"לשוק יש עמדה ברורה נגד ההסדר - שווי האג"ח ירד ב-10%"

אסיפת דלק נדל"ן מתכנסת היום כדי לקבל עדכונים בנוגע להסדר. אדווארד קלר: "מר תשובה הוא אביר ההליכה על הסף, לכן לא צריך להתפלא שזאת התוצאה של ההסדר"
 | 
(10)
יצחק תשובה (צילום: בוצ'צ'ו)
המאבק של נציגות איגרות החוב של סדרה כ"ה בהסדר החוב המתגבש בדלק נדל"ן עולה מדרגה. היום, כינסה הנציגות אסיפת מחזיקי אג"ח שמטרתה להסמיך את הנציגות לנקוט בהליכים משפטיים כנגד ההסדר שגובש מול יתר הסדרות - ד' וה'.

עו"ד גיא גיסין פתח את האסיפה וציין כי "באוגוסט מונינו על מנת להגן על הזכויות שלכם. עברנו ימים עמוסים ועדכנו אתכם לאורך כל הדרך. זאת נקודת מפתח וזה זמן קריטי וזה הכיוון שצריך לבחור. אבל אנחנו צריכים לנהל את זה בצורה מאוד תרבותית כדי שהאינטרס שלכם הוא זה שיקבל את הביטוי".

נציג המוסדיים אדווארד קלר ציין כי "ברור לכל הנוכחים בחדר שאנחנו מתנגדים להסדר. במבחן השוק אנחנו לא לבד. מי שיבדוק את הנתונים, מהיום שפורסם ההסדר ועד יום המסחר האחרון השווי שוק של שלושת הסדרות ירד ב-10%. כנראה שזה לא הסדר מעולה, כיוון שאז השוק היה מתנפל על הניירות האלו. לשוק יש עמדה ברורה כנגד ההסדר".

עוד הוסיף קלר "יש רוד שואו להסדר. האנשים שחתומים על ההסדר מזמנים את עצמם לגופים מוסדיים ומנסים לשכנע אותם לתמוך בהסדר. מהתגובות שאני מקבל אף אחד לא תומך. מר תשובה הוא אביר ההליכה על הסף, הוא רב אומן בניהול מו"מ. לכן לא צריך להתפלא שזאת התוצאה. אני מאמין שבמידה ואחרים יראו את הדגשים שלנו, ההצעה של מר תשובה לא תעבור".

בתוך כך, הלילה העבירה הנציגות המיוצרת על ע"י עו"ד גיסין לבית המשפט את תגובתה להסדר החוב. התגובה מעלה שני טיעונים עיקריים. הראשון הוא שיש לחייב את החברה ובעל השליטה לתת גילוי מידע ופרטים מלאים על המשמעויות והחלופות מבחינת הנושים ומבחינת החברה ובעל השליטה. לדברי גיסין, "דלק נדל"ן העבירה לבית המשפט אינפורמציה לא מדויקת והציגה כאילו קיים "הסדר מוסכם על דעת רוב מחזיקי האג"ח".

הנושא השני אליו התייחס גיסין טוען כי מחזיקי אג"ח כ"ה צריכים להיחשב כסוג ואסיפה נפרדת לאור הוראות הדין והמאפיינים הייחודיים שלהם. במסגרת התגובה, נסקרת ההצעה ומוכח כי למעשה ההסדר מטפל ומשרת דווקא את הנושים המובטחים אשר יראו את כל חובם לפני שהאג"חים יקבלו פירעון קרן כלשהו. הטענה המרכזית העולה ממכתבו של גיסין הוא שהכספים שיוזרמו על ידי תשובה ישמשו לשירות החוב לבנקים ולפניקס ולא לאג"חים.
תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  דלק נדלן
  ברברה 09/02/2012 12:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החוצפה של תשובה אינה יודעת גבולות.אזרחים יקרים הבא נארגן חרם נגד כל החברות שלו מן המטעט שאני יודעת פניקס,תחנות דלק, חנויות נוחות ודרישה תקיפה להחרים את כל תמורות הגז לטובת בעלי האגחים.חובות צריך להחזיר.פרט לזה החתן שלו הגאון מוילנה הקים את קמן עשה מסע רכישות וגם הוא כרגע בברוך ואינו משלם לבעלי האגחים.קוראת לחרם צרכנים.לצרכנים יש כוח וחייבים להפעיל את הכח שלנו. שישלם את הכל לא לוותר .
  סגור
 • 9.
  איך אתה ישן בלילה
  עיתונאי 09/02/2012 11:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם כסף הוא הכל בחיים? איך אתה ישן בלילה שאתה יודע שמאות אלפי אנשים שקנו אגח בגלל שאתה גייסת אותו, הפסידו יותר מ- 50% מכספם? מה תעשה עם כל הכסף, תהיה עשיר מס' 100 בעולם, מס' 10, מס' 1? מתי זה מספיק? לך ולמד - איזהוא עשיר, השמח בחלקו. האם אתה באמת יכול להיות שמח בחלקך בהמטת אסון על הכלכלה הישראלית? יהי ממונו של חברך חביב עליך כשלך. מה יהיה שתמות, תקבור את כל המיליארדים איתך כמו מלכי מצרים שחשבו שהם האלוהים החיים? אתה גם חושב שאתה אלוהים חיים? לך תלמד מה קרה לפרעה. אלוהים לא נותן הרבה אזהרות לפני שהוא מכה. אזהרה אחרונה להפעלת מצפונך טרם בוא חורבנך האישי.
  סגור
 • 8.
  הטיעון כאילו מדובר בחברה שלו ולא בו ממש מקומם (ל"ת)
  הוא זה שבא לגייס כסף 09/02/2012 10:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 7.
  תשובה הגזלן - החזר את חובותיך !!!
  יוסי ערקובי 08/02/2012 16:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המנכ" ל ערן מיטל פרט למשכורת הגבוהה שהוא מקבל בנוסף הוא קיבל מענק על הישגים (להזכירכם חברה עם חוב של 2.2 מיליארד ש" ח) ע" ס 600 אלף ש" ח. חצוף, הפסדתי 50% ועוד אתה בא בטענות למחזיקי אג" ח כ" ה ? חובות יש להחזיר. אם הציבור והמוסדיים החלאות יבינו שאם טייקון לא מחזיר חובות אזי תבוא צונמי שלילי על הפנסיות. כבר עתה בן דב ומימן מבצעים תספורות ענק. דנקנר שוקל לבצע תספורת - המשמעות היא שלא יהיה לנו פנסיה. תשובה שידע למשוך דיבידנדים בסכומי עתק, לשלם משכורות לידידים ומשפחה מתלונן שקשה לו ? אין סוף לגזלנות. לא לוותר . אם שוק ההון יתעקש והוא לא יצליח למחזר חובות (לקבוצת דלק יש חובות של 24 מיליארד ש" ח) הוא יקרוס. תבינו הוא צריך את ההסדר יותר מאיתנו. לא לוותר חובות יש להחזיר !!!
  סגור
 • 6.
  במדינות ערב רגולטורים ביטוח (פניקס)בנקים ואחר
  לא היו נותנים לתשובה 08/02/2012 14:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לסובב את כולם .להחזיר דלק נדלן לקבוצה ודי לרמאות.
  סגור
 • 5.
  תפורק דלק נדל" ן
  משה כץ 08/02/2012 14:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המליארדר המתהדר בממלכתיות, לא אחר משקרן, וכנראה גם גנב אם המלך עירום יפשוט רגלו לאלתר !
  סגור
 • 4.
  אז כל העושר של הטייקונים הוא מההלוואות שלקחו (ל"ת)
  ולא יחזירו? 08/02/2012 13:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  החיוך שלו מרגיז....נמאס מהתמונה הזו (ל"ת)
  עדי 08/02/2012 13:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  זו מחיקת חובות של תשובה, ולא הסדר !!!
  נדיר 08/02/2012 12:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תשובה מפנה מקום בכיס השני לרווחי הגז. אין לו זמן לתשלום חובותיו לאגחים !!! בנה הסדר קרחנה למשקיעים בשיתוף 2 מוסדיים שבכיס שלו, ובית המשפט אמור לאשר התחמקות מרוב החוב של הטייקון. בושה למדינה !!!!!!
  סגור
 • 1.
  תשובה תחזיר לי את הכסף!!! זה גזל!!אתה לא פוחד (ל"ת)
  dany 08/02/2012 12:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור