דריכות לקראת הודעת הריבית של הפד' הערב

לקראת החלטת הריבית הראשונה של הנגיד החדש פאואל השוק מתמחר העלאת ריבית באופן ודאי, עיני המשקיעים נשואות לגבי התוואי להמשך; אלו הערכות הכלכלנים בשוק
|
(1)
דריכות לקראת הודעת הריבית של הפד' הערב
הערב בשעה 20:15 (שעון ישראל) תתפרסם החלטת הריבית הראשונה של הפד' בראשות הנגיד החדש ג'רום פאואל. אם לא יהיו הפתעות הערב הריבית צפויה לעלות ב-0.25% ל-1.75%-1.5%.  עיני המשקיעים יהיו נשואות לעדכון הרבעוני של תחזיות הצמיחה, האינפלציה והריבית, כאשר אופטימיות הנגיד בנאומו לקונגרס לפני כחודש תדלקו ספקולציה שתוואי הריבית יעודכן כלפי מעלה.
רונן מנחם, מזרחי טפחות: "העלאת הריבית הינה תרחיש ששוקי ההון והכספים מגלמים לחלוטין ולכן כשלעצמו לא ישפיע על השווקים. תשומת הלב תינתן לעקום התפזורת. אם העקום יצביע על 3 העלאות ריבית (התרחיש הבסיסי) סביר כי לא תהיה לכך השפעה של ממש ותשואות הפדיון אולי ירדו קצת, לאחר הריצה האחרונה. מנגד, אם החציון יצביע על 4 העלאות ריבית (התרחיש המשני) ייתכנו בתגובה ירידות של מדדי המניות ועליות של תשואות הפדיון; אפשר שהתשואה ל-10 שנים תבחן רף של 3% (או קצת יותר) במקרה זה".
עפר קליין, הראל ביטוח ופיננסים: "להערכתנו, התחזית לצמיחה תעודכן קלות כלפי מעלה (לאחר העדכון המשמעותי שחל בדצמבר), אך למרות החלפת חלק גדול מהחברים בוועדה של הפד', תוואי הריבית החזוי של הפד' לשנה הקרובה יישאר ברובו ללא שינוי. כלומר, עוד 2 העלאות ריבית בלבד השנה. כאשר קצב הגידול עד כה בשכר ובאינפלציה לא מצדיקים להערכתנו האצה בתוואי הריבית, במיוחד לנוכח אי-הוודאות סביב תגובת שותפות הסחר של ארה"ב להודעת המכסים של הנשיא. אם יהיה שינוי בתוואי הריבית, סביר שהוא יהיה בטווחים הארוכים יותר של התחזית - שם תחזית הפד' נמוכה משמעותית מתחזית השוק".
אלכס זבז'ינסקי, מיטב דש: "אנו מעריכים שהתחזית ל-3 עליות ריבית תשמר בהסתמך על הסיבות הבאות: אומנם קיימים אינדיקטורים מקדימים שמצביעים על האפשרות של עלייה באינפלציה, אך סביבת האינפלציה עולה בינתיים באטיות והסיכון להתחממות יתר נמוך. צריכים לזכור שאינפלציה באמת גבוהה לא הייתה בארה"ב כבר יותר מעשרים שנה. גם המשקיעים פחות מוטרדים מהתפרצות האינפלציה. בסקר האחרון של Bank of America בקרב המשקיעים המוסדיים לשאלה מה הסיכון הגדול ביותר לאג"ח, 32% הצביעו על הגידול בהנפקות, 28% על עליית הריבית ורק 12% ציינו עלייה באינפלציה כסיכון עיקרי".
"הנתונים הכלכליים אינם מבשרים על האצה משמעותית בקצב הצמיחה במשק; שוקי המניות הרבה יותר שבריריים מכפי שהיו בשנה שעברה תחת עומס האירועים הפוליטיים והכלכליים הרבים; עלויות המימון התייקרו תוך עלייה במרווחי האג"ח הקונצרניות לרמה הגבוהה מאז 2011; עלויות המימון התייקרו משמעותית גם בחלק הקצר של העקום (ריבית הליבור)".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תבנית ראש כתפיים אימתניות - יש בגרף הביטקויין
  zamirco 21/03/2018 14:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פריצת קוו צוואר באזור 10000$ יוציא את התבנית לפועל עם יעד לשיא באזור 19000$ - הודעת הפד בערב + נושא הפטרו-דולר שכרגע לא במנסטריים החדשותי , עלולים להצית את התבנית לדעתי .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות