מניית סנאפצ'ט, האם היא בדרך להיות סיפור פייסבוק או טוויטר?

פרשן וול סטריט של Bizportal על הסיכויים והסיכונים ברכישת מניית סנאפצ'ט נוכח הירידות 

|
(48)
איזו חגיגת כותרות. הבורסות בניו יורק "מתרסקות", "סיפור טראמפ נגמר", ועוד. מזל שגם יש כמה עובדות בסביבה. תקראו למשל מה כותב האקונומיסט שעד לא מזמן לא פסק מלהזהיר על "עוד 2008". "למרות החרדות", כותב השבועון שרואי השחור כ"כ אוהבים, "ההתאוששות הגלובלית אמתית". כדאי ללמוד אנגלית בשביל המאמר הזה. כלכלת סין לא נסוגה, האיחוד האירופי לא מתפרק כ"כ מהר. הרווחיות וההתייעלות ימשיכו לשגשג, המנוע הטכנולוגי רק בתחילת דרכו ונראה שגם AAPL לא תגיע ל 50 דולר.
הצעתנו, למי שמאמין שבתי הנבחרים הרפובליקאים יקלקלו לטראמפ את תכניות הבריאות, התשתיות, ההתייעלות הממשלתית ואפילו את החומה ובשל כך השוק יתרסק, שלא ינצל את התיקון (אם בכלל נראה תיקון משמעותי) לקנות מניות מובילות.
SNAP INC (סימול: SNAP), האם זה ספור דומה ל-FB או ל-TWTR?
רבים השואלים, "האם כדאי לנצל הירידות לרכישת SNAP"? מניית החברה שהנפקתה להטה בוול סטריט נפלה אל מתחת למחיר ההנפקה וזה מייצר עניין. רבים מאמינים שמה שקרה למניית FB לאחר ההנפקה ישוחזר גם במקרה של SNAP אבל ישנם אחרים שחוששים שמה שקרה ל-SNAP מצביע דווקא לכיוון TWTR, להמשך הירידות. ננסה להבין היום, מהכיוון של וול סטריט, מיין סטריט והמשקיע, את סיפורה של SNAP ולאמוד הסיכויים והסיכונים.
SNAP, ששווייה מוערך ביותר מ-22 מיליארד דולרים, היא בסה"כ תינוקת בת 4.5 שנים. החברה נוסדה בספטמבר 2011 ע"י שלושה בוגרי אוניברסיטת סטנפורד, תומאס שפיגל בן ה-27, רוברט קורנליוס מרפי בן ה-29 ורגי בראון. ב-2013 זרקו שפיגל ומרפי את בראון, האיש שלמעשה הביא את הרעיון שבעקבותיו הוקמה החברה, מהשותפות. בראון תבע את שני האחרים על גנבת רעיון אבל התפשר תמורת "משהו בין עשרות מיליונים למאה מיליון".
באותם ימים הציע מארק צוקרברג לרכוש את החברה, מה שהתחיל את "הקשר" בין SNAP ל-FB והעלה אותה על מפת התקשורת, והחברה הצעירה הפכה כוכבת במדיה הפיננסית/כלכלית ובדיוק כפי שקרה עם פייסבוק, גוגל וטוויטר, התיאבון להנפקתה הלך וגדל הרבה לפני שההנפקה בוצעה. בשנים שעברו עד להנפקה השקיעו בחברה, בהשקעות פרטיות, ענקיות ההשקעות כמו Fidelity Investments, BlackRock ,T. Rowe Price ו- Wellington וגם עלי באבא (סימול: BABA).
המומנטום הלך וגדל וכאשר הגיעה ההנפקה נלחמו משקיעים בחירוף נפש לזכות בהקצאת מניות. ההנפקה, בניצוח חתם העל, גולדמן סאקס (סימול: GS), אכן הצדיקה את הציפיות שנבנו. המניה הוכפלה ביום המסחר הראשון וערך החברה הגיע כמעט ל-35 מיליארד וזאת אל מול התוצאות העסקיות שהציגה ב-2016, מכירות של 404.5 מיליון, הפסד תפעולי של 520.4 מיליון ונקי של 514,6 מיליון או 64 סנט למניה, Only in America.
כפי שקרה ל-FB וגם ל-TWTR, כך גם SNAP התדרדרה אל מתחת למחיר ההנפקה. ערך החברה בימים אלו נע בסביבות ה-22.5 מיליארד כאשר עד ה-20.3 לא היה אפילו אנליסט אחד שהמליץ לנצל הירידות ולקנות (די בדומה להתנהגות האנליסטים כש-FB ירדה ל-17 דולרים). שבעה אנליסטים המליצו למכור וארבעה ב"החזק" כאשר קונצנזוס מחיר המטרה עמד על 18.6 דולרים. שלשום, ב-21.3, הגיעו ארבע המלצות מעודכנות, שתיים לקניה עם מחירי מטרה של 25 ו-30 דולרים ושתיים בהמלצת מכירה עם מחירי יעד של 10 ו-15 דולר, מה שממחיש את שכתבנו על ההדמיה האפשרית ל-FB או ל-TWTR.
שלא תטעו רבותיי, אנחנו לא טוענים חלילה ש-SNAP זה כישלון, ההפך. מהבחינה העסקית זו הצלחה שיחסית מרשימה יותר מהצלחתן של FB, TWTR או GOOG בארבע שנותיהן הראשונות, אבל הבעיה שבפניה עומד המשקיע גדולה. הערכת החברה עדיין בחלל אבל אם תמשיך לצמוח ולפתות את המפרסמים אז ההערכה הנוכחית, כפי שראינו ב-FB לא תשנה דבר. מאידך, ישנה טוויטר שאינה מצליחה להתרומם עסקית ומנייתה מתדרדרת.
התנהגות מניות כמו FB, GOOG, BABA, TWTR ואחרות מחברות הרשת מוכיחה שתי אמתויות. הראשונה, שלערכים יש פחות ופחות משקל בקבלת החלטות ההשקעה של המשקיע והשנייה, שההבנה של המשקיע בתחום הפעילות של החברות (איך הן מרוויחות? מה בדיוק המוצר?) נמוכה ביותר.
מה בדיוק עושה החברה?
מעבירה תמונות וסרטי וידאו ולאחרונה גם יצרנית משקפי וידאו (ה-Spectacles). ה-Snapchat, יישום צילום שמאפשר לאנשים לתקשר ביניהם באמצעות תמונה, קול וכתב שדומה מאוד ומתחרה באינסטגרם, הוא מוצר הדגל שלה. התחום הוא מהתחרותיים ביותר בסקטור העברת האינפורמציה האלחוטית והצלחתה תימדד במספר המשתמשים והיכולת שלה למשוך מפרסמים שהם מקור הכנסותיה. בגדול, הם מתחרים בכל חברה שנוגעת בהעברת אינפורמציה אלחוטית והפרסום באמצעותה. מאפל ופייסבוק (כולל כמובן אינסטגרם) ועד גוגל (כולל יוטיוב) וטוויטר.
לכל המתחרים שהזכרנו יש עצמה טכנולוגית, כלכלית ושיווקית שכרגע גדולה בהרבה. בנוסף לאלו, הם מתחרים בתחומים נוספים והתחרות הפוטנציאלית מתפתחת גם מכיוון חברות התקשורת והמדיה הענקיות, מ-AT&T ועד וורנר, וכל זה רק בשוק האמריקאי ומבלי להביא בחשבון את החברות הזרות והאגרסיביות שמנסות להיכנס כמו Kakao ו-Naver הקוריאניות, Tencent ו-Meitu הסיניות ועוד.
החברה בונה על השתלבות במקום מוביל בפרסום קונבנציונלי לאלחוט, שם קצב הצמיחה המהיר ביותר (לפי IDC יעלו סכומי הפרסום באלחוט מ-66 מיליארד דולרים ב-2016 ל-196 מיליארד ב-2020 כאשר סך הפרסום כולו יעלה באותה התקופה מ-652 מיליארד ל-767 מיליארד).
על מנת למשוך את המפרסמים חייבת החברה, כמו כל מתחרותיה, "לנצח" טכנולוגית ולפתות יותר משתמשים מאידך (על מנת למשוך מפרסמים). כך שלמרות ההצלחה המרשימה בהכנסות עד כה (התחילה "למכור" רק ב-2015, מכירות של 58.7 מיליון וב-2016 קפצו המכירות ל-404.5 מיליון כאשר התחזית היא ל-1.04 ו-2.02 מיליארד ב 2017-18 בהתאמה) ולמרות שביעות הרצון של המפרסמים (בספטמבר 2016 קבע המחקר Digital Campaign Management System Report שבוחן שביעות רצון של מפרסמים שסנאפ ראשונה מבחינה זו ולפני פייסבוק, גוגל, אינסטגרם, טוויטר ויו-טיוב) המשימה אינה קלה והתחרות תלך ותחריף.
האסטרטגיה מושתתת לפיכך על השקעה מסיבית בחדשנות טכנולוגית. הסיבה האמיתית להערכות הגבוהות שקיבלה החברה בהנפקה קשורה בנתון ההכנסה הממוצעת למשתמש (ARPU - Average Revenue Per User) שמשקיעים מאמינים שהוא גבוה יחסית אצל סנאפ שהתחילה לפרסם רק ב-2014 וההצלחה, עד כה, מרשימה.
אז כדאי לנצל הירידות ולהשקיע או לא?
כיוון שהבנתם של הרוב המכריע של המשקיעים, גם בחדשנות בתחום וגם בדרך בה המפרסמים מקבלים החלטות, מוגבלת, אז בשלב הנוכחי, לדעתנו, SNAP היא משחק לספקולנטים ול"מבינים" בלבד כי הניסיון לנחש התפתחויות בכלכלת הרשת, לזהות מנצחות או מפסידות, מאז החלה הכלכלה הזו להשפיע, לא הניב פירות למשקיע. מי שקונה SNAP רק בגלל מה שקרה ב-FB או מוכר רק בגלל מה שקרה ב-TWTR, פשוט מהמר. גם המומחים (לא רק האנליסטים) במקרה זה אינם אלא "משענת קנה רצוץ".
אם תלכו לאתר חברת טראפיס, אחד האתרים היותר מעניינים להערכות ודעות מנומקות ושמומלץ להשתמש בהם כחלק מקבלת ההחלטות לכול השקעה, תגלו שמומחי האתר מעריכים שההכנסות פר משתמש, שב-2016 היו 6 דולר בארה"ב (בהשוואה ל-8 דולר אצל פייסבוק), יגיעו ב-2024 ל-70 דולר. מרשים אבל מביא אותם להערכה עכשווית כלכלית של המניה ל-17 דולר, מתחת למחירה הנוכחי.
"המשחק" הזה, בין ההכנסה למשתמש למחיר המניה, שמתואר היטב באתר הפך לאמצעי הערכה מקובל במניות חברות הרשת וניתן, לפי ההערכות המשתנות של המשקיע, "לשחק" במרכיביו. המהנדס Anutham Adusumilli, שהתמחה בכלכלת הרשת ומרצה במכון הטכנולוגי בג'ורג'יה, טוען שהפלטפורמות של סנאפ מעולות מהמתחרות ומבטיחות את המשך הצמיחה המהירה ולכן מעריך את ערכה "הנכון" של המניה היום ב-38.7 דולר ולעומתו, אחד ממומחי טראפיס עצמה, Aditya Chopra, מגיע לערך עכשווי של 11.2 דולר.
גם ב-RBC Capital בדקו את הנושא, ולפי המחקר שהם ביצעו, אינסטגרם מועדפת על סנאפצ'ט ולכן הם ממליצים להמתין ולראות כיצד סנאפ מתקדמת. "אין שום הצדקה", הם טוענים, "להעריך חברה עם כ-150 מיליון משתמשים בלבד לפי 25 מיליארד דולרים". מחיר ההנפקה נתן ערך של 200 דולרים לכל משתמש של סנאפ שזה, פחות או יותר, שווי המשתמש של פייסבוק אבל משתמש של סנאפ מביא לחברה הכנסה של 2.56 דולר לעומת 4.4 דולר שמכניס כל משתמש של פייסבוק, וההשוואה במקומה שהרי ההכנסות של שתי החברות באות מפרסום (אגב, גם ההערכות ההכנסה פר משתמש שונות בין המעריכים בגלל הפער בין "משתמש" ל"מבקר" באתר).
ב-RBC חושבים שהסיכוי שהחברה תכה את המתחרות קטן ביותר ובעיקר בשל העובדה שהיתרון הטכנולוגי אינו ברור עדיין ולמתחרות עוצמה כספית ושיווקית גדולה בהרבה. "ההנפקה", מציינת RBC, "הצליחה מעבר למשוער רק בגלל הצלחת אינסטגרם וכעת בא שלב ההוכחות שיהיה קשה לסנאפ". בנוסף, סנאפ סובלת עדיין מאותה בעיה ש"הורגת" גם את מניית TWTR, הרווחיות. אם סנאפ רוצה להידמות לפייסבוק ולא לטוויטר היא תצטרך לעבור לרווחיות גבוהה וזה לא קל לאור ההשקעות שתזדקק בתחום החדשנות, השיווק והבאת מומחים.
בקיצור ולאחר שכרון החושים של ההנפקה, סנאפ נמצאת במצב שבו נטל ההוכחה לצמיחה מהירה ומעבר לרווחיות עליה, אותו מצב שבו נמצאו FB ו-TWTR בזמנו, FB הצליחה להביא הוכחות ו-TWTR עדיין לא. מה עושה המשקיע ההגיוני/סולידי אם בכל זאת הוא מעוניין להשתתף במשחק הספציפי הזה בתחום ה-mobile-messaging? עדיף שיעמוד בינתיים בחוץ.
החששות שהעלינו תיראנה אולי לא הוגנות לנוכח ההצלחה המרשימה של סנאפ במיין סטריט אבל ממתי חשובה ההגינות בוול סטריט? תבדקו ותחליטו.
ישנם כמובן סלים שמכסים את התחום. SNAP הוכנסה בינתיים רק לסל אחד, ה-FPX שהוא "סל הזדמנויות", מכיל 120 מניות שעברו הנפקות לאחרונה ושנראות מעניינות, ו-SNAP מהווה בו רק 0.23%. זה סל מעניין מאוד שלאורך זמן מכה את SPY אבל לא יענה על הצורך. יש את ה-SOCL הגלובלי לחברות המדיה החברתית בראשות FB ו-Tencent (סימול: TCTZF) הסינית. הסל אינו כולל עדיין את SNAP אבל בהחלט עונה על הדרישות.
תגובות לכתבה(48):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 17.
  מריחואנה-קנאביס-חשיש
  חופשי חופשי 30/03/2017 14:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נתון מדהים שמתפרסם בתקופה האחרונה הוא שאישור מריחואנה (לגליזציה מלאה כמו בקליפורניה לאחרונה - לא רק לשימוש רפואי) - פוגע בצריכת הבירות וכנראה גם היין. אדם כבר לא צריך לשבת על בירה בסוף היום - כשהוא יודע שמחכה לו משהוא יותר אטרקטיבי בבית בנוסף מוצעים קוקטיילים שמכילים רמות נמוכות של THC (Beer Industry Could Lose $2 Billion From Legal Marijuana MAR 13, 2017
  סגור
 • 16.
  GILD ו UA
  יצחק 29/03/2017 16:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה , קראתי את המאמר שכתבת לא מזמן לגבי גילד ואכן נראה כי פוטנציאל גדול במניה ,אולם סכנת ה HEP C עדיין שוחקת רווחיות . האם לדעתך התמחור הנוכחי אכן הוגן או פחד שאייננו מוצדק ? לגבי UA -מניית הענק שצנחה 56% רק בשנה האחרונה , ושחברות כמו נייקי, אדידס, פומה וכו' נושפות בעורפה ... אולם ג'פריס הכריזו כי "הגיעה לתחתית" , אשמח לדעתך בנושא . בברכה, יצחק
  סגור
 • שאלה ארוכה
  שלמה גרינברג 30/03/2017 11:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לגבי GILD התמחור הוא מה שהשוק קובע מידי יום והשוק, בד"כ, קובע ע"ס ציפיות. "הבעיה בתמחור הנוכחי הוא שהקונצנזוס חושש שב 2018 תהיה ירידה במכירות וברווח ולכן הלחץ. בנוסף ישנם הצרטיסטים שהפכו משום מה לחשובים לא פחות מהעובדות שמציגה החברה והם טוענים שקוו המגמה כלפי מטה.. לגבי ההשוואה שאתה עושה בין NIKE, ADIDAS ו PUMA ל UA היא פשוט לא במקומה. החברות הללו לא "נושפות בעורפה" אלא מובילות, בטח NIKE.. ג'פריס הכריזו? קראתי המחקר , מעניין אבל עדיין הכול תלוי בניהול.
  סגור
 • שכחתי משהו
  אבי3 29/03/2017 23:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Ua היא חברה חדשה יחסית שעלתה הרבה בשנים האחרונות אבל רק כי היא הייתה מאוד למטה, היה לה שווי מופרך ועכשיו היא בעצם במקומה הראוי
  סגור
 • נייקי ואדידיס נושפות בערכה?
  אבי3 29/03/2017 23:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תלך להסתכל יותר על ההכנסות הרווחים והשווי שוק של כל החברות שאמרת....נייקי הרבה הרבה מעלה ואדידס או כמוה או קצת מעלה....
  סגור
 • צודק (ל"ת)
  שלמה גרינברג 30/03/2017 11:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 15.
  שלום שלמה
  שרון 29/03/2017 11:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תעשיית הרכב החשמלי פורחת (אולי חולמת ) פייטון פלנר הישראלית מוכרת חלק הולך וגדל מהמחזור לתעשייה מתבטא גם בדוחות הכספיים שהולכים ומשתפרים במהירות . גם המניה מתפקדת יפה והיא כבר לא ממש זולה האם אתה מכיר חברות נוספות בתחום כדי לעשות השוואה ?
  סגור
 • איני עוקב אחרי חברות בארץ (ל"ת)
  שלמה גרינברג 29/03/2017 17:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 14.
  MAGS מדווחת היום (רביעי) לפני תחילת המסחר
  גדרות למקסיקנים 29/03/2017 09:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מוזר השווי הכול כך נמוך (160 מיליון דולר) - וזה אחרי שעלתה ב 50 אחוז מאז הבחירות. Israeli Company That Fenced in Gaza Angles to Help Build Trump’s Mexico Wall January 29, 2017
  סגור
 • 13.
  ELTK
  משה 28/03/2017 12:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה כגודל הצפיות כך גודל האכזבה, לפי הדוחות שפורסמו ניראה שהבעלים החדשים נכשל והחברה ממשיכה להפסיד .
  סגור
 • הציפיות של מי? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 28/03/2017 15:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • לשלמה
  יוסי 29/03/2017 21:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שכחת שעדיין החברה מוכרת כ 37 מיליון דולר בשנה וניסחרת בשווי 7 מיליון דולר בלבד כך שהפוטנציאל קיים.
  סגור
 • האמן לי שאני עוקב ומכיר את החברה
  שלמה גרינברג 30/03/2017 11:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אכן, סיימה את 2016 עם מכירות של 37.1 מיליון $ שזו ירידה של % 10.4 לעומת 2015 הפסידה 2 מיליון בתפעולי לעומת רווח של 5 מיליון ב 2015 ובשורה התחתונה הפסידה 3.6 מיליון לעומת רווח של מיליון. גם הרבעון האחרון מצביע על ירידה כך שערך החברה בהחלט משקף ציפיות
  סגור
 • 12.
  FPX
  מוזס 28/03/2017 12:23
  הגב לתגובה זו
  2 1
  100 ההנפקות האחרונות והיא מהווה 1.54% מהETF Know your facts buddy
  סגור
 • צדקת (ל"ת)
  שלמה גרינברג 28/03/2017 17:06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 11.
  GLFOX
  איצה 28/03/2017 06:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נאמר לי בבנק שתושבי ישראל לא יכולים לרכוש GLFOX האם נכון ?
  סגור
 • טען עוד
 • הבנק שלך צודק
  שלמה גרינברג 31/03/2017 08:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הקרן אינה רשומה למסחר בישראל אבל אפשר לרכוש אותה ישירות, ראה http://www.lazardassetmanagement.co.uk/financial-adviser/irish-funds/global/global-listed-infrastructure-equity-fund/ ובנוסף: If you wish to speak with the administrators they can be reached on +353 53 91 49888.
  סגור
 • לא שידוע לי, שלחתי שאילתא להנהלת הקרן
  שלמה גרינברג 28/03/2017 11:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וכשאקבל תשובה אענה לך
  סגור
 • 10.
  שאלה
  נחום 27/03/2017 00:45
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כשאתה כותב הכנסה פר משתמש,הכוונה יומית/חודשית/שנתית/פר כניסה?
  סגור
 • אלוהים יעזור נחום, איזו מין שאלה זו? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 27/03/2017 08:49
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • מדובר על הכנסה שנתית (ל"ת)
  פר משתמש 27/03/2017 09:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תודה,אלוקים.... (ל"ת)
  נחום 27/03/2017 13:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 9.
  CALM מדווחת יום שני לפני פתיחת המסחר
  פתפותי ביצים 26/03/2017 22:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכתבה של שלמה על החברה (המניה שטסה 1,300% ובחיים לא שמעתם עליה, פתאום איבדה גובה, הנה הסיפור שלמה גרינברג | 08/10/2016)
  סגור
 • 8.
  שלמה שלום, מה הסיבה לירידות באלביט מערכות?
  רמי 25/03/2017 21:19
  הגב לתגובה זו
  5 0
  הדוחות היו טובים מדוע המניה יורדת?
  סגור
 • שאלה מוזרה
  שלמה גרינברג 26/03/2017 11:09
  הגב לתגובה זו
  5 0
  מאז תחילת המאה אלביט היא חלק מקבוצת "המניות שחייבות הישראליות להיות בתיק השקעות". תבדוק כמה פעמים לאורך הדרך המניה ירדה לאחר דוחות טובים. כול קורא טור זה יודע שאיני עוקב אחרי תנועות קצרות טווח וירידה אחרי דוחות טובים היא דבר רגיל, SELL ON THE GOOD NEWS קוראים לזה.
  סגור
 • תודה שלמה,גם אני משקיע לטווח רחוק. (ל"ת)
  רמי 27/03/2017 10:58
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 7.
  שתי נקודות
  משקיע מתחיל 25/03/2017 11:55
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שלום שלמה, ראשית, טור מרתק כמו תמיד. בהחלט מאיר עניים. שנית הייתי שמח לקבל את תגובתך ל-2 נקודות: 1. בתור מהדנס אלקטרוניקה יש לי תחושה שהעולם הטכנולוגי הולך ונהיה הרבה יותר מוטה "תוכנה" מאשר "חומרה", לדעתי יש לכך 2 סיבות. האחת שחברות החומרה הגיעו לתקרת "זכוכית" ואינן מצליחות להגיע לפריצת דרך משמעותית והמוצרים החדשים הם בבחינת more of the same (לדעתי מסביר את רכישת ALTERA ע"י אינטל בניסיון לפרוץ טכנולוגיה חדשה). הסיבה השנייה: היכולות של עולם החומרה היום הם ברמה כזו שהחומרה אינה מהווה יותר מגבלה לעולם התוכנה. אם בעבר היה קושי לממש תוכנה עקב מגבלות האלקטרוניקה, היום בעיה זו כמעט ואינה קיימת וניתן לעשות ולכן העבודה עוברת לעולם התוכנה שיכולה לעשות ככל העולה על רוחה. הנקודה השנייה. הייתי מאוד שמח לשמוע התייחסות (ולו קטנה) שלך למחירי הדיור בישראל. ברור לי שהסיכוי לכך הוא קלוש אבל אי אפשר להאשים אותי בלנסות. האם לדעתך עליית המחירים נובעים ממחסור וממקום אמיתי שהיצע אינו מספק את הביקוש? או שלב העניין בריביות אפסיות וספקולציה? האם היית לזוג צעיר לרכוש דירה? תודה ושבת שלום.
  סגור
 • הסיבה השניה היא, לדעתי, הנכונה אבל
  שלמה גרינברג 25/03/2017 14:03
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לומר שחברות החומרה הגיעו לתקרת "זכוכית" ואינן מצליחות להגיע לפריצת דרך משמעותית אינה נכונה לדעתי . מהפכת הטכנולוגיה מתקדמת באמצעות "פריצות" שהולכות ונעשות תכופות יותר ככול שהמהפכה מתקדמת. אינטל רכשה את אלטרה בעיקר בשל השבב המיוחד שפתחה, ה FPGA אבל לא רק ונכון, במטרה לפתח מוצרי חומרה/תוכנה חדשניים שבלעדיהם אינטל לא תמשיך להוביל, מאותה סיבה רכשה את מוביליי. לגבי השאלה השנייה, איני עוקב על תחום הנדל"ן בישראל אבל רק היצע יספק את התקווה לירידת מחירים או פעולות מהסוג שמבצע כחלון שיכניסו התחום למיתון עקב חוסר ודאות והרחקת משקיעים.
  סגור
 • 6.
  עמית טל -הבועה הכי מפחידה מתקרבת לפיצוץ
  נפתלי 25/03/2017 05:39
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אתה חושב שזה מתאים לשים אותך בשורה אחת עם סטודנט לכלכלה שמנסה להפחיד עם הבועה הכי ענקית שעומדת להתפוצץ
  סגור
 • על מי אתה מדבר? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/03/2017 14:04
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 5.
  Todd Hagopian עוד פגיעה בול - שימו עין על הבחור
  FLXN 23/03/2017 17:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Todd Hagopian's Top Recommendations For 2017 DEC 29, 2016 Kam: What stock are you recommending to your friends and family 2017? Hagopian: The stock I am recommending is Flexion Therapeutics (FLXN). This is a company who is targeting the Osteoarthritis (OA) market for OA-related Knee Pain.
  סגור
 • 4.
  GME היום היום הגדול - מדווחת לאחר המסחר (ל"ת)
  פחד ואימה 23/03/2017 15:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • דווקא דוחות לא רעים - עקפו את תחזיות הרווח
  GME 26/03/2017 12:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבעיה הייתה בהנמכת תחזית הכנסות ממכירות משחקי וידאו וגם סגירת סניפים
  סגור
 • היום הגדול?
  שלמה גרינברג 24/03/2017 09:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  למה ציפית?
  סגור
 • לפי גוגל טרנסלייט "טנקים אחרי המסחר"
  סיבה מספקת לא ? 24/03/2017 14:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ציטוט מלא "טנקים ב - After-Hours לאחר Q4 חלש דווח" -כולה רשת חנויות למכירת משחקי וידאו וכול דוח רבעוני נהפך לכאילו ארוע בינארי של אישור תרופה בחברת ביו.
  סגור
 • 3.
  תודה שלמה. מאוד מעניין. ואם בסושייאל עסקינן...
  איחטיאנדר 23/03/2017 14:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה דעתך על טוויטר בתמחור הנוכחי, מתחילה להתקשר לאיזור "מעניין"?
  סגור
 • תקררא בבקשה שוב את המאמר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/03/2017 15:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  VBLT
  אבי 23/03/2017 14:56
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מה דעתך על החברה? ;)סתםם, רציתי להודות לך שלא ענית לי בשבוע שעבר, קרוב ל30% הושלו מהמנייה השבוע..
  סגור
 • שלמה האם יש לך מושג מה קרה שמה? (ל"ת)
  אבי3 23/03/2017 15:56
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • גם אתה יכול לקרוא ההודעה
  שלמה גרינברג 23/03/2017 16:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הם פרסמו שהתרופה כנגד סרטן בלוטת התריס הפתיע לטובה במהלך בדיקות השלב השני של הניסויים הקליניים.
  סגור
 • כמו שאמרתי לא ראיתי וחיפשתי הרבה תודה רבה (: (ל"ת)
  אבי3 23/03/2017 18:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • גם הפעם לא אענה כי עניתי מספיק (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/03/2017 15:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • פשוט לא מצאתי לסיבה לירדה היומית
  אבי3 23/03/2017 16:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חשבתי אולי יש לך מושג
  סגור
 • לירידה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/03/2017 09:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • באתר stocktwits תמיד תמצא את הסיבה בזמן אמת (ל"ת)
  stocktwits 24/03/2017 17:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • הייתה ירדה של 20 ואז עלייה יום אחרי ששלחתי עוד לא התחיל (ל"ת)
  אבי3 24/03/2017 12:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  ואני שואל-איך למען השם, אין מקבילה לFPX אצלנו ?
  דגן 23/03/2017 14:56
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אומת סטארט-אפ חייבת סל כזה.
  סגור
 • מה הקשר? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/03/2017 15:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות