שינוי מגמה? בנק ישראל חושף את נתוני נטילת המשכנתאות של הציבור באפריל

מנתוני התפתחות החוב של המגזר הפרטי והעסקי בישראל עולה כי הרבעון השני של השנה נפתח ברגל שמאל
|
(1)
בשוק הדיור

בנק ישראל פרסם היום (ב') נתונים לגבי התפתחות החוב של המגזר הפרטי והעסקי בישראל, וכן נתונים ששופכים מעט אור לגבי כיוון שוק הדיור בחודש הראשון לרבעון השני של 2016. לפי הנתונים, הציבור הישראלי נטל פחות משכנתאות חדשות בחודש אפריל האחרון לעומת הממוצע ברבעון הראשון, ואלו הסתכמו ב-4.7 מיליארד שקל בלבד - לעומת 5 מיליארד שקל ברבעון הראשון של השנה. 

בתוך כך, יתרת החוב של משקי הבית ברבעון הראשון גדלה ב-5.6 מיליארד שקל ל-480 מיליארד שקל. מדובר בעלייה של 1.2%. יתרת החוב לדיור עלתה ב-2.9% מיליארד שקל ל-324 מיליארד שקל.

בנוגע למגזר העסקי קטנה יתרת החוב ברבעון הראשון ב-1.3 מיליארד שקל ל-814 מיליארד שקל. הירידה מיוחסת לייסוף השקל מול הדולר בכ-3.5% וירידת מדד המחירים לצרכן בכ-0.9% - שתי השפעות שהקטינו את החוב. כנגד זאת, המגזר העסקי רשם גידול של 7.5 מיליארד שקל, שעיקרו גידול בהלוואות בנקאיות, אשר קוזז במקצת בהקטנה כמותית של החוב באג"ח בישראל ובהלוואות מחו"ל.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  סופבועה=שנים מונופול נדלניסט+תקשורת פסיכו-הרצה עם טיפש!
  קבלן,בנק,ממשל=חזירות 31/05/2016 16:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שנים מונופול לפסיכו-הרצה= תירוץ החזירות הנדלניסטים למנועה פיצוץ סופבועה להגנת על הבנקים= שקר חזירי באישור הממשל ובנק ישראל להמשך ניצול עם טיפש שיהיה משועבד לבנקים ולממשלה במשכנתאות מטורפות של מיליון+( 70-90% )= הבנקים בישראל היו תמיד מפוקחים ל-% קטן למשכנתאות בנדל"ן=פישר ברח + עם פלוג יצרו סופבועה=אפילו פישר לאחר שברח הודע בפרסום לא מזמן שיש בישראל בועה =הם סיכנו את עתיד המדינה יצרו עדר של העם הטיפש הצעיר והוריהם לעבדות של דורי דורות! .... בושה וחרפה של מדינה שמנצל ושעושק את אזרחיה לעבדות, לטובת הלוביסטים,הבנקים והטייקונים =זה סיכון קיום המדינה!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות