להמשיך לשבת בשקט על הכסא שלו בבניין הערייה !!!!
  סגור
 • אתה אנטישמי מהסוג המכוער והירוד ביותר. הגרמנים הרגו את
  הלנה 05/04/2015 16:10
  הגב לתגובה זו
  13 13
  היהודים בגלל סיבה אחת בלבד, היותם יהודים, זו גזענות, זה שהוסיפו לכך טיעוני שקר, שהם ספסרים, שהם גנבים, שהם מוצצי דם - מזכיר לך משהו? - נועד לתת כסות צדקנית ומזויפת לגזענות המטורפת החולנית הבסיסית. ואל תדבר על מי שחי על חשבונך, אין לי ספק שאינך עוסק באף דבר יצרני, אלא משמש שכיר טפיל באיזה מוסד "ציבורי" יעני או ממשלתי, וחי כל ימיך על חשבון אחרים חרדים וחילוניים המתפרנסים מיצרנות. אחוז החרדים בין פקידי הממשלה הטפיליים שואף לאפס
  סגור
 • קחי כדור וצאי מהגלות. זה שהם נתמכים זאת עובדה ואף אחד
  יהודי גאה וגם ליבראל 05/04/2015 16:57
  הגב לתגובה זו
  14 7
  לא קורא להרוג אותם או מכנה אותם דבר,הכול הקולות בראשך שכנראה הבאת מהגלות בערבות סיביר. פה דמוקרטיה וביקורת (כן גם על חרדים רחמנא לצלן) היא לגיטימית. קחי כדור ודברי עם איש מקצוע ואז אולי תראי עובדות ,גם אם לא נעימות לך,כמו שהן ולא תראי מפלצות בחושך.
  סגור
 • ביקורת גזענית אינה אמורה להיות לגיטימית. לך גם כדור לא
  הלנה 05/04/2015 17:16
  הגב לתגובה זו
  9 7
  יעזור, כי גזענות זו סוג מחלה שכדור אינו עוזר לה. כל בקורת על רקע צבע עור או דת הינה גזענית. מה לעשות. וגזענות היא מסוג התכונות, שהאנושות התרבותית דוחה ומגנה. אתה איש חולה ומסכן
  סגור
 • הגזענים והאנטישמים הם החרדים
  ב 06/04/2015 10:43
  הגב לתגובה זו
  2 2
  מדינה שקובעת שדם של מגזר אחד - חרדים יקר מדם של מגזר אחר - חילונים לפי חוק! היא גזענית והיא אנטישמית, וכך גם את.
  סגור
 • 8.
  כתבה וכותרת אנטישמית
  תושב העיר 05/04/2015 14:57
  הגב לתגובה זו
  11 21
  לציבור החרדי בחולון גם מגיע מוסדות ציבור לילדיהם.עד עכשיו ממש הם אלו שצריכים להסיע את ילדיהם מחוץ לעיר כח אין מספיק מוסדות כאלו בעיר.בכתבה ממש סילפו את העובדות.
  סגור
 • כתבה וכותרת אנטישמית
  רון 05/04/2015 15:42
  הגב לתגובה זו
  12 4
  שים לב מה כתוב בכתבה. אף אחד לא אמר שלחרדים לא מגיע מוסדות חינוך. אבל בפרופורציה לאוכ׳ החילונית בשכונה. זוהי שכונה ח-י-ל-ו-נ-י-ת. וגם עם בניית הגנים ובתי הספר לא תיפטר בעיית ההסעות כי נבנה שם בית ספר על אזורי, כלומר ימשיכו להסיע אותם. ועל כך מלינים תושבי השכונה.
  סגור
 • 7.
  העירייה מטעה
  יגאל 05/04/2015 14:55
  הגב לתגובה זו
  11 6
  אני למדתי בגנים שהעיריה גורסת ששייכים לחבד. החבדניקים השתלטו על גנים נטושים
  סגור
 • 6.
  גדלתי בשכונת נווה ארזים
  מור 05/04/2015 14:41
  הגב לתגובה זו
  22 8
  מה שהיה יפה בשכונה הוא שהיא אחת השכונות המגוונות בארץ, חיים בה חילוניים, חרדים, עשירים ועניים, יחסי השכנות בה הם מצויינים, והיא אף צמודה לשכונת השומרונים, כך שהיא מאוד מגוונת. אך עם השנים לא יכולת שלא לשים לב שיש עלייה חדה במעבר של משפחות חרדיות לשכונה, במיוחד ברחוב השופטים. אני חושש שיגיע היום שבו יסגרו רחובות בשכונה בשבת, או שיטרידו את אחיותיי ואימי על לבוש לא צנוע, והכתבה הסאת רק מגבירה בי את החשש הזה. ואני מבטיח, שאם המצב יפנה לכיוון הזה, ההשתלטות הזו לא תהיה בשקט, כי אני אלחם עד טיפת הדם האחרונה שלי.
  סגור
 • כי אתה אנטישמי. מפריע לך החרדים בגלל היותם חרדים
  הלנה 05/04/2015 16:03
  הגב לתגובה זו
  9 12
  שום דבר נוסף, אבל אי אפשר להגיד את זה , שאתה שונא את השונה בגלל היותו שונה, אז כמובן אתה מספח לזה עלילות דם נוספות ועובדות שקר, שיטרידו וכו', את האנטישמיות הבסיסית שלך זה לא ישנה. הגרמנים הסיתו נגד היהודים, ופנו לשנאה הגזענית הבסיסית נגד יהודים, אבל זה לא מספיק היה, אז הוסיפו שהיהודים גנבים, ספסרים, סוחרים, עם אף ארוך, עם לבוש מכוער זקנים מכוערים, וכן הלאה, בקיצור אתה בחברה טובה
  סגור
 • תכנון עיר והלנה
  דייר ותיק 06/04/2015 06:43
  הגב לתגובה זו
  0 2
  הלנה ,את כנראה מזרחית בעלת רגשי נחיתות ! אינני יודע מי אחראי על תכנון עיר אבל השינויים בהסדרי התנועה בסביבה גורמים לנו לסבל כבר זמן רב הכל נעשה ללא מחשבה בצרכים של התושבים למשל אפשר להעתיק את פתח הכניסה לגנים בבצלאל פנת מרבד הקסמים לשד'ירושלים שם אפשר לעצור וממילה יש פתח .מתכננים נכבדים תתפתחו את השכל הישר !!!
  סגור
 • שוב את,כדורים הלנה ,כדורים ומהר. (ל"ת)
  סבטלנה 05/04/2015 16:58
  הגב לתגובה זו
  5 5
  סגור
 • 5.
  יותר גרועה מאירן עם הבורקות. לנו אין בורקות ואין חומני
  ישראל 05/04/2015 14:33
  הגב לתגובה זו
  16 6
  אבל החרדים משתלטים על כל השכונות הטובות . ושולטים בעם הזה. מדינת ישראל ג היא פאנטית חרדית דתית. וזה ימשיך להיות יותר גרוע פה. אין מה לצחוק על הערבים אנחנו לא יותר טובים . שם מוחמד שולט ופה משה רבנו שולט ביחד עם ביבי וחוג התנך אצל שרה .
  סגור
 • 4.
  עדיף גן של דעאש ? (ל"ת)
  15 05/04/2015 14:29
  הגב לתגובה זו
  12 10
  סגור
 • 3.
  אז שידרשו גנים חילונים והסעות לשכונה חרדית
  השתלטות זוחלת. 05/04/2015 14:25
  הגב לתגובה זו
  16 3
  מעניין אם גם יעבור בשקט ותמיכת העירייה.חבל דווקא היתה עיר יפה חולון.
  סגור
 • 2.
  לרסק את מחיריי הדירות בשכונה
  קליפ 05/04/2015 14:24
  הגב לתגובה זו
  4 12
  אולי תחזרו,קצת,בתשובה...?
  סגור
 • 1.
  במשך הזמן שכונות שלמות יתחרדו גם הם צריכים לגור הכן שהו (ל"ת)
  2 05/04/2015 14:24
  הגב לתגובה זו
  19 9
  סגור
 • הם יותר ממוזמנים ללכת וליישב את המדבר-מצוות יישוב הארץ!
  קצת פרקטיות 05/04/2015 15:27
  הגב לתגובה זו
  9 11
  על ידי הקמה של מוסדות חרדיים בריכוז גדול מוטי ששון מאלץ את תושבי השכונה החילוניים למכור את בתיהם בהפסד של מליוני שקלים. כך למעשה הוא משלם לחרדים בכספים של התושבים. בנוסף, הוא מממן מכספי הארנונה של התושבים החילוניים הקמה של מוסדות חרדיים בזמן שלילדי השכונה החילוניים אין גנים בשכונה ובזמן שבית ספר אשכול - בית הספר שמשרת את ילדי השכונה - משווע לשיפוץ והשקעה. אבל בשביל זה אין לעירייה כסף !!! בעיניי - האוכלוסייה החרדית היא אוכלוסיה טפילה: היא לא תורמת למדע לפיתוח ולהנדסה - כי הם לא לומדים לימודי ליבה, הם לא מתגייסים ולא מתים במלחמות, וגם כשהם עובדים - הם לא משלמים מס הכנסה וביטוח לאומי - כי הם עובדים בשחור. אז יואילו ויקימו להם שכונות משלהם, בכסף שלהם, ואם אפשר - במדבר. זו מצווה גדולה ליישב את הארץ ומה לעשות ששכונת נווה ארזים כבר מיושבת !!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות