השבוע בשווקים - יו"ר הפד' הנכנס פאואל צפוי להעיד בסנאט

פאואל צפוי לתת עדות בשני חלקים לצד פרסום שלל נתוני מאקרו בארה"ב, סין וגוש האירו
|
(2)
ג'רום פאואל, צילום: רויטרס
לאחר הסגירה החזקה שנרשמה בסוף השבוע האחרון בבורסות וול סטריט, השבוע הקרוב צפוי לרכז את עיקר העניין סביב עדותו של יו"ר הפד' הנכנס ג'רום פאוול בפני הסנאט. העדות של פאוול תימסר בשני חלקים: בחלק הראשון,  ביום שלישי, תוקרא הצהרה מנוסחת מראש ובשלב השני, ביום חמישי, תנהל הועדה דיון במתכונת שאלות ותשובות. הדברים של פאואל עשויים להביא לתנודתיות במדדים במהלך המסחר. 
בנוסף יפורסמו שלל נתוני מאקרו שצפויים לספק אינדיקציה נוספת לגבי הצמיחה של הכלכלה האמריקאית כאשר ברקע המשקיעים ממתינים לראות האם הפד' ידבוק בקמצ העלאות הריבית השנה. נזכיר כי פרוטוקול החלטת הריבית האחרונה של הפד' מה-31 בינואר, מלמד שחברי הוועדה המוניטארית מרגישים נוח יותר עם המשך העלאות הריבית ברקע להתכנסות האינפלציה לעבר היעד.
מאקרו
ביום שני השבוע בשעה 17:00 יפורסמו נתוני מכירות הבתים החדשים לחודש ינואר. צפי הכלכלנים הוא למכירות של 600 אלף בתים ברחבי ארה"ב. זאת בהמשך לירידה של 10% במכירות בחודש דצמבר האחרון ל-625 אלף בתים. 
באותו היום יפורסם מדד הייצור של הפד' של דאלאס לחודש פברואר. הצפי של הכלכלנים הוא לקריאה של 20 נקודות לעומת 33.4 נקודות שנרשמו בחודש ינואר של השנה. 
ביום שלישי יפורסמו נתוני ההזמנות של מוצרי הליבה ברי קיימא לחודש ינואר. צפי הכלכלנים עומד על עלייה של 0.4% בהמשך לעלייה של 0.7% בחודש דצמבר. 
באותו היום יפורסם נתון מחירי הבתים לחודש דצמבר כאשר הצפי הוא לעלייה של 0.4% בהמשך לעלייה בשיעור דומה בחודש דצמבר האחרון. בנוסף יפורסם מדד קייס שילר למחירי הבתים שצפוי להראות על עלייה של 0.6% לעומת 0.7% בחודש דצמבר.
גולת הכותרת - עדות יו"ר הפד' הנכנס ג'רום פאואל בקונגרס ביום שלישי בשעה 17:00 לפני הועדה הכלכלית המשותפת על הצפי הכלכלי והפעולות האחרונות שננקטו ביישום מדיניות מוניטרית. 
ביום רביעי יפורסם ביפן מדד הייצור התעשייתי חודש ינואר. צפיות הכלכלנים הן לירישה ש ל4.1% בינואר לעומת עלייה של 2.9% בחודש דצמבר האחרון.
בסין יפורסם באותו היום מדד מנהלי הרכש במגזר היצור כאשר תחזיות הכלכלנים הן לקריאה של 51.4 נקודות בחודש פברואר, לעומת 51.3 נקודות שנרשמו בינואר. נתון נוסף שצפוי להתפרסם באותו היום בסין הוא מדד מנהלי הרכש במגזר הלא יצרני. צפיות הכלכלנים הן לקירה של 55 נקודות לעומת 55.3 נקודות בינואר. נזכיר כי כל קריאה מעל 50 נקודות מצביעה על התרחבות הפעילות הכלכלנית.
בגרמניה יפורסם נתון שיעור האבטלה והשינוי במספר הבלתי מועסקים. לפי התחזיות של הכלכלנים שיעור האבטלה צפוי להיוותר ללא שינוי על 5.4%. מנגד, שיעור הבלתי המועסקים צפוי להתמתן מירידה של 25 אלף איש בינואר ל-17 אלף בחודש פברואר.
בארה"ב יפורסם נתון התוצר לרבעון הרביעי. לפי התחזיות נתון הצמיחה של הכלכלה האמריקאית צפוי לרדת ל-2.5% לעומת קריאה קודמת של 2.6%. בנוסף יפורסם נתון מכירות הבתים שבהמתנה לחודש ינואר, שצפוי להראות על עלייה של 0.4% בהמשך לעלייה של 0.5 בחודש דצמבר של השנה החולפת. 
מלאי הנפט הגולמי יפורסם גם כן ביום רביעי כאשר בשבוע שעבר ירד מלאי הנפט באופן מפתיע ב-1.6 מיליון חביות.
ביום חמישי בסין יפורסם מדד מנהלי הרכש של Caixin במגזר הייצור לחודש פברואר. תחזיות הכלכלנים הן לקריאה של 51.3 נקודות לעומת 51.5 נקודות בחודש ינואר. 
באותו היום יפורסם מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור בגרמניה. התחזיות הן לקיפאון בייצור בחודש פברואר לעומת ינואר (על קריאה של 60.3 נקודות).
בארה"ב יפורסמו נתוני דרישות האבטלה בשבוע החולף כאשר הצפי הוא לעלייה במספר הדרישות ל-230 אלף לעומת 222 אלף שנרשמו בשבוע שעבר. 
עוד יפורסמו מדד PMI ומדד ה-ISM שבודק את מצב העסקים במדינת ניו יורק. לפי התחזיות המוקדמות של הכלכלנים מדד ה-PMI צפוי להראות קריאה של 55.7 נקודות בחודש פברואר, לעומת 55.5 נקודות בינואר. מדד ה-ISM לחודש פברואר צפוי להראות על קריאה של 58.6 נקודות בחודש ינואר.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  להמשיך לנפח את השוק. היום קניתי כמויות קולים. (ל"ת)
  מני 25/02/2018 21:46
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  יום הדין התמחות מיוחדת
  מומחה יום הדין 25/02/2018 21:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אז יעיד הגולם. על מה ולמה וכמה יש לו מה להעיד? הכל רקוב מהמסד עד הטפלות..יעיד שהדונאלד שודד אמבציל? יעיד שהאוצר דרך הפד מרוקנים? די..בא להקיא את הנשמה מהרוע והעוולות. מטופלות בהתאם נבלות!!!הרסו את העולם הורסים ויהרסו והכל ילך כפרות לעזאזל. תיק הניגזרים בן ה7 קוואדריליון דולר עומד לרמוס הכל בכל מכל.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות