כך ההתאוששות בבורסות צפויה להשפיע על הפנסיות שלנו

 | 
נושמים לרווחה
חודש מארס החולף התאפיין בהתאוששות המרשימה של חלק מבורסות העולם לאחר פתיחת השנה האיומה - וכעת ההשפעה מחלחלת לפנסיות שלנו. אמנם מדד המעו"ף הישראלי רשם עליה של 0.9% בלבד בחודש זה אך מדד הדאקס הגרמני זינק ב-5%, וה-S&P 500 קפץ ב-6.6%.
מתחזית ביצועי קופות הגמל למארס 2016, שביצעו בבית ההשקעות מיטב-דש, עולה כי צפויה להרשם תשואה חיובית של כ-1.6% לקופות הגמל כתוצאה מעליות השערים שנרשמו בשוקי המניות בארץ ובחו"ל ובשוק האג"ח הקונצרני בארץ.  מנגד, ירידות השערים המתונות באג"ח הממשלתי (הצמוד והשקלי), בעיקר הארוכות, פעלו כגורם ממתן.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
לפי בית ההשקעות, הקופות הבולטות לחיוב תהיינה לחיוב אלו שהשקיעו רכיב גדול מנכסיהן בשוקי המניות בארץ ובחו"ל ובשוק האג"ח הקונצרני בישראל: 
התשואה הנומינלית של קופות הגמל הגדולות במארס 2016, צפויה לנוע בין תשואה של 1.3% לבין תשואה של 1.9%, ותשואות קופות הגמל בתעשייה כולה צפויות לנוע בטווח רחב יותר שבין תשואה של 1.1% ועד תשואה של 2.1%.
ולמרות התשואה החודשית החיובית, ובעוד חלק מהמדדים האמריקניים כבר עברו לעליות שערים מתחילת 2016, לפי מיטב-דש, ברבעון הראשון של השנה השיגו קופות הגמל בישראל תשואה ממוצעת שלילית של כ-0.5%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה